تاکید احمد مسعود بر مقاومت مقابل طالبان

احمد مسعود، رهبر «جبهه مقاومت ملی» افغانستان گفته است که انتظار دارد «سیاست عدم شناخت طالبان از سوی جامعه بین‌المللی با قاطعیت ادامه یابد» و آن را نتیجه «ایستادگی و اعتراضات گسترده مردمی‌در داخل و خارج افغانستان» خوانده است.
به گزارش بی بی سی، مسعود در بیانیه‌ای که تازه منتشر کرده، گفته: ما از موضع‌گیری‌های منطقی و مناسب کشورهای جهان در قبال رسمیت ندادن به اداره طالبانی و تاکید روی تشکیل حکومت فراگیر در افغانستان استقبال می‌کنیم.
مسعود در این بیانیه گفته که نیروهای طالبان «در ولایت‌های قندهار، بلخ، دایکندی و اندراب‌ها و پنجشیر مرتکب اعمالی شده‌اند که همه مصداق‌های روشن از جرایم جنگی، نسل‌کشی، پاک‌سازی قومی‌و جنایت علیه بشریت است. سخنگویان طالبان قبلا بیشتر این اتهامات رد کرده‌اند و امیرخان متقی، وزیر خارجه دولت طالبان دیروز در دوحه پایتخت قطر گفت: این روزها در سراسر افغانستان امنیت برقرار است و حوادث امنیتی نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته است. متقی به صورت مشخص در مورد پنجشیر گفت که «وضعیت در این منطقه کاملا آرام و مردم پنجشیر از حضور طالبان خوشحال هستند.
او از جامعه بین‌المللی خواست که از طریق همکاری با دولت طالبان در افغانستان می‌تواند با بحران بشری بی‌سابقه در این کشور برخورد کند.