سرمربی تیم ملی فوتبال:

از جایگاه ایران در جدول راضی هستم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در نشست خبری پس از بازی با کره جنوبی پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.
به گزارش گروه ورزشی مردم سالاری، دراگان اسکوچیچ در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار کره جنوبی مبنی بر اینکه برنامه تاکتیکی ایران در نیمه اول و دوم و همچنین برای جبران گل خورده در نیمه دوم چه بود، گفت: در نیمه اول می‌دانستیم در میانه میدان مشکل داریم و تلاش کردیم با تغییرات فاصله بین بازیکنان ایران و کره را کمتر کنیم و می دانستیم در واقع یک دوئل سه به سه خواهیم داشت. وی ادامه داد: در نیمه دوم با اضافه شدن نورافکن نمایش بهتری داشتیم. در نیمه اول به این موضوع آگاه بودم که اگر دو مهاجم جلو بروند، تعادل به هم می‌خورد، اما آگاهانه این کار را کردم و بعد تغییر دادم تا تعادل ایجاد شود. سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوالی درباره عملکرد آزمون در این بازی اظهار داشت: همه بازیکنان تمام تلاش‌شان را کردند. می‌دانیم امروز بهترین روز سردار نبود، ولی نباید یادمان برود او مهره کلیدی ما است و گل‌هایی که آزمون در مرحله قبل به ثمر رساند باعث شد تیم ما به این مرحله صعود کند.
سرمربی تیم‌ملی در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی‌اش از ادامه مسیر تیم در راه صعود به جام جهانی چیست، تصریح کرد: من به نتیجه تساوی امروز بسنده نمی‌کنم و راضی نیستم ولی باید بگویم که کره تیم فوق‌العاده‌ای بود و بازیکنان در سطح جهانی دارند. بازی امروز با رقیب مستقیم‌ ما بود. ما با مثبت اندیشی جلو می‌رویم و حواسمان است که مشکلات تیم را حل کنیم و نمایش بهتری داشته باشیم.
اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که آیا در نیمه نخست مقابل کره سورپرایز شده بود، گفت: اگر به حرف‌هایم گوش می‌دادید متوجه می‌شدید که سورپرایز نشدیم. ما آگاهانه تصمیم گرفتیم که در خط حمله بازیکن بیشتری داشته باشیم و دلیلش این بود که بهتر حمله کنیم. ولی تا دیدیم تعادل تیم به هم خورده تاکتیک را تغییر دادیم. ما آماده اتفاقات دیگر بودیم. دوباره تکرار می‌کنم که آگاهانه تعداد بازیکنان میانه زمین را کم کردم و ریسکی بود که به عنوان سرمربی قبول کردم.
بنتو:
تساوی برای هر دو تیم عادلانه بود
سرمربی تیم ملی کره جنوبی در نشست خبری پس از بازی با ایران به نکاتی اشاره کرد.
پائولو بنتو سرمربی تیم ملی فوتبال کره جنوبی پس از بازی با ایران در نشست خبری گفت: بازی ایران و کره بازی خوبی بین دو تیم خوب آسیایی بود. به نظرم نیمه اول بهتر از ایران بازی کردیم و ایران واکنش خیلی خوبی داشت. در نیمه دوم بعد از گلی که زدیم نتوانستیم از گل‌ خودمان محافظت کنیم. وی ادامه داد: ما به بازی برگشتیم و بازی را به خوبی کنترل کردیم. ما می‌توانستیم در دقایق پایانی گل بزنیم ولی فکر می‌کنم نتیجه عادلانه بود. من احساس متضادی دارم. هم این که یک امتیاز در یک بازی سخت گرفتیم خوشحالم و هم از این که پیروزی‌مان را از دست دادیم، ناراحتم. ما بازی سختی داشتیم که در لحظاتی از بازی خوب بودیم و پس از گل هم ایران بهتر بود و واکنش خوبی به گل داشت. ما در آماده‌سازی‌مان برای بازی انتظار دیگری داشتیم. الان جایگاه خوبی داریم و امیدوار به بازی‌های آینده هستیم.
سرمربی کره جنوبی در پاسخ به این سوال که چرا ضد حملات این تیم هنگام بازی هجومی ایران جواب نداد، تصریح کرد: ما می‌دانستیم مقابل یک تیم خوب با بازیکنان خوب بازی می‌کنیم. آنها خیلی خوب به گل ما واکنش نشان دادند. آنها فشار زیادی به ما آوردند. لحظات سختی برای کنترل بازی داشتیم. مشکلاتی برای یافتن فضا در دفاع ایران داشتیم. بعد از گلزنی ایران، توانستیم بازی را کنترل کنیم و به محوطه جریمه آنها نزدیکتر شدیم. یکی از خبرنگاران به سرمربی کره جنوبی گفت تیم شما مقابل ایران خوش شانس بود و با وجود دفاعی ظاهر شدن در این بازی دو بار توپ به تیرک دروازه برخورد کرد. بنتو در پاسخ به این سوال گفت: بخشی از صحبت‌ شما درست است، چراکه ایران پس از گلی که دریافت کرد بازی را در اختیار گرفت. در نیمه اول ما بازی را در اختیار داشتیم. استراتژی ما یک استراتژی نرمال بود. ما لحظات زیادی داشتیم که بازی را کنترل کردیم و خوب عمل کردیم. البته از طرف دیگری می‌دانستیم تیم روبه رو قدرتمند است و لحظات سختی داشتیم چرا که ایران دو توپ به تیرک دروازه زد و شانس آوردیم. همچنین ما در دقایق پایانی موقعیت خوبی را از دست دادیم. من فکر می‌کنم که نتیجه خوب و عادلانه‌ای در یک بازی متعادل رخ داد.
جهانبخش: می‌توانستیم کره را ببریم
ملی‌پوش فوتبال کشورمان در نشست خبری پس از بازی به کره جنوبی به نکاتی اشاره کرد. علیرضا جهانبخش در نشست خبری گفت: پیش از بازی می‌دانستیم که بازی خیلی سختی خواهد بود و در این چند روز سعی کردیم آماده‌ این بازی سخت شویم. اول بازی می‌خواستیم با تمام قوا برابر کره حاضر شویم چراکه آنها حریف سنتی ایران است. در بازی‌های گذشته بازی‌های خوبی در خانه مقابل کره به نمایش گذاشته بودیم. در نیمه اول مشکلاتی داشتیم و تیم کره از فاصله بین هافبک‌ها و مهاجمان خیلی خوب استفاده کرد اما هرچه گذشت ما این مشکل را حل کردیم و در نیمه دوم بهتر ظاهر شدیم. به نظر ما با توجه به شانس‌هایی که داشتیم، می‌توانستیم بازی را ببریم ولی در مسیر صعود به جام جهانی، این یک امتیاز هم اهمیت دارد. وی ادامه داد: مسیر طولانی‌ای داریم. سعی می‌کنیم در بازی‌های بعد بازی‌ بهتری انجام دهیم و امتیازات بیشتری کسب کنیم تا به جام جهانی صعود کنیم.
خدا را شکر می‌کنم که به تیم ملی کمک کردم. من همیشه گفتم که پوشیدن لباس تیم‌ملی و بازوبند کاپیتانی افتخار بزرگی است و آرزوی بچگی من بوده است. حضور حاج‌صفی و انصاری‌فرد به عنوان کاپیتان‌های اول و دوم قوت قلب است. این مسئولیت بزرگی است که باید بازیکنان را هدایت کنم. این تلاش بازیکنان است و افتخار می‌کنم که در جمع آن‌ها هستم. میکس بازیکنان باتجربه و جوان نسل خوبی برای تیم‌ملی درست کرده و کمک می‌کند که به جام جهانی صعود کنیم. کمک کادر فنی به ما در این مسیر کمک کرده است. به امید خدا در این مسیر تاثیرگذار باشم و عملکرد بهتری چه به عنوان هدایت گر و چه به شخصه داشته باشم. امیدوارم مردم ایران را خوشحال کنم.