اخبار کوتاه

اولین بازیکن خارجی استقلال
در فصل جدید مشخص شد

اولین بازیکن خارجی فرهاد مجیدی برای فصل بیست و یکم لیگ مشخص شد. به نقل از فارس، فرهاد مجیدی بعد از دیدار با الهلال و روی کار آمدن مدیریت جدید این باشگاه نفرات خارجی را مد نظر قرار داد و از مصطفی آجورلو خواست تا تیمش را تقویت کند. مدیرعامل استقلال هم بعد از اعلام این موضوع مذاکرات با بازیکنان خارجی را آغاز کرد. طبق هماهنگی‌های صورت گرفته اولین بازیکن خارجی استقلال برای فصل جدید مشخص شده و قرار است وی امروز وارد تهران شود. کوین یاماگا اولین بازیکن مد نظر فرهاد مجیدی است که قرار است امروز برای مذاکرات با باشگاه استقلال و شرکت در تست‌های پزشکی وارد تهران شود. این بازیکن در پست دفاع راست بازی می‌کند. روز گذشته فرهاد مجیدی نام احمد موسوی را در اختیار این باشگاه قرار داد تا به جای وی یاماگا را جذب کند. استقلال در هفته اول لیگ برتر میزبان هوادار تهران خواهد بود.

مالکان عربستانی نیوکاسل در زمستان
به سراغ مدافع بارسلونا می‌روند؟

نیوکاسل یونایتد به تازگی به مالکانی از عربستان سعودی فروخته شده است و ولیعهد عربستان سعودی به همراه کارگزاران خود سرمایه عظیمی را وارد این باشگاه انگلیسی کرده است و همین مسئله موجب می شود تا نیوکاسل یونایتد در پنجره‌های نقل و انتقالاتی به دنبال خرید بازیکن‌های مطرح باشد. به گزارش فوتبالی، به نظر می رسد که بخش اصلی فعالیت نقل و انتقالاتی نیوکاسل یونایتد در تابستان آینده باشد و مالکان عربستانی در ژانویه پیش رو که پنجره نقل و انتقالات زمستانی است تنها خرید‌هایی جزئی داشته باشند و بدین ترتیب تیم خود را با بازیکنان مطرحی که در دسترس هستند تقویت کنند. بارسلونا به دنبال فروش کلمنت لنگله است و این بازیکن ممکن است در ژانویه از بارسلونا جدا شود. به گفته روزنامه اسپورت، کلمنت لنگله تبدیل به یک گزینه برای نیوکاسل یونایتد شده است و این باشگاه می خواهد او را در زمستان به خدمت بگیرد. در واقع باشگاه نیوکاسل برای تقویت خط دفاعی خود یک مدافع چپ پا می خواهد چرا که در فوتبال گفته می شود که ترکیب مدافعان یک تیم بهتر است از بازیکنانی چپ پا و راست پا باشد تا پوشش بهتری صورت بگیرد. لنگله هم یک مدافع چپ پا است که می تواند به نیوکاسل اضافه شود و به خط دفاعی این تیم کمک کند.

اینفانتینو:
یک‌سال‌درمیان بودن، جادوی جام جهانی
را کم نمی‌کند

رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) گفت: برگزاری جام جهانی در هر ۲ سال یک‌بار، جادوی مسابقات را کم‌رنگ نمی‌کند. به گزارش ایرنا، مدتی است موضوع برگزاری جام جهانی در هر ۲ سال یک‌بار و با افزایش تعداد تیم‌های شرکت‌کننده به ۴۸ تیم در فوتبال جهان مطرح شده است. این شیوه برگزاری،‌ یکی از برنامه‌های جیووانی اینفاتینو رییس فیفا است اما منتقدین زیادی هم در فوتبال جهان دارد. اینفانتینو در مصاحبه‌ای که رویترز آن را بازتاب داده است، گفت: پیش از این برگزاری جام جهانی در سال ۲۰۲۶ با حضور ۴۸ تیم تصمیم‌گیری شده است. آنچه در حال بررسی آن هستیم این است که مسابقات را هر ۲ سال یک‌بار برگزار کنیم یا به همین شیوه کنونی باقی بماند. رییس فیفا گفت: ارزش یک مسابقات به کیفیت آن بستگی دارد نه فاصله برگزاری آن. سوپربوول (فینال مسابقات فوتبال آمریکایی)، لیگ قهرمانان اروپا و مسابقات تنیس ویمبلدون هر سال برگزار می‌شود اما همه برای آن هیجان‌زده می‌شوند و منتظر آن هستند. چرا نتوانیم جام جهانی را هم هر ۲ سال یک‌بار برگزار کنیم؟

آغاز مسابقات تکواندو‌ جام باشگاه‌های
آسیا در تهران

مسابقات تکواندو جام باشگاه‌های آسیا از صبح دیروز در هتل پارسیان استقلال تهران آغاز شد.
به گزارش گروه ورزشی مردم سالاری، دهمین دوره رقابت‌های تکواندو جام باشگاه‌های آسیا با حضور سه تیم شهرداری ورامین، دانشگاه آزاد اسلامی و لوازم خانگی کن از ایران، دو تیم الکتریسیته و پلیس عراق، آریانس ورد و سای از هند، وکیلی افغانستان، مونت لاسلاله لبنان و پاکستان برگزار می‌شود. «عثمان دلدار» عضو شورای اتحادیه تکواندو اروپا به عنوان ناظر فنی این مسابقات انتخاب شده است. هادی ساعی عضو شورای فنی و اصغر رحیمی از اعضای کمیته فنی فدراسیون تکواندو هم در این رقابت‌ها حاضر هستند. به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز این مسابقات به ترتیب ۱۰، ۶ و ۳.۶ امتیاز در رده بندی المپیکی تکواندوکاران اضافه می‌شود. تیم دانشگاه آزاد اسلامی قهرمان دوره قبل این مسابقات است.