خبر

بحث جدید روسیه و آمریکا
«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه در نشستش با ویکتوریا نولاند، معاون امور سیاسی وزیر خارجه آمریکا از واشنگتن دعوت کرد تا در جهت برداشتن همه محدودیتهای اعمال شده بر فعالیت هیاتهای دیپلماتیک دو کشور که در اقدامی‌متقابل اعمال شدند قدم بردارد. به گزارش تاس، سرگئی ریابکوف در نشست خود با ویکتوریا نولاند تاکید کرد سیاست واشنگتن در پیگیری تقابل بیشتر می‌تواند باعث تنزل یافتن هر چه بیشتر روابط آمریکا - روسیه شود. وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای بعد از این مذاکرات اعلام داشت: در این دیدار شرایط و دورنماهای فعال روابط دوجانبه مورد بحث قرار گرفتند.
تاکید قطر بر تعامل کشورهای عرب با ایران
وزیر خارجه قطر ضمن حمایت از گفت وگوهای ایرانی و سعودی تاکید کرد که کشورهای عضور شورای همکاری خلیج(فارس) باید با ایران در تماس باشند. به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر تاکید کرد: شاهد تحرکات مثبتی بین ایران و عربستان هستیم و ما آن‌ها را به این امر تشویق می‌کنیم. وی گفت که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (فارس) باید به دور از هرگونه دخالتی با ایران ارتباط داشته باشند. بن عبدالرحمن درخصوص توافق هسته ای نیز خاطرنشان کرد: بازگشت به توافق هسته ای به سود ما است و برای تحقق این امر حمایت‌های مطلوب را تقدیم خواهیم کرد.
اون در زمان غیبت از انظار عمومی
براساس یک گزارش، کیم جونگ اون که سال گذشته چندین بار از انظار عمومی‌ناپدید شده و فرض بیماری او پیش آمده بود، در واقع در حال قضاوت میان طرح‌هایی برای بطری‌های نوشیدنی، کشتی‌های باری و روپوش مدارس بوده است. «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در فاصله زمانی ژانویه و مه سال جاری میلادی چندین بار در انظار عمومی‌دیده نشد و این مساله به گمانه زنی‌ها درباره وضعیت سلامتش دامن زد. اما براساس تجزیه و تحلیل پایگاه ان.کی نیوز (NK News)، غیبت کیم با تاریخ‌هایی همخوانی دارد که در آنها یک سری تجهیزات جدید طراحی، ساخته و در نمایشگاه صنایع ملی روز پنجشنبه در پیونگ یانگ به دید عموم گذاشته شد.