آرش مرعشی، مدیر عامل شرکت تولیدی و صنعتی گروه فولادیار کوروش عنوان کرد:

شـرکت فولادیار کوروش در حال پیاده‌سـازی طرح توسـعه برای تولید انواع پروفیل با ظرفیت سـالیانه 180هزار تن

مدیرعامل شرکت فولادیار کوروش در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه صنعت ساختمان درخصوص فعالیت‌های شرکت خود گفت: شرکت ما تولیدکننده انواع مصنوعات فلزی است که به عنوان مواد اولیه جهت سقف، دیوار، نما و سایر قسمت‌ها در صنعت ساختمان به کار می‌رود.
آرش مرعشی هدف از شرکت در نمایشگاه صنعت ساختمان را معرفی محصولات این شرکت به مشتریان و سایر فعالین صنعت ساختمان ذکر کرد و گفت: نمایشگاه صنعت ساختمان 1400 فرصت خوبی شد که فعالین صنعت ساختمان از محصولات تولیدی یکدیگر مطلع و با یکدیگر آشنا بشوند و همچنین مشتریان از توانایی شرکت‌ها مطلع گردند.
وی همچنین درخصوص طرح توسعه در دست اقدام این شرکت گفت: شرکت فولادیار کوروش در حال پیاده‌سازی طرح توسعه برای تولید انواع پروفیل از ورق‌های گرم، سرد و گالوانیزه فولادی به ظرفیت سالیانه 180 هزار تن می‌باشد. وی ادامه داد: زیرساخت‌های ابنیه و تأسیساتی این طرح آماده می‌باشد و منتظر آماده شدن خطوط تولید اروپایی خریداری شده و نصب آن‌ها هستیم و امیدواریم در سال 1401 این طرح توسعه به بهره‌برداری برسد که زمینه برای اشتغال 100 نفر نیروی کار جدید در این شرکت و ورود به بازار‌های صادراتی محصولات تولیدی فراهم گردد.
مدیرعامل شرکت فولادیار کوروش گفت: محصولات ساختمانی که شرکت ما عرضه می‌کند شامل سقف برای سوله‌های صنعتی، کشاورزی و دامپروری، عرشه‌های فولادی به عنوان سقف طبقات در ساختمان‌های بلند مرتبه و همچنین مصنوعات فلزی به کار رفته در سیستم‌های الکتریکی و تهویه ساختمان شامل تابلوهای برق، رایزر‌ها، کانال‌های هوارسانی و برج‌های خنک‌کننده است.
وی ادامه داد: سایر محصولات ما شامل ورق‌های رنگی به طرح سفال برای به‌کارگیری در ساختمان‌ها و ویلا‌ها در شمال کشور و مناطق ییلاقی و همچنین بخشی از تولیدات ما در سقف‌های کاذب و نماهای ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی بزرگترین خواسته از دولت جدید را اقدام برای ثبات اقتصادی دانست و گفت: در واقع رشد اقتصادی در شرایط ثبات اقتصادی و روشن بودن افق آینده برای سرمایه‌گذاری و تولید تحقق پیدا می‌کند. وی همچنین کنترل نوسانات نرخ ارز و قیمت‌های مواد اولیه را از دیگر دغدغه‌های تولیدکنندگان برشمرد.
مرعشی درخصوص قطعی برق و تأثیر آن بر روند کاری خود گفت: در تیر و مرداد ماه امسال قطعی برق سبب کاهش تولید فولاد در کشور و اختلال در تأمین مواد اولیه ما شد و این اختلال سبب افزایش کاذب قیمت مواد اولیه و به‌تبع آن محصولات ما گردید.
وی درخصوص تأمین مواد اولیه از بورس کالا گفت: در یک سال و نیم گذشته شرکت‌های تولیدکننده فولاد موظف شدند محصولات خود را در بورس کالا عرضه کنند و این اتفاق مثبتی بود ولی برخی از قوانین دست و پا گیر نظیر محدودیت‌های خرید و همچنین محدودیت عرضه برخی از تولید کنندگان در بورس کالا سبب بروز مشکلاتی بوده است.
وی ادامه داد: باید دقت نظر لازم درخصوص شیوه‌نامه لحاظ شود و همانطور که در برنامه‌های وزیر صمت جدید می‌باشد از قیمت‌گذاری دستوری در زنجیره فولاد خودداری گردد و تمرکز را بر روی عرضه و تقاضا معطوف بکنند و با تنظیم عرضه ثبات را به قیمت‌ها و صنعت فولاد بازگردانند.
وی ادامه داد: متأسفانه در سال‌های گذشته به دلیل قیمت‌گذاری سنگ‌آهن و سایر مواد اولیه به صورت دستوری باعث شده سرمایه‌گذاری در صنایع بالادستی فولاد کمتر باشد و بیم از مشکلات تأمین مواد اولیه در آینده برای کل صنعت فولاد کشور وجود داشته باشد.
وی گفت: به نظرم قیمت‌ها باید در کل زنجیره ارزش صنعت فولاد کشور از مواد اولیه تا محصولات نهایی متناسب با قیمت جهانی باشد تا کل زنجیره بتواند رشد و پیشرفت پایدار داشته باشد و بتوانیم به هدف تولید 55 میلیون تن فولاد در کشور و همچنین صادرات محصولات فولادی نهایی در آینده‌ای نزدیک دست پیدا بکنیم.