افشاگری یک عضو فراکسیون ورزش مجلس از پشت پرده فوتبال

وزیر ورزش باید به مجلس جواب دهد

یک عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی‌با افشاگری از پشت پرده فوتبال، از عملکرد وزارت ورزش و جوانان انتقاد کرد.
سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با ایسنا درباره شائبه انعقاد قرارداد با شرکت متعلق به رژیم صیوینستی برای کمک داور ویدئویی گفت: با توجه به اینکه مرجع مرتبط تایید کرده که این شرکت اصلیت صهیونیستی داشته، مذاکرات پنهانی و در نهایت باز کردن پای عوامل یک شرکت متعلق به رژیم صهیونیستی به میهن مان به منظور بهره مندی از تجهیزات کمک داور ویدیویی و عدم مراقبت و اخذ مجوزهای لازم از نهادهای ذی صلاح اطلاعاتی و امنیتی کشور جای تاسف دارد.
این نماینده مجلس اضافه کرد: در شرایطی که این رسوایی بزرگ باعث ناراحتی و اعتراض مردم شده، تلویزیون رژیم صهیونیستی از اختصاص مبلغ ۱/۵ میلیارد برای مبارزه نرم علیه جمهوری اسلامی‌ایران خبر می‌دهد و اینچنین جای بسی تاسف و تاثر فراهم می‌شود که نماینده شرکتی که بنا به افشاگری‌های وسیع صورت گرفته در رسانه‌های داخلی ارتباط نزدیکی با عوامل نظامی‌در آن رژیم منحوس دارد به شکلی مشکوک به کشورمان سفر می‌کند و در یک نمایش تلخ و دروغین تصاویر دو مانیتور به عنوان تجهیزات کمک داور ویدیویی معرفی می‌شود.
وی ادامه داد: علت وقوع این اتفاق تلخ چیست؟ چرا به موضوعات امنیتی توجهی نشده است؟ چرا به سایر شرکت‌های توانمند در این خصوص بویژه شرکت‌هایش داخلی توجه نشده است؟ کدامیک از افراد و مدیران در این قرارداد منفعت دارند؟
این عضو فراکسیون ورزش مجلس درباره موضوع ترویج خرافه و جادوگری در فوتبال و ارتباط نزدیک، مستمر و مستقیم با شخصی معلوم الحال و دارای پرونده قضایی گفت: از دیدگاه علم فقه، سحر و جادوگری از شرابخواری و شرابفروشی و مانند آن بدتراست. متاسفانه مطابق اخبار موثق، رئیس فدراسیون فوتبال در سالیان اخیر ارتباط ارگانیکی با فردی ملقب به الف. الف دارد. نامبرده که ساکن کلارک کرج است با تاسف فراوان دارای پرونده قضایی است و طی دو دهه اخیر با عنوان جادوگر فوتبال نامش بر سر زبان‌ها
بوده است.
وی ادامه داد: ارتباط رئیس فدراسیون فوتبال با چنین شخصی که حتی در واکنش به پرسش‌های مکرر و گسترده خبرنگاران و مجریان حاضر به تکذیب آن نمی‌شود موجب نگرانی آحاد جامعه درباره امر نکوهیده سحر و جادو شده حال اینکه در دین اسلام این موضوع مورد نکوهش، جرم و مستلزم حد اسلامی‌است. بیم آن می‌رود که خدای ناکرده گسترش جریانات انحرافی این چنینی در ادامه آسیب‌های فراوانی را به اعتماد عمومی‌جامعه و اصل نظام وارد سازد. موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: با توجه به رصد دائمی‌موارد از سوی نهادهای بین المللی نظیر کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا نگرانی گشوده شدن پرونده ای در این باب افزایش یافته که می‌تواند خسارت‌های فراوانی را برای فوتبال ملی به همراه داشته باشد. علاوه بر این، جای تاسف بسیار است که رسانه‌های معاند با اطلاع از این بارها و بارها در ماههای اخیر به طرح مساله جادوگری رئیس فدراسیون فوتبال پرداخته اند که این موضوع هم موجبات حملات عجیبی به کلیت ورزش کشور در محافل بین المللی شده است.
وی ادامه داد: سکوت وزیر ورزش در این پرونده مهم و عدم برخورد با این رفتار انحرافی مشکوک است. با توجه به نزدیکی جام جهانی قطر و سوابق قبلی حاشیه سازی رسانه‌های معاند بر علیه ورزش ایران، دلیل این سکوت و عدم برخورد جای سوال جدی دارد.
این نماینده مجلس همچنین با انتقاد از آنچه دخالت‌های متعدد وزارت ورزش و جوانان و ادارات کل استانی در امور مدیریتی هیات‌های ورزشی استانها خواند گفت: شاهد مهندسی انتخابات هیئت‌های ورزشی در سطح استانها هستیم به نحوی که مدیران کل ورزش و جوانان استانها و با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان، در انتخابات دخالتهای متعددی می‌کنند. اینگونه برخوردها نفس انتخابات را زیر سئوال می‌برد. با توجه به مباحث مالی موجود در هیئت‌های ورزشی پشت برخوردهای اینگونه شائبه فساد وجود دارد. علت این دخالتها در امور هیئت‌های ورزشی که کاملا خلاف قانون و عرف است، چیست؟
وی ادامه داد: همچنین برخی ورزشکاران در هنگام بازگشت به میهن اقلام غیر مجاز همراه دارند که مشخص می‌شود فدراسیونهای ورزشی عملا به قانون و شرع توجه نمی‌کنند. در این خصوص می‌توان به شاهکار مجموعه بسکتبال اشاره کرد که نه اولین مورد بوده و نه آخرین آنها خواهد بود. پس از بازگشت از ژاپن، برخی اعضای تیم ملی به دلیل همراه داشتن اقلام غیرمجاز و غیر قانونی، ساعتها در فرودگاه امام مورد سوال قرار گرفتند و یک افتضاح تمام عیار و توجیه نشدنی رخ داد. برنامه وزارت ورزش برای جلوگیری از تکرار این وقایع تلخ چیست؟
وی ادامه داد: علت بی توجهی وزارت ورزش و کمیته المپیک به این ورزش قهرمان پرور و افتخارآفرین چیست؟ چرا به جای پرداختن به این ورزش پهلوانی اعتبارات میلیاردی صرف ورزش فوتبال به خصوص ریخت و پاشهای دو باشگاه تهرانی می‌شود؟
موسوی لارگانی گفت که درباره تمامی‌این موارد سوالاتی از وزیر ورزش پرسیده شده که قرار است در مجلس به آن پاسخ دهند.