سپاهان به صدر جدول رفت، هوادار ترمز آلومینیوم را کشید

هفته ششم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با پیروزی تیم‌های سپاهان اصفهان و تراکتور تبریز و توقف آلومینیوم اراک آغاز شد.
هفته ششم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به صورت همزمان از ساعت 15 عصر روز چهارشنبه با انجام چهار دیدار آغاز شد. نتایج این دیدارها به شرح زیر است:
هوادار ترمز آلومینیوم را کشید؛ عنایتی
مسیر را برای مدعیان باز کرد
تهران- ایرنا- تیم فوتبال هوادار تهران در هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر میهمان خود و صدرنشین لیگ یعنی آلومینیوم اراک را متوقف کرد.
به گزارش ایرنا، تیم‌های فوتبال هوادار و آلومینیوم از ساعت ۱۵ روز(چهارشنبه) در ورزشگاه انقلاب کرج و بدون حضور تماشاگران به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با تساوی صفر بر صفر همراه شد.
قضاوت این دیدار را بیژن حیدری به همراه علی میرزابیگی و حمیدرضا افشون برعهده داشت.
اراکی‌ها که با هدایت «رسول خطیبی» نمایش‌های خوبی از خود به نمایش گذاشته و تا پیش از این دیدار با ۱۱ امتیاز و تفضل گل بهتر نسبت به استقلال صدرنشین لیگ بودند، برای حفظ روند خوب خود، بازی را از همان ابتدا هجومی آغاز کردند.
در سوی مقابل، هوادار که با هدایت «رضا عنایتی» نخستین فصل حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند، شرایط خوبی نداشته و پیش از این دیدار با تنها سه امتیاز، یک پله بالاتر از پدیده قعرنشین در رتبه پانزدهم جدول قرار داشت.
نخستین حمله جدی آلومینیوم با شوت روی پا و دیدنی محمد علی‌نژاد رقم خورد که با واکنش خوب بشاگردی راهی کرنر کرد.
محمود قاید رحمتی در دقیقه ۱۸ روی تیرِ یک روی ارسال کرنر میلاد فخرالدینی تاثیر گذاشت و توپ در آستانه ورود به دروازه هوادار، باردیگر با واکنش بشاگردی راهی به دروازه نبرد.
علیرضا نقی زاده در دقیقه ۳۲ در سمت راست محوطه جریمه هوادار صاحب توپ شد و بشاگردی ضربه وی را با زاویه‌بندی مناسب، مهار کرد؛ نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در نیمه دوم باز هم این آلومینیوم بود که توپ و میدان را در اختیار داشت و در دقیقه ۵۹ محمد امین اسدی با یک فرار عالی خود را به محوطه جریمه رساند اما باز هم بشاگردی در موقعیتی تک‌به‌تک ضربه وی را راهی کرنر کرد.
در دقیقه ۶۳ محمد جواد محمدی اولین موقعیت جدی هوادار را با یک ضربه دیدنی از سمت راست محوطه جریمه دروازه آلومینیوم ایجاد کرد که این ضربه با واکنش دیدنی پورحمیدی راهی کرنر شد.
بازی تا دقایق پایانی صحنه چندان حساسی نداشت و در دقیقه ۸۹ پیمان میری در موقعیتی تک به تک با پورحمیدی گلر آلومینیوم، توپ را با ضربه‌ای عجیب او از بالای دروازه به بیرون زد و این دیدار در نهایت با تساوی بدون گل خاتمه یافت.
برتی خانگی تراکتور با گلزنی سامورایی؛ پدیده همچنان می‌بازد
تیم فوتبال تراکتور تبریز با گلزنی «محمد عباس‌زاده» مهاجم باتجربه خود در دیدار مقابل پدیده به برتری یک بر صفر دست یافت
از ساعت ۱۵ روز چهارشنبه در هفته ششم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران، تراکتور در ورزشگاه شهیدسلیمانی تبریز میزبان تیم بحران‌زده پدیده بود و در نهایت به پیروزی یک بر صفر رسید.
قضاوت بازی را «کمیل غلامی» با کمک‌های «عسگر محمدی» و «عباس پورحیدری» برعهده داشت.
در نیمه نخست تلاش شاگردان «سولدو» که میزبان بودند برای گلزنی سودی نداشت و میهمان به خوبی از دروازه‌اش محافظت کرد.
در نیمه دوم نیز تراکتور برای رسیدن به برتری تلاش زیادی انجام داد و در دقیقه ۸۳ اشتباه مدافعان میهمان موجب شد تا «محمد عباس‌زاده» مهاجم باتجربه تراکتور که تنها دقایقی از حضورش در میدان می‌گذشت، گلزنی کرده و میزبان را به پیروزی برساند.
تراکتور با کسب این پیروزی تحت هدایت سرمربی اهل کرواسی و جدید خود به امتیاز هفت رسید تا به شرایط خود در جدول سروسامان دهد. پدیده هم با قبول پنجمین شکست فصل در امتیاز یک و قعرجدول باقی ماند.
جدال پرگل نساجی و پیکان برنده نداشت
دیدار تیم‌های نساجی مازندران و پیکان تهران در چارچوب هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران با تساوی ۲ بر ۲ به اتمام رسید. تیم‌های نساجی مازندران و پیکان تهران از ساعت ۱۵ امروز چهارشنبه در چارچوب هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در شهر ساری به مصاف هم رفتند که در پایان تساوی پرگل ۲ بر ۲ به ثبت رسید.
این بازی جذاب در نیمه اول تنها یک گل داشت. کریم اسلامی در دقیقه ۳۶ توپ سرگردان در محوطه جریمه را کنترل کرد و با ضربه‌ای دقیق به تور دروازه فرهاد مجد کرمانشاهی چسباند تا دومین گل این فصل خود را بزند.
در ۴۵ دقیقه دوم پیکان برای جبران گل خورده پیش کشید و توانست کامبک بزند. ابراهیم صالحی، کاپیتان خودروسازان، ستاره این تیم بود. او ابتدا در دقیقه ۶۶ ارسال اسماعیل بابایی را با ضربه سری زیاد همراه کرد تا همه چیز به تساوی کشیده شود و ۱۱ دقیقه بعد از اشتباه علیرضا حقیقی در خروج از دروازه و مدافعین نساجی بهره برد و با شوتی محکم در دهانه دروازه گل دوم تیم میهمان را به ثمر رساند.
اما این پایان ماجرای این مسابقه جذاب نبود. نساجی که دوست نداشت دومین باخت خانگی را تجربه کند موفق شد در دقیقه ۸۲ به وسیله حسن نجفی نتیجه را ۲ بر ۲ کند. نجفی با تیزهوشی توپ را از بین مدافعین و دروازه بان پیکان ربایید و دروازه بدون گلر را باز کرد تا این جدال تماشایی برنده نداشته باشد.
نساجی با این تساوی ۶ امتیازی شد و در رده یازدهم جای گرفت و پیکان بعد از باخت هفته قبل با ثبت این تساوی ۱۱ امتیازی شد و در جایگاه چهارم قرار گرفت.
سپاهان به صدرجدول رفت؛ بُرد شیرین
در دیار حافظ
هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران با برتری ارزشمند سپاهان و صعود این تیم به صدر جدول ادامه یافت.‌ در این بازی که امروز چهارشنبه ۳ آذر برگزار شد سپاهان اصفهان در دیداری خارج از خانه به مصاف فجرسپاسی شیراز رفت که این بازی در پایان با برد دو بر صفر طلایی پوشان اصفهانی همراه بود.
در این بازی عزت‌الله پورقاز (۳۶) و محمدرضا حسینی (۵۸) برای نماینده اصفهان گلزنی کردند تا شاگردان نویدکیا به یک برد ارزشمند دست یابند.
سپاهان با این پیروزی از ۶ بازی با ۱۳ امتیاز به صدر جدول رفت. سایر بازی‌های هفته ششم در حال برگزاری است. امید منصوری از فجرسپاسی و فرشاد احمدزاده، محمدرضا حسینی و گئورگی ولسیانی از سپاهان هم در این بازی کارت زرد گرفتند.