اخبار کوتاه

با پرورش استعدادها آینده تیم‌های ملی تامین می‌شود

سرمربی تیم ملی فوتبال نونهالان گفت: با اهمیت دادن به استعدادهای ناب ایران، می‌توان شاهد موفقیت‌های بیش از پیش فوتبال پایه بود. به گزارش گروه ورزشی مردم‌سالاری، وحید امیری، سرمربی تیم ملی فوتبال نونهالان پس از کسب عنوان قهرمانی در تورنمنت کافا تاجیکستان گفت: از عملکرد شاگردانم راضی هستم. این قهرمانی حق بازیکنانم بود. همانطور که می‌دانید این بازیکنان رده سنی زیر 15 هستند و می‌توانند نسل تاثیرگذاری برای فوتبال ایران باشند. استعدادهای ناب در کشورمان وجود دارد که سیستم و ساختاری باید تعریف شود تا استعدادها در مسیر رشد و توسعه قرار گیرند. وی ادامه داد: حرف مستقیم من در ارتباط با باشگاه‌ها است که به پرورش استعدادها بپردازند. بازیکنانی که در باشگاه‌ها هستند باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرند و مربیان کاربلد این نخبگان را پرورش دهند. معتقدم باشگاه در ارتباط با استخدام مربیان کار بلد تاثیرگذار است. باید از مربیانی استفاده کند که تجربه داشته باشند نه اینکه با این استعدادها تجربه کسب کنند. اگر سیستم تربیت استعدادها در باشگاه روی اصول انجام شود به شما می‌گویم که میتوان 5 تیم ملی در این رده داشته باشیم که موفق خواهند شد. وی در پایان گفت: این قهرمانی حاصل زحمات مسئولین فدراسیون مخصوصا عزیزی خادم و ماجدی است و کسب عنوان قهرمانی را به ملت عزیزم تبریک می‌گویم.

قلی‌زاده بهترین بازیکن جام کافا

پس از خاتمه مسابقات کافا تاجیکستان اسماعیل قلی زاده به عنوان بهترین بازیکن این مسابقات انتخاب شد. به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، پس از پایان مسابقات کافا تاجیکستان، اسماعیل قلی زاده بازیکن تیم زیر ۱۵ سال ایران به عنوان ارزشمندترین و بهترین بازیکن این مسابقات انتخاب شد و لوح یادبودی را از مسئولان برگزاری مسابقات دریافت کرد.

بهترین گلزن رئال مادرید
به یک سال حبس تعلیقی محکوم شد

کریم بنزما مهاجم رئال مادرید و تیم ملی فرانسه به علت مشارکت در اخاذی از هم تیمی سابقش ماتیو والبوئنا به یک سال حبس تعلیقی و پرداخت 75 هزار یورو جریمه محکوم شد. به گزارش فوتبالی، قاضی پرونده اخاذی از والبوئنا اعلام کرد که بنزما در این پرونده محکوم شده است و بدین ترتیب مهاجم رئال مادرید در فاصله ساعاتی تا بازی مقابل شریف مولداوی با خبر ناخوشایندی مواجه شد. البته بنزما به زندان نمی‌رود چرا که حکم حبس وی تعلیقی است اما با این وجود این پرونده باعث شد تا سابقه قضایی منفی برای وی ثبت شود. پرونده اخاذی از والبوئنا به سال 2015 برمی‌گردد. گروهی از مجرمان فیلمی را از روابط شخصی والبوئنا از تلفن همراه‌هافبک سابق تیم ملی فرانسه می‌ربایند و به این بازیکن اعلام می‌کنند که برای پخش نشدن این فیلم باید 150 هزار یورو به آنها پرداخته شود. یکی از این مجرمان به نام کریم زنعطی، دوست دوران کودکی بنزما بوده است و از مهاجم رئال مادرید می‌خواهد که مداخله کند و از والبوئنا بخواهد که برای حفظ آبروی خود این مبلغ را بپردازد. بنزما نیز به همین خاطر به مشارکت در اخاذی متهم شد و حتی یک شب را در بازداشتگاه سپری کرد. حالا پس از شش سال حکم نهایی پرونده اعلام شده است و بنزما به یک سال حبس تعلیقی و 75 هزار یورو جریمه محکوم شده است. البته وکلای مهاجم رئال مادرید اعلام کرده اند که خواستار نجدیدنظر خواهند شد و در دادگاه تجدیدنظر به دنبال برائت مهاجم رئال مادرید خواهند بود.

سرمربی تیم ملی فوتسال:
لیست اعلام شده از سوی ما نبوده است

سرمربی تیم ملی فوتسال در خصوص انتشار اسامی نفرات دعوت شده به اردوی ایتالیا اظهار داشت: این لیست از سوی ما نبوده است. به گزارش ایرنا، لیست تیم ملی فوتسال جهت اردوی این تیم در ایتالیا در روز برگزاری دیدارهای هفته یازدهم لیگ برتر اعلام شد و برخی مربیان به این اقدام اعتراض داشتند اما «سید محمد ناظم‌الشریعه» سرمربی تیم ملی فوتسال در این خصوص و در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت:‌ هرگونه لیست رسمی تنها از سایت فدراسیون فوتبال انتشار پیدا می‌کند و من نیز نمی‌دانم چه کسی این اسامی را انتشار داده است. وی افزود: در این لیست؛ سینا پرکاس حضور دارد اما آیا این دروازه‌بان که پایش شکسته را ما دعوت می‌کنیم؟ پس معلوم می‌شود این لیست از سوی ما نبوده است و مربیان باید به کسانی معترض باشند که این اسامی را انتشار دادند. سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: این لیست برای اردوی قبلی بوده و تغییراتی دارد. به زمان خودش لیست تیم ملی اعلام می‌شود. اسامی مدنظر ما به کشور ایتالیا فرستاده شده است. تیم ملی فوتسال ایران ۲۸ آذر ماه اردوی تدارکاتی خود را در ایتالیا برپا می‌کند و در این اردو به مصاف تیم ملی ایتالیا خواهد رفت.

حسن یزدانی آمد، کامران قاسمپور مصدوم شد!

حسن یزدانی قرارداد خود را برای حضور در مرحله نهایی لیگ برتر کشتی آزاد با تیم فولادین ذوب آمل امضا کرد. به گزارش ایسنا، پس از پیوستن آرتور نایفونوف رقیب روس حسن یزدانی و دارنده مدال‌های برنز جهان و المپیک در سال ۲۰۲۱ به تیم داروسازی سهند ارس برای شرکت در مرحله نهایی لیگ برتر کشتی آزاد، حسن یزدانی دارنده مدال‌های طلا و نقره المپیک و طلای جهان نیز قرارداد خود را برای حضور در تیم فولادین ذوب آمل امضا کرد. یزدانی قرار است در مرحله نهایی لیگ کشتی آزاد برای نماینده آمل در وزن ۸۶ کیلوگرم به میدان برود. همچنین گفته می‌شود کامران قاسمپور آزادکار دارنده مدال طلای جهان که پیش از این قرارداد خود را با تیم صنایع مازندران امضا کرده بود، به مسئولان این تیم اعلام کرده دچار مصدومیت شده و نمی‌تواند برای تیم رضا یزدانی در مرحله نهایی لیگ در وزن ۸۶ کیلوگرم به میدان برود! باید دید مصدومیت قاسمپور تا زمان مرحله نیمه نهایی رفع می‌شود یا خیر.

رئیس فیفا به ایران می‌آید

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال برای تماشای بازی ایران و عراق به ایران می‌آید. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اعلام حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان قرار است جیانی اینفانتینو برای تماشای بازی تیم ملی فوتبال ایران و عراق در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی به کشورمان سفر کند تا ضمن تماشای این بازی جلسه‌ای را با وزیر ورزش و فدراسیون فوتبال برگزار کند. بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق پنجشنبه ۷ بهمن در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

اسامی ملی پوشان هندبال ایران اعلام شد
..............عکس 89
سرمربی اسپانیایی تیم ملی هندبال ایران اسامی ۳۵ بازیکن را برای مسابقات قهرمانی آسیا اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، «مونائول مونتایا فرناندز» سرمربی تیم ملی هندبال ایران اسامی ۳۵ بازیکن را جهت شرکت در مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان به صورت رسمی به شرح زیر اعلام کرد:
دروازه بانان: علی رحیمی، امیدرضا سرپوشی، محمد سیاوشی، سعید برهانی، محسن بابا صفری
گوش چپ: مجتبی حیدرپور، محمدرضا کاظمی، سعید علوی، آرمان رحمانی
گوش راست: یونس آثاری، محمد کیانی، محمد قاسمی، میلاد قلندری
خط‌زن: کیارش طاهری، یاسین کبیریان‌جو، محسن کرمیان، محمد غلامی
پخش: پویا نوروزی‌نژاد، احسان ابویی، رضا شجاعی، محمدمهدی بهنام‌نیا، اله‌کرم استکی
بغل چپ: مهدی موسوی، مهرداد صمصامی، شهاب صادق‌زاده، افشین صادقی، سجاد استکی، رضا یادگاری، مهران رهنما
بغل راست: حسین جهانی، جلال کیانی، بهرام رستمی، محمدرضا اوره‌ای، ابوالفضل افضل‌نیا، شاهو نصرتی
بیستمین دوره رقابت‌های هندبال قهرمانی آسیا از ۲۸ دی ماه لغایت یازدهم بهمن ۱۴۰۰ به میزبانی بندر دمام عربستان و با حضور ۱۸ تیم برگزار خواهد شد.