خبر

موج سرما در اسپانیا
اسپانیا در حالی میزبان نخستین موج سرما و توفان زمستانی شده که دمای هوا در برخی مناطق این کشور تا ۱۲ درجه زیر صفر کاهش یافته است. به گزارش نشریه بِینته مینوتوس، موج سرما، توفان و برف و باران از روز دوشنبه مناطق وسیعی از اسپانیا را در بر گرفته و دمای هوا در برخی مناطق این کشور را تا ۱۲ درجه زیر صفر کاهش داده است. علاوه بر کاهش دما در سراسر اسپانیا، توفان و موج سرما موجب جاری شدن سیل، سقوط درختان و همچنین تاخیر و مشکلاتی در تردد خودروها در برخی مناطق این کشور شده است. بارش برف روز سه شنبه به اندازه ای شدید بود که ۱۰ منطقه اسپانیا از جمله آراگون، کاستیا- لا مانچا، لئون و لا ریوخا در حالت آماده باش قرار گرفتند.
شکایت اپل از پگاسوس
شرکت اپل از شرکت اسرائیلی NSO Group که در اوایل ماه جاری توسط دولت بایدن در لیست سیاه قرار گرفت، شکایت کرد.
به گزارش نشریه هیل، شرکت اپل این شرکت اسرائیلی که سازنده بدافزار پگاسوس نیز است را به هدف قرار دادن و نظارت بر کاربران اپل متهم کرد.
در شکایت شرکت اپل که روز سه‌شنبه در دادگاه فدرال کالیفرنیا ثبت شد سعی شده تا از دسترسی دائمی شرکت اسرائیلی از استفاده از نرم‌افزار، خدمات یا دستگاه‌های سیلیکون جلوگیری شود.
به نوشته هیل، این شکایت می تواند به طور جدی اثربخشی پگاسوس محصول جاسوسی بد افزار شرکت اسرائیلی را تضعیف کند.
گمانه‌زنی درباره اعلام نتایج انتخابات عراق
عضو کمیساریای عالی انتخابات عراق در سخنانی از احتمال اعلام نتایج نهایی انتخابات این کشور طی هفته آتی خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از المعلومه، عماد جمیل محسن، عضو کمیساریای عالی انتخابات عراق دیروز (چهارشنبه) اعلام کرد: کمیساریای انتخابات سه شنبه بازشماری دستی آرای ۳۸۹ حوزه رأی گیری در استان ذی قار را با حضور نمایندگان نمایندگان معترضان و ناظران بین‌المللی و رسانه‌ای به اتمام رساند. پیشتر، احزاب سیاسی عراق از قوه قضائیه خواستار رسیدگی به تمامی اعتراضات به نتایج انتخابات پارلمانی شده بودند. بسیاری از این احزاب از جمله گروه‌های شیعی عراق تأکید کردند که در انتخابات پارلمانی زود هنگام ۱۸ مهر، تقلب گسترده‌ای صورت گرفته است.