«دشت خاموش» در دو جشنواره نروژ و آمریکا

فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی در جشنواره فیلم‌های ایرانی در موزه هنرهای زیبای واشنگتن دی سی و جشنواره فیلم ترومسا ی نروژ نمایش داده می‌شود.
به گزارش ایسنا، فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی سعید بشیری که هم‌اکنون در سینماهای هنروتجربه روی پرده است، در جدیدترین حضور بین‌المللی خود در جشنواره فیلم‌های ایرانی در موزه هنرهای زیبای واشنگتن دی سی و جشنواره بین‌المللی فیلم ترومسا ی نروژ به نمایش در می‌آید.
بیست و ششمین جشنواره فیلم‌های ایرانی در موزه هنرهای زیبای واشنگتن دی سی از ۱۴ تا ۳۰ ژانویه (۲۴ دی تا ۱۰ بهمن ماه) در کشور آمریکا برگزار می‌شود و فیلم «دشت خاموش» در کنار هفت فیلم بلند و چند فیلم مستند و کوتاه از ایران نمایش داده می‌شود.
«پوست» ساخته بهمن و بهرام ارک، «مردن در آب مطهر» ساخته جمشید محمودی، «جاده خاکی» ساخته پناه پناهی، «گوزن ها» ساخته مسعود کیمیایی، «مرد حلزونی» ساخته مزدک میرعابدینی، «پسر» ساخته نوشین معراجی، «خورشید» از مجید مجیدی، مستند «بالورا» ساخته عبدالقادر خالدی، «فرزندان شب» از بهروز نورانی‌پور، «گنجینه های گوهر» ساخته ابراهیم گلستان، «غیبت سبز» ساخته احسان گودرزی، «نهنگ سفید» به کارگردانی امیر مهران، «آخرین نفس» ساخته فرشید ایوبی نژاد و «زاغچی» ساخته سروش حسین جانی دیگر فیلم‌های ایرانی حاضر در این رویداد هستند.
همچنین سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم ترومسا از ۱۷ تا ۲۳ ژانویه (۲۷ دی تا ۳ بهمن ماه) در شهر ترومسا در کشور نروژ برگزار می‌شود و فیلم «دشت خاموش» در بخشی با عنوان «بهای نابرابری» در کنار هفت فیلم دیگر از کشورهای انگلیس، فرانسه، مکزیک و اسپانیا به نمایش در می‌آید.
این فیلم سینمایی که به زندگی و کار چند خانواده کارگری با کارفرمای خود می‌پردازد، تاکنون در بیش از ۳۰ جشنواره بین‌المللی حضور داشته است.
پخش بین‌المللی «دشت خاموش» برعهده علی قاسمی است.