استقلال به‌دنبال قطعی کردن قهرمانی نیم فصل

پرسپولیس تحت تاثیر شوک مدیر عامل جدید و مصدومیت آل کثیر!

استقلال در بازی با نفت مسجدسلیمان به دنبال قطعی کردن قهرمانی‌اش در نیم فصل اول است.
به گزارش گروه ورزشی مردم‌سالاری، روی کاغذ، قهرمانی شاگردان مجیدی قطعی به نظر می‌رسد منتهی از آنجایی که در فوتبال امکان رخ دادن هر اتفاقی وجود دارد، استقلال نیاز به حداقل یک امتیاز در مسجدسلیمان دارد تا با قهرمانی نیم فصل به تهران برگردد. البته مجیدی گفته قهرمانی در دور رفت لیگ اصلا برایش مهم نیست و او منتظر است که وریا غفوری را هنگام بالا بردن جام قهرمانی لیگ ببیند.
فراز رفت و برگشت: نفت مسجدسلیمان هفته جنجالی و پرخبری را پشت سر گذاشت. بعد از دربی نفتی‌ها بود که عده‌ای از لیدرهای این تیم با ورود به رختکن تیمشان با چند شاگردان کمالوند درگیر شده و آنها را کتک زدند! و اعلام کردند که در صورت تکرار نتایج ضعیف این تیم باز هم چنین کاری را انجام خواهند داد. واکنش کمالوند به این اتفاق، قطع همکاری با نفت مسجدسلیمان بود و گفته شد که محمود فکری جانشین او خواهد شد منتهی آخرین خبر این بود که کمالوند در بازی با استقلال هم روی نیمکت تیمش خواهد نشست.
نتیجه هفته گذشته: نفت مسجدسلیمان با نتیجه 0-2 به صنعت نفت باخت و استقلال با نتیجه 2-3 از سد مس رفسنجان گذشت. وضعیت در جدول: نفت مسجدسلیمان با 11 امتیاز در رده پانزدهم قرار دارد و استقلال 32 امتیازی، صدرنشین لیگ است.
پرسپولیس در شرایطی بسیار خاص از فجر سپاسی میزبانی خواهد کرد.
شاگردان یحیی گل‌محمدی در چهل و هشت ساعت گذشته با دو شوک مواجه شدند. شوک اول تائید مصدومیت عیسی آل کثیر از ناحیه رباط صلیبی بود که باعث شد این بازیکن تا پایان فصل خانه‌نشین شود و شوک دوم هم به استعفای مجید صدری از سرپرستی این باشگاه برمی‌گردد. چهره‌ای که یحیی و شاگردانش امیدوار بودند حکم مدیرعاملی پرسپولیس به نام او بخورد. البته دیروز درویش مدیر عامل سابق باشگاه سایپا به عنوان مدیر عامل جدید این باشگاه معرفی شد
علیرغم این شرایط، پرسپولیس روی کاغذ کار سختی برای امتیاز گرفتن از فجر سپاسی ندارد چرا که شاگردان کلانتری از هفته پنجم به بعد موفق به کسب برد نشده‌اند.
غایبان: به جز آل کثیر، امید عالیشاه و حامد پاکدل و علی شجاعی بازی فردا را از دست داده‌اند. در اردوی فجر سپاسی هم سیروان قربانی، حمید نعمتی و رضا آقابابایی در بازی فردا غایب خواهند بود. نتیجه هفته گذشته: پرسپولیس با شهرخودرو 1-1 مساوی کرد و همین نتیجه در بازی فجر سپاسی و تراکتور رقم خورد.وضعیت در جدول: پرسپولیس با 29 امتیاز در رده دوم قرار دارد و فجر 12 امتیازی تیم چهاردهم جدول است
گل‌محمدی: در دوسال چهار مدیر عامل تغییر کرده است
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد که هدف اول تیمش در مصاف با فجرسپاسی شیراز کسب سه امتیاز است.
به گزارش گروه ورزشی مردم سالاری، یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر فجر سپاسی در هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: یک بازی خانگی در پیش داریم و قطعا کسب سه امتیاز برای ما اولین هدف و بهترین نتیجه است. امیدوارم بازی خوبی انجام دهیم. شرایط خوبی داریم و همه با انگیزه آماده بازی فردا هستیم. فجر تیم جوان و دونده‌ای است و با تمام وجود بازی می‌کنند. بازی راحتی در پیش نداریم و باید بازی خودمان را به حریف دیکته کنیم. باید از فضاها به خوبی استفاده کنیم.
زمین تمرین پرسپولیس مشکل دارد
او درباره استعفای صدری از سرپرستی باشگاه هم گفت: این مسائل در یکی، دو سال اخیر برای پرسپولیس به وجود آمده و عادی شده است. در دو سال چهار مدیر دیدیم و با رفتن آقای سمیعی هیات مدیره هم نداشتیم. این مسائل فقط برای پرسولیس است. از شروع فصل مشکلات زیادی داشتیم. مثل نگرفتن بازیکنان مد نظر ما که حتی یک مهاجم مد نظر ما هم جذب نشد چون جذب مهاجم در سطح تیم ملی واقعا سخت است. شش، هفت بازیکن در سطح تیم ملی را از دست دادیم که هر کدام می‌توانستند نتیجه بازی را تغییر بدهند. با این حال به فینال آسیا رسیدیم. مشکلات واقعا زیاد است. الان سه ماه است که مشکل تمرین داریم. دو زمین تمرین را پیشنهاد دادم اما کاری انجام نشد.
اشتباه داوری علیه پرسپولیس بیش
از حد شده است
گل‌محمدی ادامه داد: شرایط ما سخت است و آنقدر مشکلات زیاد است که نوشته‌ام تا یادم نرود. وضعیت داوری هم همه چیز بر علیه ماست. ضربات زیادی از داوری خوردیم. این اشتباهات بیش از اندازه شده است. دردناک این است که از این اشتباهات، حمایت می‌شود. این مسائل، مشکلات ما را دو چندان کرده و ما هیچ امنیتی از سمت داوران احساس نمی‌کنیم. اگر اشتباه داوری است باید برای همه باشد نه فقط برای ما. مصدومیت بازیکنان هم مشکل دیگری است ک به خاطر نبود زمین تمرین خوب پیش آمده است. با این شرایط، کار سخت است. ما را وسط گود انداخته‌اند و می‌گویند لنگش کن!
هواداران پرسپولیس مراقب ارتش مجازی باشند
سرمربی پرسپولیس افزود: روز پرداخت پول، سرپرست باشگاه استعفا می‌دهد. برای تیمی که پنج سال قهرمان شده این وضعیت دردناک است و قابل تحمل نیست. کسی این مسائل را باور نمی‌کند.
تیمی که پنج سال قهرمان شده چرا باید این وضعیت را دشته باشد؟ کسانی که تصمیم‌گیر هستند باید توضیح دهند که چرا اینگونه است. ما فقط حمایت هواداران و غیرت بازیکنان را داشتیم. اگر حمایت نبود تیم قهرمان نمی‌شد.
ما این حمایت را داریم و دل‌گرمیم. بعد از مساوی برابر شهرخودرو هجمه زیادی علیه ما ایجاد شد. در پنج بازی آخر چهار برد و یک مساوی داشتیم. تیم‌های بالای جدول را شکست دادیم. ارتش مجازی پیج‌های فیک می‌سازند و حمله می‌کنند. هواداران ما مراقب این هجمه‌ها باشند. ما به اندازه کافی مشکل داریم و نباید جو داخلی خودمان را خراب کنیم.
اگر دنبال موفقیت هستیم فقط اتحاد به ما کمک می‌کند. از هواداران می‌خواهم حمایتشان از ما را حفظ کنند چون تیم از این حمایت‌ها ضرر نخواهد کرد.
او در ادامه گفت: اگر خودمان به هم نریزیم کسی نمی‌تواند جلوی موفقیت‌مان را بگیرد. از همه هواداران تشکر می‌کنم و می‌گویم باز هم مراقب این پیج‌ها که می‌دانیم از طرف چه تیم‌هایی هستند، باشند که اسیر جو مسموم نشوند.
می‌ترسم از بازیکنان تاجیک استفاده کنم!
گل‌محمدی درباره اینکه چرا از بازیکنان تاجیک استفاده نمی‌کند هم گفت: می‌ترسیم از وحدت (هنانوف) و منوچهر (صفروف) استفاده کنیم چون درباره قانونی بودن این کار جواب قطعی به ما نداده‌اند و خود باشگاه هم مردد است که استفاده کنیم یا خیر. می‌ترسیم که استفاده کنیم و حریفان شکایت کنند و بازی‌ها سه هیچ بشود. وضعیت این دو بازیکن هنوز مشخص نشده است. از باشگاه می‌خواهیم بررسی کنند و جواب درست بدهند. سازمان لیگ می‌گوید که ما باید اول پول اوساگونا را پرداخت کنیم.
احتمالا آل‌کثیر را از لیست خارج می‌کنیم
او در ادامه درباره وضعیت عیسی آل‌کثیر هم گفت: وضعیت خوبی ندارد. اگر مطمئن شویم که به این فصل نمی‌رسد او را از لیست خارج می‌کنیم. باید از آل‌کثیر تشکر کنم و برایش آرزوی موفقیت کنم. همه می‌دانند که در یکی، دو سال اخیر اذیت شد و با انگشت شکسته برای ما بازی کرد. این روزهایی را که برای ما ساخت فراموش نمی‌کنیم.
وی درباره اینکه آیا پرسپولیس قرار است کوشکی بازیکن پیکان را جذب کند یا خیر هم گفت: صحبت زیادی مطرح است که در نقل‌وانتقالات پرسپولیس چه خواهد کرد. با این حال فقط گمانه زنی بوده است. تا نیم‌فصل باید صبر کنیم.
وی در پایان درباره سایر مصدومان و محرومان پرسپولیس هم گفت: امید عالیشاه، محمد شریفی و بازیکنان تاجیک و حامد پاکدل را در اختیار نداریم.
ماموریت ویژه مجیدی در مسجدسلیمان؛ رسیدن به یک رکورد بی‌سابقه در استقلال
فرهاد مجیدی در پایان بازی با نفت مسجدسلیمان می‌تواند به یک رکورد ویژه برسد.
رکوردی که تا امروز در تاریخ حضور این تیم در لیگ برتر سابقه نداشته است.
استقلال در حالی به مصاف شاگردان فراز کمالوند خواهد رفت که قهرمانی‌اش در نیم فصل اول به احتمال 99 درصد قطعی شده و با یک مساوی، آبی‌ها با قهرمانی در دور رفت لیگ به تهران برخواهند گشت.
چند روز قبل خبرورزشی به این نکته اشاره کرد که استقلال، آخرین بار در فصل 91-90 قهرمان نیم فصل شد و شاگردان پرویز مظلومی با پیروزی مقابل نفت تهران، دور رفت لیگ را با صدرنشینی به پایان رساندند و حالا مجیدی این فرصت را دارد که بعد از 10 سال، دوباره استقلال را قهرمان نیم فصل کند.
مهمتر از قهرمانی نیم فصل، ثبت رکوردی است که استقلال در 20 سال گذشته و دوران حضورش در لیگ برتر، در رسیدن به آن ناکام بوده است. اینکه بتواند دور رفت لیگ را بدون باخت به اتمام برساند.
در پایان هفته چهاردهم لیگ، استقلال تنها تیم بدون باخت جدول است و در صورتی که مقابل نفت مسجدسلیمان هم شکست نخورد، برای اولین بار در تاریخ حضورش در لیگ برتر، می‌تواند نیم فصل اول را بدون شکست به پایان برساند.