اعتراف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به تبعات اقدام ترامپ علیه برجام

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری ضمن تاکید بر ضرورت فوریت بخشیدن به مذاکرات وین، از تصمیم دولت قبلی آمریکا برای خروج از برجام انتقاد کرد.
به گزارش وبگاه وزارت امور خارجه آمریکا، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا آمریکا از عدم وجود برنامه تسلیحات هسته ای در ایران و عدم در اختیار داشتن تسلیحات هسته ای از سوی ایران مطمئن است یا نه، گفت: من این موضوع را بر عهده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی‌ می‌گذارم که به بازرسی‌هایش ادامه می‌دهد اما بگذارید نکته کلی دیگری را بگویم.
دقیقا به همین دلیل است که ما برجام[توافق هسته ای] را می‌خواهیم، یعنی در واقع بازگشت به پایبندی کامل به برجام را، چون شامل سرسختانه ترین برنامه راستی آزمایی و نظارتی است که تا کنون
وجود داشته.
اگر بتوانیم همین حالا آن را در اختیار داشته باشیم، شانس آورده ایم. پرایس در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا اطلاعات جدید از مذاکرات وین وجود دارد یا نه و آیا در وین به توافق نزدیک تر شده‌اند، بیان کرد: اطلاعات جدید بخصوصی وجود ندارد. همان طور که می‌دانید، این دور در حال برگزاری است. ما قبلا به پیش رفت نسبتا کمی‌که در روزهای اخیر انجام شده، اشاره کرده ایم.