در بازدید رئیسی از پروژه اعلام شد

هزینه ۷۰ میلیون یورویی برای پیشرفت ۱۵ درصدی پل خلیج فارس!

رئیس جمهور در دومین روز از سفر خود به استان هرمزگان دیروز جمعه از پل نیمه تمام خلیج فارس واقع در جزیره قشم دیدن کرد. به گزارش ایرنا، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در رابطه با آخرین وضعیت پل خلیج فارس قشم گفت: تاکنون برای پیشرفت ۱۵ درصدی این پل ۷۰ میلیون یورو هزینه شده است. سعید محمد افزود: پایه‌های پل خلیج فارس قشم آماده نصب است و در صورت تصویب اجرای طرح در هیات دولت بزودی نصب می‌شود.
وی بیان کرد: برای تکمیل پل خلیج فارس استان هرمزگان ۳۰۰ میلیون یورو اعتبار نیاز است که با برنامه‌ریزی می‌توان در طول سه سال این بودجه را تامین کرد.
مشاور رئیس جمهور در مناطق آزاد اظهارداشت: بودجه تکمیل پل خلیج فارس اگر از محل تهاتر نفت تامین شود، توسط پیمانکار داخلی این طرح تا سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می‌رسد.
وی ادامه داد: پیمانکاران خارجی نیز درخواست ساخت این پل را ارائه کرده‌اند که البته هزینه ساخت توسط این پیمانکاران بالاتر از پیمانکار داخلی است بنابراین با تصویب هیات دولت، فعالیت این طرح با استفاده از توان داخلی از سرگرفته می‌شود.
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور همچنین گفت: ارائه آمار غلط به مردم توسط برخی مسوولان باعث ایجاد شائبه قاچاق کالا در مناطق آزاد شده در حالی که این امر صحت ندارد.
سعید محمد روز جمعه در نشست صمیمی‌با فعالان اقتصادی منطقه آزاد قشم افزود: آمار ورود کالا به مناطق آزاد از ابتدای امسال تنها یک میلیارد دلار است که عمده این واردات به بخش مواد اولیه و تجهیزات تولید اختصاص دارد. وی ادامه داد: توجیه این امر برای ذینفعان، مسوولان، مردم و افکار عمومی‌وظیفه خبرنگاران است.
دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با تاکید دوباره بر اطلاع رسانی صحیح اخبار مناطق آزاد گفت: با هماهنگی انجام شده با صدا و سیما کشور و توسعه شبکه کیش، صدا و سیما مناطق آزاد راه‌اندازی می‌شود.
وی از توقف واگذاری کیش ایرلاین خبرداد و افزود: اختصاص یک ایرلاین به مناطق آزاد امری ضروری است و بر رونق و توسعه همه جانبه آن اثری مستقیم دارد.
محمد در ادامه بر سایر امکانات و شرایط مناطق آزاد تاکید و تصریح کرد: ارائه تسهیلات بانکی در ماده ۱۸ به فعالان اقتصادی، ارائه تسهیلات ارزی از صندوق توسعه ملی وزارت نفت، اختصاص ۵۰۰ میلیون تسهیلات با ثبت سفارش در بانک شهر، اختصاص ۲ هزار و ۳۰۰ خودرو، ساخت پل خلیج فارس با تهاتر نفتی، خریداری آب شیرین و توزیع عدالت‌مند در روستاهای قشم، احداث بانک مخصوص مناطق آزاد، راه اندازی شرکت تامین سرمایه و بورس بین‌الملل از سایر برنامه‌های پیش روی دبیرخانه مناطق آزاد کشور است.