انتقاد معاون حقوقی باشگاه استقلال از مدیرعامل فجرسپاسی:

به چه حقی درباره ما و تیم ملی صحبت می‌کنید؟

معاون حقوقی باشگاه استقلال گفت: چطور ممکن است مدیرعامل فجرسپاسی شیراز درباره استقلال و تیم ملی صحبت کند و اتهام بزند.
به نقل از تسنیم، فرشید سمیعی با اشاره به اظهارات روز گذشته مدیرعامل باشگاه فجرسپاسی شیراز پس از بازی با پرسپولیس درباره مشمول سربازی بودن دو بازیکن تیم فوتبال استقلال، اظهار داشت: متأسفانه روز گذشته در یک مسابقه‌ای که برگزار شده است، مدیرعامل یکی از باشگاه‌های لیگ برتری که پیش از این یک تیم شیرازی را به دسته اول فرستاده بود اظهارات بسیار عجیب، غیر مرتبط و دارای بار حقوقی را مطرح کرده که باشگاه استقلال برخورد قانونی و اقدام قاطع در این بخش را حق مسلم خودش می‌داند.
وی افزود: باشگاه فجر همواره یک مکتب تأثیرگذار و شایسته بوده با حضور مدیران مجرب و پرتلاشی که برای موفقیت این باشگاه زحمت می‌کشیدند.
این باشگاه به رعایت اخلاق و جوانمردی شهرت داشته است، ولی این در حالی است که رفتارهای مدیرعامل فعلی این باشگاه خلاف اصول حرفه‌ای و اخلاقی است. سوال اول ما این است که اصلا ایشان به چه حقی در مورد بازیکنان استقلال صحبت می‌کنند؟
چگونه و بر چه اساسی در مورد فهرست تیم ملی پیش داوری و باشگاه استقلال و فدراسیون را به لابی‌های پشت پرده و تبانی متهم کرده‌اند؟
فدراسیون باید با این مدیران غیر حرفه‌ای برخورد کند.
ایشان چه کاره است که دعوت بازیکنان خط دفاعی تیم بی شکست با آمار کمترین گل خورده را ‌شائبه انگیز می‌داند؟ شائبه زمانی خواهد بود که کل این خط دفاع به تیم ملی دعوت نشود. معاون حقوقی باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: باشگاه محترم فجر امکان استفاده از بازیکنان سرباز را دارد، اما نه مرکز نظام وظیفه است که در خصوص زمان اعزام و محل خدمت بازیکنان سایر تیم‌ها اظهار نظر کند نه متولی بررسی مدارک و مستندات و نه صلاحیت اظهار نظر در مورد دعوت یا عدم دعوت از بازیکنی به تیم ملی را داردسمیعی در پایان گفت: با اینکه می‌دانیم صحبت‌های اخیر مدیرعامل باشگاه فجر ناشی از توصیه برخی همشهریان ایشان و افرادی بوده که هویت آنها برای ما مشخص است. در واقع مأموریتی به وی سپرده شده تا به این شکل آرامش باشگاه استقلال را هدف قرار دهد، آن هم به شکل کاملا حرفه‌ای و قانونی. این مسئله را از طریق ارکان قضایی فدراسیون فوتبال پیگیری کرده و خواستار برخورد قاطع با ایشان هستیم.
آقای حسن‌زاده ریاست محترم کمیته انضباطی قبلا تأکید کردند باشگاه‌ها حق ندارند در اموری که به آنها ارتباط ندارد دخالت کنند اما ظاهرا این مسئله برای دوستان روشن نشده و لازم است برخورد جدی‌تری صورت پذیرد.
باشگاه استقلال هم به بسیاری از اتفاقات و مسائل معترض است اما در چارچوب رفتار حرفه‌ای فعلا به برخی موضوعات ورود نکرده‌ایم.