اخبار کوتاه

خروجی گل ترابی
رکورد جدید برای کاپیتان پرسپولیس

گل مهدی ترابی به فجر سپاسی باعث شد تا یک رکورد جدید به نام سیدجلال حسینی ثبت شود. با توجه به اینکه گل به نام مهدی ترابی ثبت شده، سیدجلال حسینی هم که در دقیقه 68 به ترابی پاس داد، روی گل تیمش تاثیرگذار بوده است. اتفاقی که باعث شد طبق آمار متریکا، کاپیتان پرسپولیس تبدیل به مسن‌ترین بازیکنی شود که در تاریخ لیگ برتر پاس گل داده است. پیش از بازی پنجشنبه، این عنوان در اختیار رضا عنایتی قرار داشت که در 39 سالگی پاس گل داده بود و حالا سیدجلال حسینی در 40 سالگی توانسته نامش را به عنوان گل‌ساز در لیگ ثبت کند. سیدجلال که عنوان پرافتخارترین بازیکن لیگ را دارد، پیش از این با عبور از مهدی رحمتی، تبدیل به رکورددار بیشترین بازی در لیگ برتر شده بود. حالا باید دید او می‌تواند عنوان مسن‌ترین گلزن لیگ برتر را هم به نام خود ثبت کند یا نه.

سیدبندی لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد
بازگشتی برای استقلال و پرسپولیس در کار نیست

کنفدراسیون فوتبال آسیا سیدبندی رسمی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ را اعلام کرد که در آن نام استقلال و پرسپولیس دیده نمی‌شود.
به گزارش ایرنا، کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز سیدبندی رسمی لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ را اعلام کرد که شرح زیر است:
منطقه غرب:
سید ۱: السد (قطر)، الهلال (عربستان)، فولاد خوزستان (ایران)، الجزیره (امارات)، الدحیل (قطر)
سید ۲: الفیصلی (اردن)، سپاهان (ایران)، شباب الاهلی دبی (امارات)، الریان (قطر)، الشباب (عربستان)
سید ۳: پاختاکور (ازبکستان)، الوحدات (اردن)، اف‌سی بمبی (هند)، استقلال (تاجیسکتان)، آهال (ترکمستان)
سید ۴ : نیروی هوایی (عراق)، برنده پلی آف ۱ (عربستان/سوریه)، برنده پلی آف ۲ (امارات /ازبکستان)، برنده پلی آف ۴ (امارات /عراق)، الغرافه (قطر)
طبق این سیدبندی، احتمال بازگشت استقلال و پرسپولیس به لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ به صفر رسید تا شایعه بازگشت این دو تیم به این مسابقات از بین برود.
قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ و دوشنبه از ساعت ۱۰:۳۰ به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

آمریکا با ستاره‌هایش مقابل ایران
یزدانی-تیلور شاید وقتی دیگر

آمریکا ترکیب نفرات تیم ملی کشتی خود را برای مبارزه با ایران اعلام کرد که دیوید تیلور غایب بزرگ آن است.
به نقل از استار، فدراسیون کشتی آمریکا ترکیب تیم کشتی آزاد خود را برای مبارزه دوستانه با ایران که قرار است در ایالت تگزاس برگزار شود اعلام کرد و بر این اساس دیوید تیلور، قهرمان المپیک توکیو در ۸۶ کیلوگرم غایب بزرگ این تیم است تا مصاف او با حسن یزدانی به زمان دیگری موکول شود.
کاپیتان این تیم جردن باروز قهرمان المپیک ۲۰۱۲ و قهرمان پنج دوره جهان در وزن ۷۹ کیلوگرم خواهد بود. باروز بیش‌ترین عناوین جهانی را برای آمریکا در سال‌های اخیر به دست آورده است و مدال‌های طلا را در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۳، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ کسب کرده است. باروز هم‌چنین سه مدال برنز جهانی را در سال‌های ۲۰۱۴، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ کسب کرده است.
همچنین کایل اسنایدر، قهرمان المپیک ۲۰۱۶ و قهرمان دو دوره جهان در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی خواهد گرفت.
اسنایدر جوان‌ترین آمریکایی بود که در سال ۲۰۱۵ یک عنوان جهانی در کشتی کسب کرد، سپس جوان‌ترین آمریکایی شد که عنوان قهرمانی المپیک کشتی را در بازی‌های ۲۰۱۶ ریو به دست آورد. او دومین مدال المپیک را در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو با مدال نقره به دست آورد جایی که برابر عبدالرشید سعدالله یف در فینال باخت.
جی دن کاکس دارنده دو طلا و دو برنز جهان و یک برنز المپیک نیز در 92 کیلوگرم به میدان می‌رود. کامران قاسمپور در مسابقات جهانی نروژ موفق شد کاکس را شکست دهد.
ترکیب آمریکا برای مبارزه با ایران به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم - توماس گیلمن
۶۱ کیلوگرم - دیتون فیکس
۶۵ کیلوگرم - یانی دیاکومیهالیس
۷۰ کیلوگرم - جیمز گرین
۷۴ کیلوگرم - جیسون نولف
۷۹ کیلوگرم - جردن باروز
۸۶ کیلوگرم - زاهد والنسیا
۹۲ کیلوگرم - جی‌دن کاکس
۹۷ کیلوگرم - کایل اسنایدر
۱۲۵ کیلوگرم - بعدا اعلام می‌شود
برای سنگین وزن گفته شده است گیبل استیونسون که به حرفه کشتی کچ روی آورده است قرار است یک مبارزه دیگر داشته باشد ولی به نظر می‌رسد هنوز تصمیم نهایی درباره حضور یا حضور نداشتن این کشتی‌گیر که طلای المپیک توکیو را کسب کرده است گرفته نشده است.

در دیدار علیرضا دبیر با نناد لالوویچ مطرح شد
رایزنی در مورد کسب کرسی‌های جهانی
و تاکید بر جایگاه کشتی آزاد و فرنگی ایران در دنیا

رئیس فدراسیون کشتی، بعد از ظهر روز پنج‌شنبه با رئیس اتحادیه جهانی کشتی دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش گروه ورزشی مردم سالاری، در این دیدار که بیش از 3 ساعت طول کشید، رئیس فدراسیون کشتی پس از تبریک به لالوویچ به جهت انتخاب مجدد به عنوان رئیس اتحادیه جهانی کشتی، ابتدا گزارش کاملی از وضعیت کشتی ایران، ساخت و سازهای انجام شده و تجهیز شدن کمپ تیم‌های ملی به امکانات روز دنیا، عملکرد انستیتو کشتی، ساماندهی به امور مربیان و داوران و برگزاری تمرینات و مسابقات کشتی طبق برنامه ریزی و همچنین برگزاری لیگ کشتی با رعایت پروتکل های بهداشتی با توجه به شیوع ویروس کرونا را به وی داد.
رئیس فدراسیون کشتی همچنین گفت: پس از افتخارآفرینی کشتی گیران ایران در بازی های المپیک و به ویژه رقابت های جهانی نروژ، شور و نشاط خاصی در بین جامعه به خصوص نوجوانان و جوانان به وجود آمده است و ورودی کشتی گیران چه در رشته کشتی آزاد و چه در رشته کشتی فرنگی در باشگاه ها بیشتر شده است.
دبیر همچنین از برنامه فدراسیون کشتی، برای توسعه کشتی در دنیا خبر داد و تصریح کرد: آمادگی این را داریم که مربیان خود را به کشورهای دنیا به خصوص کشورهای کمتر توسعه یافته در کشتی اعزام کنیم. وی افزود: با توجه به ظرفیت 200 نفری کمپ تیم های ملی کشتی و دو خانه ی کشتی مجهز، می‌توانیم میزبان تیم های خارجی برای برگزاری اردوهای مشترک ورزشی به منظور توسعه کشتی در دنیا باشیم.
رئیس فدراسیون کشتی همچنین رایزنی هایی را برای حضور نماینده ایران در انتخابات 2022 هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی انجام داد و اظهار داشت: با توجه به جایگاه کشتی ایران که جزء سه قدرت برتر کشتی آزاد و فرنگی دنیا محسوب می‌شود.