رئیس‌جمهور در بازدید از یکی از مراکز بزرگ توزیع مرغ:

هرگز اجازه نخواهم داد مردم از طرح عادلانه‌سازی یارانه‌ها آسیب ببینند!

رئیس‌جمهور با حضور در میدان بهمن تهران و بازدید از یکی از مراکز بزرگ توزیع مرغ از نزدیک با مردم گفت‌وگو و تاکید کرد: تا من زنده باشم به هیچ وجه اجازه نخواهم داد مردم از طرح عادلانه سازی یارانه‌ها آسیب ببینند.
به گزارش ایرنا، سید ابراهیم رئیسی صبح دیروز (جمعه) با حضور در میدان بهمن از مرکز بزرگ توزیع مرغ در جنوب تهران بازدید کرد.
رئیس‌جمهور همچنین در یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای حضور یافته و ضمن گفت وگو با مردم از نزدیک در جریان وضعیت توزیع برخی کالاها و مشکلات مربوط به آن قرار گرفت.
سید ابراهیم رئیسی پس از بازدید از یکی از مراکز بزرگ توزیع مرغ در تهران در جلسه ستاد تنظیم بازار با حضور اعضای دولت و بقیه نهادها هم شرکت کرد.
سیاست مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه با حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی و اعطای یارانه به خود مردم و افزایش قیمت رسمی چهار کالای اساسی مرغ، تخم‌مرغ، روغن و لبنیات از روز گذشته (پنجشنبه) آغاز شده است.
دولت سیزدهم برای اجرای این سیاست مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به هر نفر در سه دهک اول تا سوم و مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به هر نفر از دهک چهارم تا نهم پرداخت کرده است. در این بازدید سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی رئیس جمهور را همراهی می کرد.
حمایت امام جمعه تهران از رئیسی
امام جمعه موقت تهران گفت: هیچ دولتی نارضایتی مردم خود را نمی‌خواهد به ویژه دولت برادر گرامی آقای رئیسی که مردم بودن و مردمی زیستن، خدمت به مردم و اجرای اسلام شعار اوست.
سید احمد خاتمی در نماز جمعه تهران گفت: برخی مشکلاتی که مردم برای ما می گویند جای گریه دارد هیچ دولتی نارضایتی مردم خود را نمی خواهد به ویژه دولت برادر گرامی آقای رئیسی که مردم بودن و مردمی زیستن، خدمت به مردم و اجرای اسلام شعار اوست.
وی تاکید کرد: منصفانه بپذیریم که اقتصاد کشور بیمار است مربوط به امسال و پارسال نیست. از قبل انقلاب شروع شد و دولت های پس از انقلاب همت برای سامان دادن آن داشتند اما در این عرصه چندان موفق نبودند.
خطیب موقت تهران با بیان اینکه بر پیشانی این دولت، صداقت نوشته شده است، گفت: دولت می‌توانست وجیه‌المله بماند و جراحی انجام ندهد چون معلوم است این سیاست جراحی‌، نارضایتی به همراه دارد اما دولت و شخص رئیس‌جمهور صادقانه وارد میدان شد و گفت آبرویم را کف دستم گذاشتم و حاضرم آبرویم برود. آیا این جای بلوا دارد یا تشکر؟ باید بگوییم ممنونیم از صداقتت که با مردم رو راست رفتار می‌کنی.
خاتمی گفت: دولت در حال انجام جراحی‌هایی است که همه متخصصان چه به او رأی دادند و چه رأی ندادند معتقدند این جراحی باید انجام شود هرچند در کیفیت اجرای آن اختلاف نظری است اما در اصل آن اختلاف نظر وجود ندارد. امام جمعه موقت تهران بیان کرد: دولت می‌خواهد کاهش جدی فاصله طبقاتی روی دهد و جراحی برای افزایش قدرت خرید هفت دهک جامعه، تحقق عدالت اقتصادی، واگذاری امور مردم به مردم، مبارزه با فساد از منشأها و خاستگاه‌های اولیه آنهاست و جراحی هم درد دارد اما سرانجامش نجات این بیمار است و متخصصان ما می گویند باید بیمار را نجات داد.
وی اذعان کرد: دولت باید بداند در این عرصه، سرمایه انقلاب این محرومان و مستضعفان و کسانی هستند که تا آخر پای این انقلاب ایستاده‌اند و تا آخر هم خواهند ایستاد لذا طوری برنامه ریزی شود که اینها آسیب نبینند. دولت باید روی قولش مبنی بر گران نشدن چند قلم جنس نان، بنزین و دارو و واریز دو ماهه یارانه بماند. این واریز دو ماهه هم نکته مهمی است تا مردم باورشان شود دولت خدمتگزارشان نمی‌خواهد رنجشان را ببیند.
خاتمی گفت: به دولتی که می‌خواهد جراحی و به کشور خدمت کند باید کمک کرد و این امر صریح مقام معظم رهبری است آنان که مطیع ولایت هستند که اکثریت مردم چنین هستند به این عبارت صریح آقا که «کارهایی که امروز دولت در زمینه اقتصاد پیش رو دارد، کارهای مهمی است و همه اهم از قوا و دستگاه‌های مختلف و آحاد مردم کمک کنند تا دولت بتواند به این نتایج برسد»، باید عمل کنند.
وی در عین حال خاطر نشان کرد: معنای این حرف، انتقاد نداشتن نیست بلکه معتقدیم انتقاد سازنده کمک به دولت است. کارشناسان انتقاد ناصحانه کنند یعنی خوبی‌ها و نارسایی ها هم را ببینند و اگر راه چاره دارند پیشنهاد کنند و درغیر این صورت، تخریب نکنند.
خطیب جمعه موقت تهران انتقاد ناصحانه را خدمت ارزشمندی توصیف و تأکید کرد که دولت و مسوولان، متملق نمی‌خواهند. همانطور که سیاه نمایی بد است سفیدنمایی مطلق هم بد است. براین اساس است که انتقاد ناصحانه آری.
وی افزود: با این وجود به دو نکته توجه شود که تخریب، هتاکی و فحاشی چه در عمل و چه در بیان، ناسپاسی است و در شأن یک ملت انقلابی نیست. نباید کینه توزانه حرف زد و کینه توزانه نوشت. گاهی برخی طوری می‌نویسند و طوری می‌گویند که کینه از آن می بارد. طوری انتقاد شود که در میدان دشمن بازی نکنیم. رسانه‌های بیگانه را ببینیم و فضای مجازی آلوده که کل نظام، اسلام و قرآن را زیر سوال می برند. طوری انتقاد نکنیم که آب به آسیاب دشمنان انقلاب و قرآن بریزیم.
وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت رسانه‌ای کشور برای اطلاع‌رسانی از جراحی دولت در عادلانه‌سازی یارائه‌ای، گفت: اطلاع‌رسانی دقیق، به موقع و گسترده، مانع فضا سازی دشمن می‌شود. در این زمینه از ظرفیت رسانه‌ای کشور استفاده شود. صدا وسیما که در حقیقت زبان این ملت است در خدمت مسوولان قرار بگیرد.
خاتمی افزود: مردم ما خوب و منطقی هستند اگر به آنان دقیق توضیح داده شود و همه مسنجم حرف بزنند مردم می‌پذیرند نه اینکه مسوولی یک چیزی بگوید و مسوول دیگر چیز دیگر؛ این اطلاع رسانی ناسالم است.