سفر رئیس سازمان اطلاعات پاکستان به آمریکا

رسانه‌های پاکستانی از سفر ۳ روزه رئیس کل سازمان اطلاعات ارتش این کشور (ISI) به ایالات متحده خبر دادند، جایی که وی با رئیس سیا و مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار و مسائل امنیتی، همکاری‌های متقابل و تحولات منطقه‌ای از جمله افغانستان را مطرح کرد.
ژنرال «انجم ندیم» در آستانه سفر برنامه‌ریزی شده وزیر خارجه پاکستان به آمریکا، به واشنگتن رفت و با مسوولان اطلاعاتی و امنیتی دولت جو بایدن دیدار کرد.
بازدید رئیس فعلی سازمان آی‌اس‌آی از واشنگتن به دنبال وخامت بی‌سابقه‌ای در روابط دو کشور صورت می‌گیرد. «عمران‌خان» نخست‌ وزیر برکنار شده پاکستان، آمریکا را به توطئه برای سرنگونی دولتش متهم کرده است. درحالی که ارتش پاکستان جزئیاتی در این خصوص منتشر نکرده است، منابع آگاه گفتند: رئیس کل سازمان اطلاعات سه روز را در واشنگتن سپری کرد و گفت‌وگوهای امنیتی دو کشور روز چهارشنبه گذشته خاتمه یافت. روزنامه پاکستانی «داون» امروز گزارش داد: هیچ یک از طرفین جزئیات این دیدارها را فاش نکردند، اما گمان می‌رود که گفت‌وگوها بر نگرانی‌های امنیتی متقابل و وضعیت افغانستان متمرکز بوده است، زیرا ایالات متحده معتقد است که پاکستان می‌تواند به ثبات این کشور جنگ‌زده کمک کند.