دادستان عمومی ‌و انقلاب فارس خبر داد

آغاز تحقیقات برای شناسایی قاتلان محیط‌بانان بوانات

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس از صدور دستورات قضایی ‌و آغاز تحقیقات پلیسی در راستای شناسایی و دستگیری قاتلان محیط بانان در بوانات از ساعات اولیه وقوع حادثه خبر داد.
سیدمصطفی بحرینی شنبه ۷ خرداد در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: در پی درگیری شب گذشته شکارچیان و محیط بانان در پناهگاه حیات وحش دره باغ بوانات یک محیط بان و یک همیار محیط زیست جان خود را از دست دادند و یک همیار دیگر محیط زیست نیز زخمی شد.
او با بیان اینکه همیار محیط بانی که در این حادثه زخمی شده است با کمک امدادگران هلال احمر استان به بیمارستان منتقل و تحت درمان قرار دارد، گفت: برخورد قاطعانه و بدون اغماض با ضاربین متواری در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد.
ساعت ۱۸ و ۴۰ دقیقه جمعه ۶ خرداد، طی درگیری متخلفان شکار با محیط‌بانان در منطقه دره باغ شهرستان بوانات استان فارس، یک محطبان و یک همیاران افتخاری، کشته و یک محیط بان دیگر، زخمی و روانه بیمارستان شد.
در این درگیری، محمد فرهمند؛ محیط‌بان، رضا بهرام‌پور، نیروی همیار محیط زیست کشته شدند و یک محیط بان به نام علی اسدی نیز به شدت مصدوم شد.
پیام تسلیت رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی شهادت دو تن از مدافعان طبیعت را تسلیت گفت. به گزارش ایسنا، سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی شهادت یک محیط بان و یک نیروی مردمی در پناه‌گاه حیات وحش دره باغ بوانات استان فارس در درگیری مسلحانه با متخلفان شکار را تسلیت گفت.
متن این پیام تسلیت به شرح ذیل است:
«شهادت زیبنده قامت مردان دلیر و بی‌ادعای تاریخ است که بی‌چشم داشت حافظ و مدافع حریم طبیعت از ابتدای خلقت جهان هستی تا به امروز بوده‌اند.
شهادت محیط‌بان ایثارگر محیط زیست، محمد فرهمند و همیار محیط‌بان پرتلاش رضا بهرام پور، حادثه‌ تلخی دیگر است که دوستداران طبیعت را به سوگ نشاند و تألم و اندوهی جانکاه را در دل و جان تمامی خادمان و فعالان زیست محیطی کشور بر جای گذاشت. امیدواریم با برخورد قاطعانه دستگاه قضایی با متخلفان دیگر شاهد چنین وقایع ناخوشایندی نباشیم.
اینجانب ضمن محکوم کردن این جنایت رذیلانه علیه حافظان گمنام و بی‌ادعای محیط زیست میهن عزیزمان، شهادت این ماموران وظیفه شناس را به خانواده بزرگ محیط زیست کشور و خانواده معظم و معزز این دو شهید بزرگوار تسلیت عرض نموده، از خداوند منان غفران و رحمت الهی را برای این دو عزیز از دست رفته مسألت می‌نمایم.»