تقدیر اسرائیل از مواضع لندن علیه تهران

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی از گفت‌وگو با همتای انگلیسی‌اش درباره ایران خبر داد. به گزارش ایسنا، یائیر لاپید، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در صفحه توییترش از گفت‌وگو با لیز تراس، همتای انگلیسی‌اش خبر داده و نوشت: با لیز تراس، وزیر امور خارجه انگلیس صحبت کردم و از او بابت موضع مصمم انگلیس در قبال مسئله ایران قدردانی کردم.
لاپید با مطرح کردن ادعاهایی تکراری علیه نقش ایران در منطقه، افزود: ما درباره ضرورت اقدام قاطعانه از سوی جامعه بین‌المللی در مبارزه علیه تروریسم ایران و ثبات منطقه‌ای گفت‌وگو کردیم.
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی همچنین بیان کرد: وزیر امور خارجه تراس قرار است در ماه پیش رو به اسراییل سفر کند. اظهارات لاپید درباره مواضع انگلیس در قبال ایران در پی این مطرح می‌شود که این کشور به همراه فرانسه، انگلیس و آلمان در چند هفته اخیر پیش نویس قطعنامه‌ای سرزنشی در زمینه همکاری ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به شورای حکام آژانس ارائه کردند که به تصویب رسید.
در پیش‌نویس این قطعنامه آمده بود: شورای حکام از ایران می‌خواهد که هرچه فوری برای اجرای تعهدات قانونی‌اش اقدام و بدون اتلاف وقت به پیشنهاد مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای همکاری بیشتر جهت شفاف‌سازی و حل‌وفصل مسائل باقی‌مانده پادمانی عمل کند. ایران در پی تصویب این قطعنامه گفته بود، پاسخ آن «قاطع و متناسب» خواهد بود.