اعتراض رسمی ایران به جنگ‌طلبی اسرائیل

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه ای به رئیس شورای امنیت و نیز آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد به اظهارات جنگ طلبانه و تهدید آمیز سران رژیم صهیونیستی علیه ایران واکنش نشان داد و اعتراض کرد. مجید تخت‌روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در این نامه با اشاره به اظهارات اخیر ایال هولاتا، مشاور امنیت ملی و رئیس شورای امنیت ملی رژیم صهیونیستی علیه ایران، اعلام کرد که رژیم اسرائیل همچنان به تهدید به استفاده از زور علیه ایران ادامه می‌دهد . این اظهارات علناً مسئولیت عملیات‌های خرابکارانه و اقدامات تروریستی رژیم اسرائیل در ایران را تأیید کرده است
در این نامه اشاره شده است که در مصاحبه ای در ۱۴ ژوئیه ۲۰۲۲، ایال هولاتا رئیس شورای امنیت ملی رژیم اسرائیل، آشکارا ایران را به عملیات تروریستی بیشتر تهدید کرد و گفت: «ما در طول یک سال گذشته ... در ایران به ندرت عمل کرده ایم.» وی همچنین با بیان اینکه «اسرائیل بدون توجه به نظر واشنگتن در مورد این موضوع، مستقلاً علیه جمهوری اسلامی عمل خواهد کرد»، افزود: «این تنها ادامه کاری است که در سال گذشته انجام داده است».
در این نامه تاکید شده است که این اظهارات تحریک آمیز نه تنها نقض آشکار حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد است، بلکه اذعان صریح و آشکار به مسئولیت عملیات و اقدامات تروریستی رژیم اسرائیل علیه مقامات و دانشمندان ایرانی، و زیرساخت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران است که توسط این رژیم در سال‌های اخیر در داخل خاک ایران صورت گرفته است. همچنین این واقعیت را ثابت می‌کند که رژیم اسرائیل مسئول این گونه اقدامات جنایتکارانه و تروریستی است و باید پاسخگو باشد و عواقب چنین جنایاتی را بپذیرد. در این نامه همچنین به اظهارات اخیر بنی گانتس وزیر دفاع رژیم اسرائیل اشاره شده که بار دیگر به دروغ و کمپین اطلاعات نادرست علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران متوسل شده و در مصاحبه ای در ۲۶ ژوئیه ۲۰۲۲ مدعی شده است که اسرائیل توانایی آسیب جدی و به تعویق انداختن برنامه هسته‌ای ایران را دارد.