بازداشت عامل جعل ای‌نماد و کلاهبرداری ۵ میلیاردی از ۲۱ نفر

رئیس پلیس فتای پایتخت از بازداشت عامل ایجاد سایت فروش موبایل و لوازم جانبی تلفن همراه با جعل ای نماد خبر داد.
به گزارش ایسنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی، دراین‌باره اظهارکرد: چندی پیش تعدادی از شهروندان به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و مدعی شدند پس از خرید در یکی از سایت‌های فروش موبایل و لوازم جانبی تلفن همراه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند. مالباختگان این پرونده در ادامه اظهارات خود به ماموران اعلام کردند قصد خرید لوازم جانبی تلفن همراه در فضای مجازی را داشته که با یک سایت فروش آنلاین این کالاها با قیمت‌های ارزان که نماد اعتماد الکترونیک نیز داشته مواجه شدند اما پس از انجام فرآیند خرید و واریز وجه کالایی دریافت نکرده و متوجه کلاهبرداری شدند. وی افزود: پس از اخذ اظهارات شکات رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات پرونده را آغاز کردند و در اقدامات اولیه متوجه شدند کلاهبردار با ایجاد یک سایت خرید آنلاین و جعل ای نماد اقدام به جلب اعتماد شهروندان و کلاهبرداری از آن‌ها کرده است.
گودرزی گفت: افسران سایبری پلیس فتای پایتخت با به کارگیری اقدامات فنی و تحقیقات گسترده در فضای مجازی گرداننده این سایت را شناسایی کردند و پس از به دست آوردن اطلاعات هویتی متهم و تشریفات قضایی او را در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ خاطرنشان کرد: متهم پس از حضور در پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار کردند اما پس از مشاهده مستندات موجود در پرونده ضمن پذیرش جرم خود به کلاهبرداری از بیش از ۲۱ نفر از شهروندان به ارزش ریالی حدود پنج میلیارد ریال اعتراف کرد.براساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا وی با اشاره به اینکه مشخصات فروشگاه‌های معتبر در سایت Enamad.ir قابل مشاهده است اظهار کرد: شهروندان حتما از سایت‌هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند خریدهای اینترنتی خود را انجام دهند و از واریز هرگونه وجه تحت عنوان بیعانه و ... قبل از تحویل و تایید صحت و سقم کالا جدا خودداری کنند.