اقناع افکار عمومی آمریکا علیه ترامپ

بنابر تازه ترین نظرسنجی‌های به عمل آمده، بیشتر آمریکایی‌ها خواهان مجرم شناخته شدن دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا درباره حادثه تروریستی ۶ژانویه هستند؛ اقدامی که از سوی کمیته تحقیق کنگره از آن بعنوان نقطه اوج تلاش برای کودتا از سوی ترامپ و هواداران وی خوانده می‌شود.
به گزارش تارنمای خبری هیل، در نظرسنجی اختصاصی صورت گرفته برای این رسانه آمریکایی، بیش از نیمی از رای دهندگان آمریکایی موافق آن هستند تا دونالد ترامپ با کیفرخواست جنایی بر سر حادثه ۶ ژانویه روبرو شود. این درحالی است که جمعی رای دهندگان آمریکایی نیز بر این باور هستند که باید به ترامپ اجازه دادتا دوباره برای ریاست جمهوری نامزد شود.
از دیگر نتایج این نظرسنجی که از سوی «هاروارد کپس - هریس» بطور اختصاصی برای تارنمای خبری هیل انجام شده و ۱۰ مرداد ماه منتشر شده، آمده است که واقعه تروریستی ۶ژانویه حمله به عمارت کنگره آمریکا که آخرین مرحله از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در آن جریان داشت و با تحریک دونالد ترامپ برای تغییر نتیجه آرا رخ داد؛ یک نقطه تفرقه آمیز در آمریکا است.
«مارک پن» ، مدیر نظرسنجی‌هاروارد درمورد نتایج حاصل از این نظرسنجی به هیل گفت: این نظرسنجی نشان داد که مساله اعلام جرم علیه ترامپ درباره واقعه ۶ژانویه می‌تواند یک موضع به شدت تفرقه انگیزانه در آمریکا باشد.