مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران:

با سونامی ‌بازنشستگی در آموزش‌وپرورش مواجه هستیم

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران گفت: مدرسه ایده آل ما در تعامل با مسجد و کانون‌های محلی است. هر مدیری که توانسته چنین تعاملی ایجاد کند در مجموع می‌بینیم مدیری موفق است.به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا کریمیان اظهار کرد: در دیدار با رهبر انقلاب ایشان به سندهای خوب آموزش‌وپرورش و اجرای درست آن تاکید کردند. اینکه سندهای جدید بنویسیم خیلی مطلوب نیست. ما یک سند داریم که برای آن مدت زیادی زحمت کشیده شده و نوبت اجرای آن است. من معتقدم اجرای آن دیر شده است. شاید دلیلش این است که چالش‌ها را خوب بررسی نکرده ایم.او افزود: مدرسه، مرکز ثقل و کانون سند تحول بنیادین است. اگر می‌خواهیم این سند را اجرا کنیم باید در مدارس متمرکز شویم. هیچ مرکز اداری نمی‌تواند این سند را قابل لمس اجرا کند، جز مدرسه. معلم هم محور این کار است. وقتی می‌گویم معلم، صرفا کسانی که ابلاغی معلمی‌دارند منظورم نیست همه کادر مدارس معلم هستند. مدرسه خوب که می‌تواند و باید بتواند سند را اجرا کند مدرسه ای است که تجلی بخش اسلام و انقلاب است.کریمیان اضافه کرد: مدرسه کارآمد برای اجرای سندتحول بنیادین، مدرسه ای است که نقطه اتکای دولت و مردم باشد‌. همانطور که دیده ایم کارهای بزرگ را مدارس انجام داده اند. مهم ترینش انتخابات است. اگر مدارس از روند انتخابات حذف شوند، اجرای این کار بزرگ مختل می‌شود. مدرسه باید خودش را ارتقا دهد برای اجرای طرح‌های دولت. مدرسه باید قدرت تصمیم گیری داشته باشد. شوراهای مدرسه باید دارای قدرت تصمیم سازی و تصمیم گیری باشند. آیا امروز اینطور است؟ خیر. همه چیز از بالا می‌آید و اگر اجرا نکنند مواخذه می‌شوند. به مدرسه اجازه تصمیم سازی و تصمیم گیری نمی‌دهیم. اگر دانش آموزی در بزنگاه‌های مختلف بنا شد انتخابی داشته باشد، مدرسه باید این ظرفیت را داشته باشد که راه را به او نشان دهد تا بهترین انتخاب را داشته باشد.
این مدیر تصریح کرد: در مدرسه ای که در موردش صحبت می‌کنیم باید ظرفیت پذیرش تفاوت‌های فردی را داشته باشیم. آیا در کارکنان مدارس این ظرفیت را ایجاد کرده ایم؟ چقدر توانستیم در کشف استعدادهای دانش آموزان درست عمل کرده ایم؟ می‌بینیم عوامل مدرسه در یک نقطه مانده اند. مدارس ما یادگیرنده نیستند و باید در راستای تعالی مستمر حرکت کنند. باید از مربیانی که دارای فضائل اخلاقی هستند استفاده کنیم و روحیه نقدپذیری و مشارکت جویی داشته باشد. آیا ما به نقدها توجه می‌کنیم؟ وقتی صحبت از مشارکت می‌شود ذهن ما سمت کمک مالی می‌رود در حالی که اینطور نیست‌، عده ای با اندیشه و ایده به ما کمک می‌کنند. باید به فناوری‌های آموزشی توجه کنیم و کرونا این موضوع را به ما نشان داد. ابتدای شیوع کرونا کار سخت بود اما بعد همکارانی که نمی‌خواستند وارد این فضا شوند خودشان پای کار شدند و خلاقیت هم به خرج دادند.او در ادامه عنوان کرد: مدرسه ایده آل ما در تعامل با مسجد و کانون‌های محلی است. هر مدیری که توانسته چنین تعاملی ایجاد کند در مجموع می‌بینیم مدیری موفق است.او با اشاره به چالش‌های اجرای سند تحول بنیادین گفت: اغلب فکر می‌کنند اجرای این سند صرفا در عهده آموزش‌وپرورش است. این درست نیست؛ عزم جدی در سطح ملی برای اجرای آن وجود ندارد. این سند که فقط مخصوص ما نیست. همچنین تقسیم کار ملی نداشته ایم و نگفته‌ایم فلان وزارتخانه یا قوه وظیفه تو در اجرای سند این موارد است.کریمیان با تاکید به نابسامانی و کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اظهار کرد: توزیع نامتوازن نیرو وجود دارد یعنی در یک منطقه مازاد یک نیرو و جای دیگر همان نیرو کم است. بحث دیگر سونامی‌بازنشستگی در آموزش‌وپرورش است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران از مشکلات معیشتی معلمان و انگیزه نداشتن آنها و نبود جایگاه اجتماعی و شان آنها گفت و افزود: بحث اعتبارات و اجرای سند تحول بنیادین هم مطرح است که باید به آن توجه کرد. ما نیازمند ثبات مسئولیت در آموزش و پروزش هم هستیم. این جا‌به‌جایی مدیریت‌ها در آموزش و پرورش باعث می‌شود آنچه می‌خواهیم در اجرای سند تحول اتفاق نیفتد.