اخبارکوتاه

سینماها چه روزهایی تعطیل هستند؟

همزمان با فر رسیدن روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی تاریخ تعطیلی سینماها نیز مشخص شده است.
به گزارش ایسنا، با توجه به تعطیلی رسمی دو روز در هفته آینده همزمان با شهادت امام حسین (ع)،فعالیت سینماها در سراسر کشور به مدت پنج روز متوقف می‌شود.
به این ترتیب طبق اعلام همایون اسعدیان - سخنگوی شورای صنفی نمایش- سینماها از ساعت 17 روز شنبه، 15 مردادماه تا پایان روز پنج‌شنبه 19 مرداد ماه تعطیل می‌شوند و فعالیت آن‌ها از صبح پنج‌شنبه 20 مرداد از سر گرفته خواهد شد.
در حال حاضر فیلم‌های «تی‌تی»، «بازیوو»، «پیتوک»، «زالاوا»،‌«علف‌زار»، «روز ششم»،‌ «هناس»، «طلاخون»، «بدون قرار قبلی»، «بی‌صدا حلزون» و «والدین امانتی» روی پرده سینماها هستند.

زمان تعطیلی تالارهای نمایشی

تالارهای نمایشی کشور از روز پانزدهم مرداد تا پایان روز نوزدهم مردادماه به دلیل فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اجرایی نخواهند داشت.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، برنامه تعطیلی آثار نمایشی به صحنه رفته در تالارهای مختلف طی ایام سوگواری شهادت حضرت امام حسین (ع) اعلام شد.
براین اساس تمامی نمایش‌های به صحنه رفته در تالارهای نمایشی از روز شنبه پانزدهم مرداد تا پایان روز چهارشنبه نوزدهم مردادماه اجرایی نخواهند داشت.

«بت گرل»؛ گران‌ترین فیلم بایگانی شده سینما

کمپانی برادران وارنر اعلام کرد فیلم «بَت گرل» را در سالن‌های سینما و سامانه‌های نمایش آنلاین، اکران نخواهد کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، کمپانی برادران وارنر-دیسکاوری به‌طور غیرمنتظره‌ای اعلام کرد، علی‌رغم اینکه فیلم‌برداری فیلم «بت گرل» به پایان رسیده و این فیلم در مراحل نهایی پس‌تولید قرار دارد، اصلا قصد نمایش و اکران را ندارد.
در این فیلم «لسلی گریس» در کنار بازیگرانی همچون «جی. کی. سیمونز»، «برندن فریزر»، «جیکوب اسکیپیو» و «مایکل کیتون» مقابل دوربین «عادل العربی» و «بلال فلاح» کارگردانان بلژیکی رفته‌اند. «کیتون» در نقش بتمن، «گریس» در نقش قهرمان فیلم «باربارا گوردون»، «جی کی سیمونز» در نقش پدر باربارا، «کمیسر گوردون»، و «برندن فریزر» در نقش «فایرفلای» شرور در این فیلم ظاهر شده‌اند.
ساخت «بت گرل» در ابتدا سال ۲۰۲۱ به عنوان بخشی از یک حرکت گسترده‌تر در کمپانی برادران وارنر برای ساخت فیلم های بلند به طور خاص برای سرویس ‌نمایش آنلاین «HBO Max» در نظر گرفته شده بود اما این استودیو فیلمسازی تائید کرده که این فیلم هرگز اکران نخواهد شد، چه در سینما و چه در «HBO Max».
هالیوود ریپورتر اعلام کرده که بودجه ساخت این فیلم از عوامل مهم در این تصمیم گیری بوده است، زیرا هزینه‌های ساخت با توجه به فیلمبراری در شرایط کرونایی به نزدیک به ۹۰ میلیون دلار (۷۴.۱ میلیون پوند) رسیده، در حالی که این بودجه از متوسط هزینه ساخت فیلم‌های ابرقهرمانی دی سی کمتر است و در نتیجه این فیلم چشم‌اندازی که تماشاگران از آثار دی سی انتظار داشتند را ندارد و هزینه‌های خود را از محل اکران جبران نخواهد کرد.
با این حال، نیویورک پست که نخستین بار خبر این ماجرا را منتشر کرد به نقل از یک منبع ناشناس گفته که بودجه فیلم «بت گرل» در واقع از ۱۰۰ میلیون دلار فراتر رفته است و این فیلم در طول نمایش‌های اولیه آزمایشی آنقدر ضعیف عمل کرده است که برادران وارنر تصمیم به کاهش ضررهای خود گرفته است.
این تصمیم به این معنی است که «بت گرل» در میان گران‌ترین پروژه‌های سینمایی اکران نشده تاریخ قرار می‌گیرد.