چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱

دستگیری قاتل ۲ مرد تهرانی پس از فرار به ترکیه

مرد جنایتکاری که ۲ فرد را در تهران به قتل رسانده بود، توسط کارآگاهان زبده اداره دهم پلیس آگاهی دستگیر شد. چندی قبل، اهالی محله‌ای در جنوب تهران کشف جسد خون‌آلود مرد جوانی را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش کردند که با اعلام این خبر تیمی زبده از کارآگاهان اداره دهم پلیس‌ آگاهی با دستور بازپرس کشیک قتل راهی محل حادثه شدند و تحقیقات میدانی را کلید زدند. کارآگاهان اداره دهم پلیس پس از حضور در محل حادثه با جسد مرد جوانی مواجه شدند که بر اثر ضربات چاقو توسط یک فرد ناشناس با انگیزه نامعلوم به قتل رسیده بود. بدین‌ترتیب جسد مقتول برای معاینات دقیق‌تر با دستور بازپرس کشیک قتل به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات جنایی کلید آغاز شد. تحقیقات ابتدایی تیم جنایی حکایت از آن داشت،‌‌ مرد جوانی به نام هومن که سارق بوده بخاطر تقسیم اموال مسروقه با مقتول درگیر شده و پس از به قتل رساندن وی به کشور ترکیه گریخته است.
یک قتل دیگر در پرونده مرد جنایتکار
تحقیقات کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی درباره این پرونده ادامه داشت تا اینکه اواخر مهرماه امسال کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در جریان یک قتل دیگر در محله لشکرک لواسان قرار گرفتند و بی‌درنگ برای بررسی‌های موشکافانه راهی محل حادثه شدند.
بررسی‌های ابتدایی نشان می‌داد، مقتول به دلیل چشم در چشم شدن بر اثر‌‌ ضربات چاقو به قتل رسیده و قاتل قبل از رسیدن تیم پلیسی پا به فرار گذاشته است.کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی که در جریان تحقیقات متوجه دوربین‌های مداربسته شده بودند به بازبینی فیلم آن پرداخته و پی بردند عامل این جنایت هومن بوده که از ترکیه به کشور بازگشته است.
دستگیری قاتل 2 مرد جوان در میدان شوش
همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی مخفیگاه قاتل را در میدان شوش ردیابی کردند و یکشنبه 29 آبان ماه جاری، با دستور ساسان غلامی؛ بازپرس ویژه قتل شعبه سوم دادسرای امور جنایی، پای در محل مورد نظر گذاشتند و پس از تعقیب و مراقب چند دقیقه‌ای با یک عملیات ضربتی مرد جنایتکار را دستگیر کردند. متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر قتل اعتراف کرده است.
به گزارش تسنیم، تحقیقات برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی ادامه دارد.