چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱

روی خط حوادث

سرقت سینمایی تیرهای مخابراتی در نیشابور

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور از شناسایی و دستگیری ۲سارق حرفه‌ای تیرهای مخابرات با ۱۰ فقر سرقت در این شهرستان خبر داد. به گزارش رکنا؛ سرهنگ علیرضا حسینعلی زاده گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت تیرهای مخابرات در بخش میان جلگه شهرستان نیشابور پیگیری موضوع به منظور شناسایی و دستگیری سارق با سارقان احتمالی در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: ماموران دایره تجسس پاسگاه انتظامی عشق‌آباد در تحقیقات خود متوجه شدند متهمان با داشتن امکانات و وسایلی از قبیل دستگاه جوش و چرخ سنگ تیرهای مخابرات را که حدود چهار متر ارتفاع دارد سرقت و پس از برش دادن با یک دستگاه خودرو وانت پیکان از محل متواری شده اند.

آتش‌سوزی بزرگ در شهرک صنعتی اردبیل

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: در اثر بروز آتش سوزی در یکی از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی اردبیل2، قسمتی از این واحد تولیدی مورد حریق قرار گرفت و خساراتی برجا گذاشت. به گزارش رکنا؛ روح اله برادران حیدری اظهار کرد: در اثر وقوع آتش سوزی بعد از ظهر روز دوشنبه در یک واحد بازیافت کاغذ و تولید کارتن در شهرک صنعتی اردبیل2 ، خوشبختانه با حضور به موقع عوامل آتش نشانی شهرک صنعتی اردبیل2، شهرستان‌های اردبیل، نمین و فرودگاه اردبیل و همچنین مدیریت بحران استان، این آتش سوزی مهار و از سرایت آتش به سالن تولید اصلی، سالن رنگ و سوله‌های همجوار جلوگیری شد. وی با بیان اینکه آتش سوزی در محل دپوی مواد اولیه و در محوطه بیرونی این واحد تولیدی اتفاق افتاد تصریح کرد: شدت این حادثه به حدی بود که با استفاده از 6 خودوری آتش نشانی و چندین دستگاه و ماشین آلات سنگین، اطفاء حریق تا 6 صبح به طول انجامید. روح اله برادران حیدری ادامه داد: خوشبختانه این حادثه خسارات جانی در برنداشت ولی متاسفانه باعث از بین رفتن مواد اولیه و ضایعات کاغذ این واحد تولیدی در محوطه بیرونی شد.

خانم شیک پوش سارق در کرمان

فرمانده انتظامی کرمان گفت: یک زن که با ورود به محدوده یک واحد بیمارستانی در این شهرستان، گوشی همراه بیماران را سرقت می کرد، هنگام سرقت دستگیر شد. به گزارش رکنا؛ سرهنگ «مهدی پورامینایی» افزود: در پی شکایت تعدادی از بیماران و کادر پزشکی یک واحد بیمارستانی در شهر کرمان مبنی بر مفقودی تلفن همراه آنان، ماموران کلانتری ۱۴ بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند. وی اظهار داشت: با حضور مأموران در محل وقوع سرقت و انجام اقدامات اطلاعاتی مشخص شد یک زن هر روز با استفاده از ماسک ضمن ورود به بیمارستان اقدام به سرقت گوشی همراه بیماران و همراهان آنان می کند که در این رابطه ماموران پس از شناسایی چهره این متهم و استقرار نیروی نامحسوس در اطراف بیمارستان موفق شدند سارق را در بیمارستان هنگام سرقت دستگیر کنند. فرمانده انتظامی شهرستان کرمان با اشاره به اینکه این متهم در بازجویی‌های انجام شده به 5 فقره سرقت گوشی تلفن همراه از بیماران اعتراف کرد، گفت: این متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

واژگونی خودرو حامل اتباع غیرمجاز
در مسیر سراوان - خاش
فرمانده انتظامی سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان از واژگونی یک خودروی تویوتا حامل اتباع غیرمجاز در مسیر سراوان - خاش با ۹ فوتی خبر داد. سرهنگ «محمد سرگزی» در گفت‌وگو با ایرنا اظهارداشت: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد، یک دستگاه خودرو تویوتا حامل قاچاق اتباع بیگانه بر اثر سرعت بالا و عدم توانایی در کنترل خودرو از مسیر منحرف و واژگون شده که در اثر این واژگونی همه ۹ سرنشین خودرو در اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست دادند. فرمانده انتظامی سراوان با اعلام اینکه برابر نظریه کارشناسان پلیس علت اصلی این حادثه تغییر مسیر ناگهانی راننده خودرو تشخیص داده شده است.

برخورد اتوبوس با 3 تاکسی

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از مصدومیت ۳ نفر در جریان حادثه تصادف یک دستگاه اتوبوس در خیابان شوش خبر داد. جلال ملکی در گفتگو با مهر از مصدومیت ۳ نفر در جریان حادثه تصادف یک دستگاه اتوبوس در خیابان شوش، ابتدای خیابان ری خبر داد و گفت: ساعت ۱۳:۵۶ روز سه‌شنبه حادثه تصادف در خیابان شوش، ابتدای خیابان ری به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد و متعاقباً دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان در مدت زمان ۳ دقیقه در محل حادثه حاضر شدند و در محل حادثه مشاهده شد که یک دستگاه اتوبوس متعلق به بخش خصوصی به دلیل نامعلومی با سه دستگاه تاکسی در کنار خیابان برخورد کرده و در اثر این برخورد، یکی از تاکسی‌ها زیر اتوبوس گیر کرده بود.