چرا گرت بیل، کلیدی‌ترین مهره این تیم است؟

کاپیتان حریف ایران در جام جهانی ۲۰۲۲، نقشی کلیدی در این تیم دارد.
به گزارش فارس، تیم ملی ولز بازی باخته مفابل آمریکا را با نتیجه تساوی عوض کرد تا در اولین بازی یک امتیاز مهم کسب کند. گرت بیل، ستاره نامدار تیم ولز با گرفتن پنالتی و باز کردن دروازه آمریکا، نقش پررنگی در کسب این امتیاز داشت.
کاپیتان ولز، با زدن دو گل به اتریش و یک گل به اوکراین، تیم کشورش را یک تنه پس از ۶۴ سال به جام جهانی رساند. حالا او اولین گلزن ولز در جام جهانی قطر نیز محسوب می‌شود.
البته این بخشی از تاثیرگذاری پررنگ بیل در تیم ملی کشورش است. او تاکنون در ۱۱ مسابقه‌ای که در تورنمنت‌های بزرگ انجام داده، ۴ گل زده و ۲ پاس گل داده است. بیل در این بازی‌ها ۳۷ شوت و ۱۳ موقعیت سازی نیز داشته است. علاوه بر این ۳۵ گل از ۴۱ گل ملی بیل، در بازی‌های رسمی به ثمر رسیده که نشان می‌دهد نقشی کلیدی در تیم ولز دارد.
مهاجم ولز در جریان بازی با آمریکا از ۳۵ لمس توپ، ۲۲ پاس (یک پاس کلیدی)، یک شوت، دو نبرد هوایی و یک تکل موفق را به ثبت رساند تا با نمره ۷.۳ بهترین بازیکن زمین شود. ستاره گلزن ولزی‌ها درراه بازی با آمریکا گفت: نیمه اول به گونه‌ای پیش نرفت که ما می خواستیم بازی کنیم و آمریکا واقعا خوب بازی کرد. ما نمایش ضعیفی داشتیم اما در بین نیمه تغییر تاکتیک دادیم و نیمه دوم را بسیار قدرتمند تمام کردیم.
بیل درباره گلی که زد گفت: این گل همان چیزی بود که احتیاج داشتیم. این مهم نیست چه کسی آن گل را زد چراکه ما به آن نیاز داشتیم تا به بازی برگردیم. گل زدن بسیار مهم بود و به ما فرصتی داد تا تلاش کنیم و به دنبال کسب پیروزی برویم. ما بدنشانس بودیم که نتوانستیم برنده بازی شویم.
کاپیتان ولزی‌ها در پایان گفت: همه احساس کردند که ما در نیمه دوم نمایش بسیار خوبی داشتیم. ما در بیشتر دقایق بازی تیم سر تر بودیم. از لحاظ شخصی، این خوب بود که من گلزنی کردم اما همانطور که گفتم، موضوع مهم‌تر این است که تیم گل بزند. به نظرم سرمربی ما راب پیج نقش پررنگی در این تساوی داشت.
بازی بعدی ولز در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در مقابل ایران خواهد بود. شاگردان «راب پیج» روز جمعه ساعت ۱۳:۳۰ در ورزشگاه «الریان» به مصاف شاگردان «کارلوس کی‌روش» می‌روند.