خبر کوتاه

«هریسون فورد» ۴۰ ساله می‌شود

«هریسون فورد» ۸۰ ساله برای بازی در پنجمین قسمت از سری فیلم‌های اکشن و ماجراجویانه «ایندیانا جونز» جوان می‌شود. به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، «جیمز منگولد» کارگردان فیلم «ایندیانا جونز» که ساخت این مجموعه فیلم را از «استیون اسپیلبرگ» تحویل گرفته، قرار است برای قسمت پنجم این فیلم، سکانسی را بسازد که در آن بینندگان می‌توانند شخصیت «ایندیانا جونز» با بازی «هریسون فورد» را بار دیگر در دوران اوج خود تجربه کنند. بر اساس اعلام شماره جدید مجله امپایر، سکانس آغازین فیلم «ایندیانا جونز ۵» در سال ۱۹۴۴ و حدود هشت سال پس از وقوع رویدادهای فیلم «مهاجمان صندوق گمشده» اتفاق می‌افتد و در آن با استفاده از فن‌آوری‌های جوانسازی، «هریسون فورد» به مبارزه نازی‌ها در یک قلعه می‌رود. همچنین از تصاویر فیلم قدیمی «ایندیانا جونز» و همچنین ژاکت اصلی این بازیگر در فیلم «مهاجمان صندوق گمشده» برای ایجاد بهتر این سکانس، استفاده شده است. استفاده از تکنیک‌های جوان‌سازی در آثار سینمایی کمتر مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته، همانطور که «رابرت دنیرو» در فیلم «مرد ایرلندی» و «کرت راسل» در فیلم «نگهبانان کهکشان ۲» چندان طبیعی به نظر نمی‌رسیدند اما «هریسون فورد» تاکید دارد که فیلم جدید «ایندیانا جونز» که هنوز عنوان خود آن فاش نشده با موفقیت از این فن‌آوری استفاده کرده است.
پس از این سکانس، فیلم جهشی به سال ۱۹۶۹ دارد و در آنجا «هریسون فورد» را در شکل و شمایل امروزی‌اش در نقش «ایندیانا جونز» می‌بینیم و بسیاری از حوادث اکشن فیلم نیز در این بخش روی می‌دهد.

درگذشت بازیگری در ۹۰ سالگی

«میکی کوهن» آخرین بازمانده از نسل بازیگران فیلم کلاسیک «بر باد رفته» در سن ۹۰ سالگی در شهر ناپل ایتالیا درگذشت.
به گزارش ایسنا به نقل از مجله پیپل،«میکی کوهن» در دهه‌های ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ میلادی، کودک بازیگری بود که فهرست بلند فیلم‌هایش، آثاری چون «بر باد رفته» و «اتوبوسی به نام هوس» را شامل می‌شد و او آخرین بازمانده از نسل بازیگران فیلم «بر باد رفته» بود که در نقش «بیو ویلکس» فرزند اشلی و ملانی ویلکس بازی می کرد که توسط «لسلی هاوارد» و «اولیویا دی هاویلند» بازی می‌شد. با وجود رابطه مادر و پسری «میکی کوهن» و «دی هاویلند» در فیلم «بر باد رفته»، این دو هرگز بار دیگر در کنار هم مقابل دوربین نرفتند. «کوهن» در ۲۰۱۷ به روزنامه ایتالیایی ناپل دیلی نیوز گفت که اولین ملاقاتش با دی هاویلند تا سال ۲۰۰۶ در ۹۰ سالگی این بازیگر برنده اسکار اتفاق نیفتاد و تا زمان مرگش در سال ۲۰۲۰ هر سال در روز تولدش با او تماس می‌گرفته است. پنج سال بعد پس از شکست دادن صدها کودک کاندید برای بازی در فیلم «بر باد رفته»، او در فیلم هایی چون «خوارز» با بازی «پل مونی» و «بت دیویس»، «رودخانه سرخ» در نقش پسرخوانده «جان وین» و در نقش مقابل «جیمز استوارت» در فیلم «پیکان شکسته» ظاهر شد.
یکی از آخرین نقش‌های او در سال ۱۹۵۱ رقم خورد که در آن نقشی را در کنار «ویوین لی» ستاره «بر باد رفته» در فیلم «اتوبوسی به نام هوس» ایفا کرد. با این نقش، «کوهن» در نهایت در هر دو فیلمی که «ویوین لی» برای آنها جایزه اسکار گرفت، با او همبازی بوده است.
او آخرین بازی خود را در سال ۱۹۵۷ در سه اپیزود از سریال «آلفرد هیچکاک تقدیم می‌کند» محسوب شبکه CBS تجربه کرد و سپس شغلی در هواپیمایی آمریکن ایرلاین به دست آورد و تا بازنشستگی در سال ۱۹۹۵ در آنجا مشغول به کار بود. فیلم چهار ساعته «بر باد رفته» در سال ۱۹۳۹ به کارگردانی «ویکتور فلمینگ» به سینما آمد و «کلارک گیبل» و «ویوین لی» ایفای دو نقش اصلی آن را بر عهده داشتند. «لسلی هاوارد»، «اولیویا دی هاویلند»، «هتی مک‌دنیل» و «ان رادرفورد» از دیگر بازیگران این فیلم هستند.