حمایت نتانیاهو از جمهوری‌خواهان

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند، نخست وزیر مکلف رژیم صهیونیستی با شرکت در کنفرانس ائتلاف یهودیان جمهوری خواه آمریکا به کارزار انتخاباتی جمهوری خواهان پیوسته و بایدن را به چالش کشیده است.
محافل اسرائیلی و آمریکایی از شرکت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر مکلف رژیم صهیونیستی در کنفرانسی که «ائتلاف یهودیان جمهوری خواه» در لاس وگاس با حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا و سایر رقبا برای نامزدی حزب جمهوری خواه در پست ریاست جمهوری برگزار کردند، شگفت زده شدند.
با وجود هشدارهای اخیر دموکرات‌های آمریکا به دولت منتخب اسرائیل، این اقدام به معنای تصمیم نهایی نتانیاهو برای انتخاب‌های سیاسی خود از نقشه حزبی آمریکا از یک سو و پیامی چالش برانگیز برای جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و دولت او از سوی دیگر است.
در این راستا، باراک رافید، خبرنگار سیاسی وبسایت خبری واللا گفت، نتانیاهو علیرغم صحبت‌هایش درباره دوستی با بایدن و قدردانی از باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا به ویژه بابت امضای توافقنامه کمک‌های امنیتی، به صورت مجازی در کنفرانس «ائتلاف یهودیان جمهوری خواه» شرکت کرد.
وی افزود، نتانیاهو وجود اختلافات با روسای جمهور جمهوری خواه و دموکرات را تصدیق کرد، اما در عین حال گفت که حمایت آنها از اسرائیل گسترده و در حال افزایش است. نتانیاهو تاکید کرد، در آینده نیز اختلافاتی وجود خواهد داشت که البته طبیعی است.