اخبار کوتاه

هری‌ کین غایب بزرگ انگلیس برابر آمریکا؟

بازیکن ۲۹ ساله از ناحیه مچ پا آسیب دیده است و انتظار می‌رود دیدار با آمریکا را از دست بدهد. به گزارش ایسنا ، طبق گزارش رسانه‌های انگلیسی، هری کین، کاپیتان تیم ملی انگلیس بازی بعدی تیمش در جام جهانی در روز جمعه را از دست خواهد داد. آقای گل دوره قبل رقابت‌ها در نیمه دوم بازی اول سه شیرها مقابل ایران از ناحیه مچ پا ضربه خورد و به نظر می‌رسد دیدار با آمریکا را از دست خواهد داد. کین در دقیقه ۷۵ مقابل ایران تعویض شد. برای انگلیس این اولین برد از ماه مارس بود. این تیم در تابستان هیچ بردی در شش بازی لیگ ملت‌ها نداشت. جود بلینگام نیز در این دیدار اولین گل خود را در اولین بازی خود در جام جهانی به ثمر رساند. انگلیس در دومین دیدار خود باید برابر آمریکایی قرار گیرد که در دیدار نخست برابر ولز به تساوی یک بر یک رسید.

زیدان تیم جدید خود را انتخاب کرد

روزنامه الموندو اسپانیا اعلام کرد که زین الدین زیدان با جایگزینی دشان موافقت کرده است و بعد از جام جهانی رسما هدایت خروس‌ها را برعهده خواهد گرفت. به گزارش ایسنا ، زین الدین زیدان بعد از قطع همکاری با رئال مادرید هدایت هیچ تیمی را برعهده نگرفت. زیدان در رئال به خصوص دوران نخست حضورش نتایج درخشانی کسب کرد. او در ادامه با پیشنهادهای زیادی مواجه شد اما به همه پاسخ منفی داد. در گزارش الموندو آمده است که زیدان تیم بعدی خود را انتخاب کرده است و آن تیم ملی فوتبال فرانسه است که بارها اعلام کرده است رویای مربیگری در این تیم را داشته است. طبق اعلام روزنامه الموندو زیدان بعد از جام جهانی 2022 جایگزین دیدیه دشان روی نیمکت خروس‌ها خواهد شد. تیم ملی فوتبال فرانسه با هدایت دیدیه دشان نتایج درخشانی کسب کرده است و توانست قهرمانی در جام جهانی 2018 را به دست آورد. فرانسه در جام جهانی 2022 قطر هم از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی به شمار می‌آید و در دیدار نخست خود توانست برابر استرالیا با نتیجه 4 بر یک به پیروزی دست پیدا کند. دشان تا پایان جام جهانی با فرانسوی ها قرارداد دارد.

تیم ملی ایران مقابل ولز سفید می‌پوشد

تیم ملی ایران در دیدار با ولز با لباس‌های یک دست سفید به میدان می‌رود. به گزارش ایسنا، شاگردان کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایران در دیدار با ولز با لباس‌های اول خود به رنگ سفید به میدان می‌روند. تیم ملی ایران در دیدار با انگلیس از لباس‌های دوم خود به رنگ قرمز استفاده کرده بودند. تیم ملی ایران روز جمعه از ساعت ۱۳:۳۰ مقابل تیم ملی ولز به میدان می‌رود.

ادامه غیبت بیرانوند در تمرینات تیم ملی

دروازه‌بان تیم ملی فوبال کشورمان در تمرین حاضر نشد. به گزارش فارس، در شرایطی که معاینات پزشکی علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان به اتمام رسید، این بازیکن در فاصله ۲ روز مانده تا دیدار با ولز بازهم نتوانست در تمرین شرکت کند. با توجه به اهمیت تمرین امروز تیم ملی برای دیدار با شاگردان راب پیج به نظر می‌رسد شانس علیرضا بیرانوند که در بازی با انگلیس از ناحیه بینی دچار شکستگی شده، باز هم حضور در دیدار مقابل ولز کاهش یافته باشد.

کام عربستان در جام جهانی تلخ شد

کاپیتان تیم ملی عربستان جام جهانی 2022 را از دست داد. به گزارش فارس، تیم ملی فوتبال عربستان در اولین بازی خود در جام جهانی 2022 قطر به مصاف آرژانتین یکی از کاندیداهای قهرمانی رفت و با خلق اولین شگفتی جام موفق شد با نتیجه 2 بر یک آلبی-سلسته را شکست دهد. در این بازی ابتدا سلمان الفرج کاپیتان عربستان مصدوم شد و جای خود را به نواف العابد داد. اما در ادامه الشهرانی برخورد شدید و عجیبی را با دروازه بان خودی داشت که شکل عجیبی فکش دچار شکستی شد و 3 دندانش شکست. الشهرانی به صورت رسمی مسابقات جام جهانی را از دست داد. همه منتظر نوع مصدومیت سلمان الفرج کاپیتان عربستان بودند که در نهایت با اعلام نشریه «الریاضیه» الفرج هم ادامه بازی های جام جهانی را از دست داد. بدین ترتیب عربستان در اولین بازی خود علی رغم شگفتی سازی در جام جهانی دو بازیکن کلیدی اش را از دست داد.

یک مصدوم دیگر روی دستان فرانسه

لوکاس هرناندز در دیدار مقابل استرالیا آسیب دید و به احتمال فراوان ادامه جام جهانی را از دست داد. به گزارش فارس، در دیدار اول مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر، تیم ملی فرانسه به مصاف استرالیا رفت و به برتری 4 بر یک رسید. در این بازی در دقیقه 9، لوکاس هرناندز با مصدومیت شدید از ناحیه زانو مواجه شد و با چشمانی گریان مسابقه را ترک کرد. تئو هرناندز جای برادرش در زمین را گرفت تا لوکاس به جدیدترین مصدوم تیم ملی فرانسه بدل شود. نوع مصدومیت او و چشمان گریان این بازیکن نشان می‌دهد که جام جهانی برای او به اتمام رسیده ولی فردا صبح باید تیم ملی فرانسه نظر قطعی را ارائه کند. تاکنون ستاره‌هایی مثل بنزما، پوگبا، کانته، کیمپمبه و انکونکو به دلیل مصدومیت از لیست تیم ملی فرانسه جا ماندند.

ابراز تاسف لواندوفسکی بعد از پنالتی که از دست داد


کاپیتان تیم ملی فوتبال لهستان به خاطر پنالتی که در دیدار برابر مکزیک از دست داد از هواداران این تیم عذرخواهی کرد. به گزارش ایسنا ، تیم ملی فوتبال لهستان در نخستین بازی خود در جام جهانی 2022 قطر به مصاف مکزیک رفت که این بازی برنده نداشت و باتساوی بدون گل به پایان رسید. روبرت لواندوفسکی، کاپیتان لهستان در این بازی یک ضربه پنالتی از دست داد که این باعث شد تا او بعد از بازی عذرخواهی و ابراز تاسف کند.
فوق ستاره لهستانی ها در توییتر خود نوشت: هوشمندانه بازی کردیم. به دنبال پیروزی بودیم و باید سه امتیاز را کسب می کردیم. سخت است که باور کنم به تساوی رسیدیم. من پنالتی از دست دادم و واقعا متاسفم. او ادامه داد: از شما به خاطر حمایتی که از من داشتید تشکر می کنم. نهایت تلاش خود را به کار می گیریم تا به دور بعد صعود کنیم. در این گروه تیم ملی فوتبال عربستان با 3 امتیاز در صدر قرار دارد و تیم های لهستان و مکزیک هم یک امتیاز هستند این درحالی است که آرژانتین بدون امتیاز در قعر است. لهستان در بازی دوم خود شنبه هفته آینده به مصاف عربستان می رود و آرژانتین هم با مکزیک بازی خواهد داشت.