اخبار کوتاه

TYC: مسی قطعا می‌ماند

کانال نزدیک به لیونل مسی تاکید کرد که او قطعا قراردادش را با پاری سن ژرمن تمدید خواهد کرد با این حال رومرو، خبرنگار اسپانیایی تاکید کرد که این بازیکن از پاری سن ژرمن جدا می‌شود.
به گزارش ایسنا، لیونل مسی دومین فصل حضورش در پاری سن ژرمن را تجربه می‌کند. او تا پایان فصل جاری با تیم پاریسی قرارداد دارد و خبرهای زیادی درباره جدایی او و حضورش در لیگ عربستان به گوش می‌رسد.
شبکه TYC نزدیک به مسی اعلام کرد که این بازیکن قطعا در پاری سن ژرمن باقی خواهد ماند و تنها یک مساله در تمدید قرارداد او با تیم پاریسی باقی مانده است و آن این که او تا سال ۲۰۲۴ با تیم تمدید کند یا این که قرارداد دو ساله دیگری را به امضا برساند.
در قرارداد مسی یک بند وجود دارد که در صورت توافق دو طرف، قرارداد دو ساله او یک سال دیگر یعنی تا سال ۲۰۲۴ تمدید شود اما باتوجه به آمادگی بالایی که مسی در فصل جاری داشته است این احتمال وجود دارد که پاری سن ژرمن یک قرارداد دو ساله دیگر به مسی پیشنهاد دهد تا او ۴ سال در تیم پاریسی حضور داشته باشد.
این خبر کانال TYC در حالی است که جرارد رومرو، خبرنگار سرشناس اسپانیایی دقیقا عکس آن را اعلام و تایید کرد که مسی قراردادش را با پاری سن ژرمن تمدید نخواهد کرد و از تیم جدا می‌شود.
رومرو در پستی نوشت: مردم را رها کن تا آنچه را که دوست دارند بر زبان آورند اما من قاطعانه از امروز اعلام می‌کنم که لیونل مسی در پاری سن ژرمن باقی نخواهد ماند و قراردادش را تمدید نمی‌کند.
مسی در فصل جاری آمادگی بسیار بالایی از خود نشان داده است و باتوجه به قهرمانی که در جام جهانی با آرژانتین به دست آورد به احتمال خیلی زیاد بازهم توپ طلا را به دست آورد تا یک رکورد تکرار نشدنی را به نام خود به ثبت برساند.

فدراسیون کشتی در سال چقدر هزینه می‌کند؟

اعضای هیات اجرایی و رئیس فدراسیون کشتی در مورد بودجه مورد نیاز این رشته گفت و گو کردند.
به گزارش ایسنا، یازدهمین جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک با حضور اعضا در دفتر محمود خسروی‌وفا برگزار شد و در این جلسه علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی حضور داشت که بیشتر در مورد بودجه مورد نیاز کشتی صحبت کرد.
او در نشست با اعضای هیات اجرایی گزارشی را از عملکرد این رشته‌ها و هزینه‌های انجام شده ارائه داد و خواستار افزایش قابل توجه بودجه این رشته شد.
گفته می‌شود که دبیر در این نشست اعلام کرده که سالیانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان برای تمام مواردی از اعزام گرفته تا ایجاد زیر ساخت‌ها هزینه می‌کند بنابراین مشخص کنند که بر چه اساسی قرار است بودجه به فدراسیون‌ها تعلق بگیرد. او همچنین عنوان کرده است که اگر بر اساس تعیین شاخص باشد چه مواردی ملاک این شاخص است. اگر شاخص، مدال آوری در ادوار مختلف المپیک است بگویند چند درصد از مدال‌های گرفته شده مربوط به کشتی بوده است؟
اگر شاخص، مدال آوری در المپیک توکیو باشد که کشتی ۶۵ درصد مدال‌ها را گرفته است و اگر هم شاخص مدال طلای المپیک توکیو باشد که کشتی در المپیک توکیو مدال طلا داشته است.
اعضای هیات اجرایی در مورد این مسئله به بحث پرداختند که البته جمع بندی نهایی نشد و احتمالا هیات اجرایی یک جلسه دیگر با دبیر برگزار می‌کند.
در این جلسه قرار بود که در مورد جدول کمک مالی به فدراسیون‌ها هم صحبت شود که فرصت نشد و قرار است سه‌شنبه هفته آینده یک جلسه فوق العاده هیات اجرایی برگزار شود.
مناف‌هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک قرار بود نشست خبری را در مورد مصوبات جلسه هیات اجرایی برگزار کند که به دلیل برگزاری جلسه‌ای در سازمان برنامه‌ریزی و بودجه لغو شد.

توافق مودریچ با النصر

باشگاه النصر عربستان برای عقد قرارداد دو و نیم ساله با مودریچ پیشنهاد ۱۰۰ میلیون یورویی به این بازیکن کروات داده است.
به گزارش ایسنا ، النصر عربستان، کریستیانو رونالدو را در فصل نقل و انتقالات زمستانی جذب کرد.
بسیار بعید است که رونالدو تنها ستاره بزرگ و سرشناس النصر باشد. این باشگاه متمول به دنبال آوردن دیگر ستاره‌های بزرگ فوتبال جهان است و این بار با مودریچ وارد مذاکره شده است.
مودریچ که ۳۷ سال سن دارد تا پایان فصل با رئال مادرید قرارداد دارد و هنوز قراردادش را برای فصل بعد تمدید نکرده است و این باعث شده تا النصر به جذب او امیدوار باشد.
باشگاه عربستانی برای عقد قرارداد دو و نیم ساله با مودریچ پیشنهاد ۱۰۰ میلیون یورو را به او داده است و بسیار سخت است که بازیکنی با این سن و سال حاضر باشد که این پیشنهاد بسیار خوب را رد کرد.
البته نواف الآسیوی، خبرنگار عربستانی تاکید کرد که با مودریچ توافق نهایی صورت گرفته است و این بازیکن راهی النصر خواهد شد تا هم‌بازی کریستیانو رونالدو شود.
سایت ورزشی المیدان عربستان هم این خبر را تایید و از توافق نهایی با‌هافبک کروات رئال مادرید خبر داد.
النصر در تابستان سال قبل هم به جذب مودریچ علاقه داشت اما این‌هافبک کروات تصمیم گرفت که در رئال باقی بماند و به پیشنهاد تیم عربستانی پاسخ منفی داد.
النصر در فصل جاری لیگ عربستان عملکرد خوبی از خود نشان داده است و در صدر جدول رده‌بندی جای دارد. این تیم با جذب فوق ستاره‌ای مثل کریستیانو رونالدو امیدوار به قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیاست.


افشاگری حامد پاکدل از پیشنهاد «عالی» استقلال

حامد پاکدل که اخیرا از تیم فوتبال پرسپولیس جدا شده است فاش کرد پیش از پیوستن به این تیم پیشنهاد خوبی را از استقلال رد کرده است.
به گزارش مهر، حامد پاکدل مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس بعد از یک فصل و نیم حضور در این تیم، از جمع سرخپوشان جدا شد و با باشگاه تراکتور تبریز به توافق رسید.
پاکدل پس از آنکه در این فصل فرصت زیادی برای بازی در تیم یحیی گل محمدی پیدا نکرد، ترجیح داد در توافق با پرسپولیس، از این باشگاه جدا شود.
این مهاجم با انتشار پیامی در اینستاگرام خود از هواداران پرسپولیس خداحافظی و از بازی در این تیم و حمایت هواداران قدردانی کرد. پاکدل البته در بخشی از پیام خود تاکید کرد قبل از حضور در پرسپولیس، «پیشنهادات عالی» تیم‌های دیگر با شرایط فوق العاده از جمله تیم استقلال را نپذیرفته است تا به آرزویش یعنی بازی در پرسپولیس برسد.
پاکدل همچنین خبر داد مطالباتش را به خاطر عشق و علاقه به این تیم بخشیده است و از آن به عنوان «کوچکترین» کاری که می‌توانست انجام بدهد، یاد کرده.