کوتاه از حوادث

کشف بیش‌از یک تن موادمخدر
در سیستان و بلوچستان

فرمانده مرزبانی فراجا از ناکامی قاچاقچیان و کشف یک تن و ۸۲ کیلوگرم انواع موادمخدر توسط مرزداران سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار احمدعلی گودرزی اظهارداشت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، مرزداران این فرماندهی از فعالیت باندهای بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی میرجاوه، سراوان و زابل مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
وی تصریح کرد: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور مشخص شد و مرزداران مرزبانی در هنگ های مرزی میرجاوه، سراوان و زابل در قالب چندین تیم پوششی و عملیاتی با اجرای هدفمند کمین، مناطق مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان توانستند محموله های موادمخدر را کشف کنند.
فرمانده مرزبانی فراجا عنوان کرد: سوداگران مرگ زمانی که خود را در کمین و محاصره مرزداران غیور دیدند قصد فرار داشتند که مأموران پس از صدور فرمان ایست، جهت متوقف کردن خودروها با رعایت قانون به کارگیری سلاح اقدام به تیراندازی میکنند، در نهایت پس از تعقیب و گریز طولانی و درگیری مسلحانه، مرزداران با توجه به اتخاذ تاکتیک‌های عملیاتی مناسب، موفق شدند ضمن دستگیری چهار قاچاقچی سلاح و مهمات ومواد مخدر وتوقیف سه دستگاه خودرو، یک تن و ۸۰ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک و شیشه، چهار قبضه سلاح کلاش، هفت تیغه خشاب به همراه ۱۱۸ تیر جنگی مربوطه را کشف کنند.
وی اظهارداشت: مرزداران دلاور با تمام توان در گلوگاه‌ها و ورودیی‌های مرزی حضور فعال داشته و در راه مبارزه با قاچاق موادمخدر، این بلای خانمان‌سوز، مجاهدانه تلاش می‌کنند که این حضور هوشمندانه و ایثارگرانه عرصه را بر سوداگران مرگ تنگ خواهد کرد.

کشف ۸۷۰ کیلو موادمخدر در فارس

مقام‌های ارشد انتظامی فارس از کشف بیش از ۸۷۰ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک در عملیات‌هایی جداگانه در شیراز و نی‌ریز خبر دادند.
فرمانده انتظامی استان فارس یکشنبه ۱۶ بهمن به خبرنگاران گفت: به دنبال اقدامات گسترده اطلاعاتی، ماموران مبارزه با موادمخدر این استان از قصد یک قاچاقچی برای انتقال یک محموله به شیراز، مطلع شدند.
سردار رهام‌بخش حبیبی گفت: با توجه به حساسیت موضوع، ۲ اکیپ از ماموران پلیس در محدوده ورودی شرقی شیراز به شکل نامحسوس مستقر شده و کنترل خودروها را برعهده گرفتند.
حبیبی اضافه کرد: ماموران موفق شدند یک دستگاه وانت نیسان حامل موادمخدر را در منطقه پل فسا، شناسایی و این خودرو را متوقف کنند.
فرمانده انتظامی فارس گفت: در بازرسی از این خودرو، ۶۲۷ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک کشف و یک قاچاقچی دستگیر شد.
به گزارش ایسنا، جانشین فرمانده انتظامی فارس نیز گفت: براساس اخبار واطقه، مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر شهرستان نی‌ریز مطلع شدند که قاچاقچیانی قصد انتقال یک محموله از محور «رودخور-سیرجان» به فارس را دارند.
سردار یوسف ملک‌زاده ادامه داد: با اعزام تیم‌های عملیاتی به محور مورد نظر، یک دستگاه خودروی پراید شناسایی شد اما راننده بدون توجه به دستور ایست، سعی کرد از مهلکه متواری شود.
ملک‌زاده با اشاره به اینکه ماموران موفق به متوقف کردن خودرو بعد از مسافتی تعقیب و گریز شدند، گفت: قاچاقچی با رها کردن خودرو و استفاده از تاریکی هوا، متواری شد. اقدامات لازم برای شناسایی و دستگیری او ادامه دارد.
این مقام انتظامی گفت: ماموران در بازرسی از این خودرو، ۲۴۳ کیلوگرم تریاک را کشف کردند.

۴۲ محکوم متواری در شوش و کرخه دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شوش گفت: ماموران پلیس با اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی ۴۲ محکوم متواری را در شهرستان‌های شوش و کرخه شناسایی و دستگیر کردند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ روح اله یاری زاده روز یکشنبه افزود: طرح ارتقای امنیت اجتماعی با هدف شناسایی و دستگیری محکومان متواری با هماهنگی مرجع قضائی به مدت ۴۲ ساعت توسط ماموران انتظامی در سطح شهرستان‌های شوش و کرخه اجرا شد.
وی ادامه داد: ماموران پلیس در راستای اجرای این طرح با اقدامات فنی و تخصصی هویت ۴۲ نفر محکوم متواری را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی طی عملیات های جداگانه آن‌ها را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان شوش بیان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی راهی مرجع قضائی شدند.
وی همچنین از دستگیری مجرم تحت تعقیب در عملیات ضربتی ماموران پلیس در شهرستان شوش خبر داد و گفت: ماموران پلیس‌ آگاهی و مبارزه باموادمخدر این فرماندهی با رصد اطلاعاتی محور تردد خودروی مجرم تحت تعقیب که به اتهام قتل تحت تعقیب مرجع قضائی بود را شناسایی کردند.
وی افزود: ماموران پلیس با انجام اقدامات تخصصی متهم را با یک دستگاه خودروی سواری تیبا شناسایی و طی عملیات تعقیب و مراقب با استفاده از قانون بکارگیری سلاح آن را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان شوش بیان کرد: در بازرسی از خودروی متهم مقدار یک کیلو و ۵۰۰ گرم موادمخدر از نوع هروئین کشف شد.

40 سرقت یک خانواده از یک فروشگاه

فرمانده انتظامی شاهرود بابیان اینکه سارقان یک فروشگاه زنجیره ای در شاهرود به دام پلیس افتادند، گفت: این سارقان که به صورت خانوادگی فعالیت داشتند به ۴۰ فقره سرقت اعتراف کردند.
به گزارش مهر، سرهنگ علی کریمی ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی فرماندهی انتظامی شاهرود ضمن بیان اینکه در پی وقوع سرقت‌های متعدد از یک فروشگاه زنجیره‌ای در شاهرود موضوع در دستور کار رسیدگی قرار گرفت، ابراز داشت: بررسی دوربین‌ها نشان داد که این سرقت‌ها در زمان‌های متفاوتی رخ دادند لذا با همکاری کلانتری ۱۲ بسیج شاهرود محل زیر نظر واقع شد.
وی ضمن بیان اینکه اعضای یک خانواده چهارنفری در ساعات مختلف و به دفعات به این فروشگاه مراجعه داشتند، افزود: این افراد با استفاده از یک ساک دستی اقدام به سرقت اقلام می‌کردند که مورد شناسایی قرار گرفتند و عملیات دستگیری آنها آغاز شد.
فرمانده انتظامی شاهرود ضمن بیان اینکه با انجام هماهنگی‌های لازم تمامی این چهار نفر دستگیر شدند، ابراز داشت: برای بررسی بیشتر این خانواده به مقر نیروی انتظامی انتقال یافتند تا مراحل تکمیلی‌تر انجام شود.
کریمی ضمن بیان اینکه این خانواده به انجام ۴۰ مرحله سرقت از فروشگاه اعتراف کردند، تصریح کرد: با تشکیل پرونده، متهمان به مراجع قضائی معرفی شدند. وی اضافه کرد: از صاحبان کسب تقاضا می‌شود نسبت به نصب دوربین اقدام کرده و اجناس خود را پایش کنند و در صورت مشاهده سرقت آن را به پلیس گزارش دهند تا موضوع رسیدگی شود.