نظارت سازمان بازرسی کل کشور بر عملکرد دستگاه‌های خدمت‌رسان در تعطیلات نوروز

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با نظارت بر دستگاه‌های خدمت رسان در نوروز به مردم گفت: سازمان بازرسی کل کشور در راستای وظایفی نظارتی که در اجرای اصل ۱۷۴ قانون اساسی دارد، مکلف است بر اجرای صحیح قانون و حسن جریان امور در دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادها نظارت داشته باشد و عملکرد آن‌ها را بررسی کند.
وی افزود: براین اساس مقرر شد، همکاران ما در سازمان بازرسی در سراسر کشور در ایام نوروز با برقراری کشیک و تشکیل گروه‌های تخصصی نظارت و بازرسی بر عملکرد دستگاه‌های خدمت رسان در تعطیلات نوروز نظارت داشته باشند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: مقرر شده است بازرسان سازمان بازرسی کل کشور با بازدیدهای سرزده و بازرسی‌های موردی از مراکز درمانی و بهداشتی، فرودگاه‌ها، پایانه‌های حمل و نقل و دستگاه‌هایی که بر قیمت‌های و گرانفروشی نظارت دارند، عملکرد این دستگاه‌ها را مورد بررسی قرار دهند و نقاط ضعف و قوت آن‌ها را شناسایی کنند.
خدائیان تصریح کرد: دستگاه‌هایی که در انجام وظایف محوله کوتاهی داشته باشند و در خدمت مردم نباشند، نتایج به مراجع ذی صلاح اعلام می‌شود و مردم نیز چنانچه از عملکرد دستگاه‌های خدمت رسان رضایت نداشته باشند، می‌توانند گزارش‌های خود را به صورت حضوری به بازرسان سازمان بازرسی در سراسر کشور و یا از طرق سامانه ۱۳۶ سازمان بازرسی اعلام کنند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: سازمان بازرسی کل کشور به تمام گزارش‌های ارسالی رسیدگی و نتایج را به افرادی که شاکی هستند اعلام خواهد کرد و چنانچه سهل انگاری و کوتاهی رخ داده باشد با مسئولان مربوطه برخورد لازم و قانونی به عمل می‌آید.