۱۶ فوتی و شناسایی ۹۷۶ بیمار جدید کرونا در کشور

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در یک شبانه روز ۹۷۶ بیمار کووید در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۱۶ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.
به گزارش ایسنا، از روز 22 اسفند ماه تا روز ۲۳ اسفند ماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۹۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی و ۴۸۵ نفر از آنها بستری شدند.مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۹۰۳ نفر رسید.متاسفانه در طول ۲۴ ساعت، ۱۶ نفر از بیماران کووید-۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۵ هزار و ۹ رسید.خوشبختانه تا روز ۲۳ اسفند ماه ۷ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند. ۴۷۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.تا روز ۲۳ اسفند ماه ۵۵ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۶۶۲ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.
تا روز ۲۳ اسفند ماه ۶۵ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۵۱ نفر دوز اول، ۵۸ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۹۰۲ نفر دوز دوم و ۳۱ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۴۸۶ نفر، دوز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۴۷۲ هزار و ۱۳۹ دوز رسید. در حال حاضر ۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۸۶ شهر در وضعیت زرد و ۲۳۵ شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند.