سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲

انهدام باند زورگیری در تهران

رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری 3 مرد جوان که با تهدید سلاح سرد زورگیری ‌می‌کردند‌، خبر داد و گفت: متهمان به 20 فقره زورگیری اعتراف کردند. سردار «محمد گودرزی» در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر بیان داشت : بیست و ششم شهریور ماه عملیات کلانتری 208 پایانه مسافربری جنوب در حال گشت زنی در محدوده خیابان «بخارایی» تهران بودند که به 3 مرد جوان که به صورت پیاده، افراد گذری در خیابان را زاغ زنی ‌می‌کردند، مشکوک و تحت مراقبت‌های ویژه پلیسی قرار ‌می‌دهند. وی گفت: متهمان در همین حین به طرف شهروند حمله ور و با تهدید سلاح سرد اموالشان را سرقت و به سرعت از محل گریختند. این مقام انتظامی به اقدامات پیش دستانه پلیس و آمادگی هر چه تمام تر ماموران کلانتری اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح مهار و اعلام مشخصات متهمان به سایر گشت‌های انتظامی، هر سه متهم در یک عملیات منسجم و پلیسی دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از متهمان 3 قبضه سلاح سرد کشف شد.
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهمان 18 الی 20 ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و 20 فقره سرقت مشابه با همکاری همدیگر معترف و اظهار داشتند پس از سرقت و زورگیری، اموال مسروقه را به فرد معینی فروخته‌اند.
سردار گودرزی در پایان با اشاره به سوابق متهمان در امر سرقت و تحمل حبس در زندان خاطرنشان کرد: در این رابطه تعدادی از مالباختگان به کلانتری مراجعه و متهمان را شناسایی کردند و شناسایی مالخر اموال مسروقه در دستور کار پلیس قرار دارد. به گفته این مقام قضائی کلیه مال باختگان به همراه متهمان پرونده راهی مراجع قضائی شدند.