۰
يکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

جاذبه و دافعه حاج قاسم

محبوبه یزدی‌فر*
در ۱۳ دی ۹۸ ملت سرافراز ایران شخصیتی را از دست داد که ضربه بزرگی بر پیکره انقلاب و نظام بود.
جاذبه و دافعه حاج قاسم
در ۱۳ دی ۹۸ ملت سرافراز ایران شخصیتی را از دست داد که ضربه بزرگی بر پیکره انقلاب و نظام بود. شهید قاسم سلیمانی از برجسته‌ترین فرماندهان سپاه انقلاب اسلامی بود که تاریخ‌ساز ایران شد. بی‌شک از خصوصیات بارز حاج‌قاسم علاوه بر دافعه در مقابل تروریست‌ها جاذبه فراوان این شهید در میان اکثریت مردم ایران و منطقه بود. او علاوه بر فرمانده نظامی یک دیپلمات چیره‌دست بود که سخنانش بر دل می‌نشست و هرکه با او همکلام میشد، قطعا شیفته‌اش می‌گشت.
وی اصلا به دنبال نام و نشان و مدال و پست نبود و با اخلاص بی‌نظیر خود هرکاری را که برای نظام انجام داد معامله‌ای بود که با خدایش داشت. اری، اخلاص شهید سلیمانی مثال‌زدنی بود که صرفا برای رضای خدا و مصلحت مردم کشورش می‌کوشید. وی عاشق ایران و ایرانی بود و فرقی‌نداشت که این ایرانی از کدام جناح باشد یا اینکه خانمی بی‌حجاب و بدحجاب و یا حتی خارج از تفکر انقلابی باشد. برای او ایران و ایرانی مهمتر از دیدگاه شخصی‌اش بود.
حاج قاسم همان قدرت و صلابتی که در مقابل دشمن داشت، جاذبه‌ای قوی داشت که با آن توانست انسانهای زیادی را جذب کند و به کرات گفته بود که ما باید رفتارمان را طوری درست کنیم تا بتوانیم مردم را به سمت انقلاب و نظام جذب کنیم. عقیده ایشان بر این بود که اگر مشکلی وجود دارد از برخی مسئولین است و نه از مردم. مردم به دلیل همین رفتار و عمل حاج قاسم به ایشان باور قلبی داشتند و در حاج قاسم جلوه‌ای از عینیت اسلام را می‌دیدند. تشییع‌جنازه میلیونی حاج‌قاسم نشان داد که او سردار دلهاست شاید در این تشییع کسانی هم بودند که با انقلاب و نظام همسو نبودند اما برای حاج قاسم با تمام وجود گریستند.
آری او مصداق عاش‌سعیدا و مات‌سعیدا بود.
 
*‌مسئول سازمان زنان مردم‌سالاری
 
کد مطلب: 159528
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *