۰
جمعه ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۶
حاشیه های وزیر کشور در آستانه انتخابات

از درخواست دوباره استیضاح تا شایعه کرونا و قهر

مدتها است که عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور فعالیت خبری چندانی ندارد؛ این در حالی است که او وزیری است که از سویی به علت گسترش کرونا و از سوی دیگر نزدیک شدن به انتخابات، علی القاعده باید فعالیت بیشتر و حضور گسترده تری داشته باشد. در عوض در این روزها حاشیه ها، گفته ها و شایعات درباره او شدت گرفته است!
از درخواست دوباره استیضاح تا شایعه کرونا و قهر
مدتها است که عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور فعالیت خبری چندانی ندارد؛ این در حالی است که او وزیری است که از سویی به علت گسترش کرونا و از سوی دیگر نزدیک شدن به انتخابات، علی القاعده باید فعالیت بیشتر و حضور گسترده تری داشته باشد. در عوض در این روزها حاشیه ها، گفته ها و شایعات درباره او شدت گرفته است!
در هفته ای که گذشته مهمترین موضوعی که مرتبط با این وزیر بود ، سخنان احمد علیرضابیگی نماینده تبریز در مجلس درباره این وزیر بود. وی با اشاره به برگزاری انتخابات توسط رحمانی‌فضلی گفت: «دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد».
این نماینده در تذکری که فیلم آن نیز به طور گسترده در رسانه ها انتشار یافت، خواستار استیضاح وزیر کشور شد و گفت: «دبیر شورای عالی امنیت ملی هم اخیرا اعلام کرده که خسارت‌هایی که در حوادث آبان ۹۸ به کشور وارد شد قابل پیشگیری بود و می‌توانست اتفاق نیفتد و تقصیر وزیر کشور در این مورد محرز است».
این اولین بار نیست که درخواست استیضاح وزیر کشور دولت روحانی در مجلس شنیده می شود. در مجلس قبل نیز چند بار درخواست استیضاح رحمانی فضلی مطرح شده بود اما فرصت طرح آن داده نشد! از جمله این موراد در خواستی بود که یک ماه پس از حوادث آبان 98 در مجلس مطرح شد و 28 آذرماه مصطفی کواکبیان از هیات رئیس مجلس خواست تا نسبت به اعلام وصول آن اقدام کنند اما این اتفاق نیفتاد تا اینکه در سوم دی ماه همانسال علی مطهری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به این که شما طراح استیضاح وزیر کشور بوده‌اید این استیضاح به کجا رسیده است، گفت: این استیضاح علیرغم فشارهای زیادی که از جاهای مختلف به نمایندگان استیضاح‌کننده برای پس گرفتن امضایشان وارد شد اکنون ۲۰ امضا دارد در حالی که فقط ۱۰ امضا لازم است. این ۲۰ نفر قابل تقدیر هستند.
وی در خصوص اینکه به این ترتیب آیا این استیضاح انجام می‌شود، به خبرگزاری ایلنا گفته است: هیأت رئیسه می‌گوید مقام رهبری با استیضاح مخالف‌اند، لذا آن را اعلام وصول نمی‌کنیم. احتمالا مخالفت ایشان به خاطر در پیش بودن انتخابات مجلس است.
این بار سخنان نماینده تبریز با واکنش قائم مقام پارلمانی وزیر کشور روبرو شد که اظهارات علیرضا بیگی را ادعاهای گزاف و نسبت های خلاف واقع از تریبون مجلس عنوان کرد.
وی گفت: متاسفانه برای چندمین بار مشارالیه بدون توجه به روند تصمیم گیری های مرتبط با امنیت کشور و بررسی های تفصیلی که در کشور در دستگاه های مختلف امنیتی و نظارتی در ابعاد گوناگون در خصوص تغییر قیمت بنزین و اتفاقاتی که در آبان ماه ۹۸ رخ داد؛ مجدداً با نشر اکاذیب، وزیر کشور را مورد هتک حرمت قرار داده است.
 کولیوند همچنین ادعا کرد: متاسفانه آقای علیرضا بیگی از دوره دهم مجلس با مساله قیمت بنزین با حب و بغض برخورد کرده است و موضعی از سر کینه و عناد با وزیر کشور دارد. طبق قانون، از طرف مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها عضو اصلی شورای امنیت کشور هستند و به طور کامل در جریان موضوعات و وظایف دستگاهها در خصوص اتفاقات آبان ماه قرار بوده اند.
وی با بیان اینکه "خود آقای بیگی متوجه این واقعیت است که در جریان حوادث آبان ماه چه جریاناتی اراذل و اوباش را ساماندهی و در اعتراضات مردمی وارد کردند و افراد را در مسیر جریان انحراف خارج از کشور قرار دادند"؛ گفت: باید اذعان کرد که در روند تحقق نظم و امنیت کشور، صیانت از امنیت مردم، حرف اول را برای وزارت کشور و شخص وزیر می زند و برخوردهای جدی با اراذل و اوباش در جهت حفظ امنیت پایدار کشور انجام می شود.
همچنین یکی از مشاوران وزیر کشور در توئیتی این نماینده مجلس را تهدید به اقدام قضایی کرد و نوشت: نماینده ای که با کمتر از ده درصد آرای واجدین شرایط حوزه انتخابیه خود به مجلس_یازدهم راه یافته، پوستین وارونه خونخواهی مردم به تن کرده و برگزاری باثبات و پرشور انتخابات را نشانه رفته است. قطعا ادعای گزاف مطرح شده که ریشه جریان انحرافی دارد، مورد پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.
استقبال علیرضابیگی از شکایت وزارت کشور
در مقابل، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی نیزبا استقبال از شکایت وزارت کشور علیه اظهارات وی تاکید کرد: امید است به بهانه محاکمه بیگی این امکان فراهم شود تا مردم در جریان واقعیت های تلخ حوادث آبان ۹۸ قرار گیرند.
احمد علیرضابیگی پنج شنبه گذشته در صفحه شخصی خود در توییتر، با استقبال از شکایت وزارت کشور گفت که سابق بر این زنگنه، نوبخت، آخوندی و پوری‌حسینی نیز از وی شکایت کرده بودند.
وی ابراز امیدواری کرد که با این شکایت و به بهانه محاکمه وی این امکان فراهم شود تا مردم در جریان آنچه واقعیت های تلخ حوادث آبان ۹۸ خواند قرار گیرند.
وزیر کشور قهر کرده است؟
اما این تنها موضوعی نبود که درباره وزیر کشور شنیده شد. هفته گذشته برخی از رسانه ها خبر دادند که وزیر کشور به کرونا مبتلا شده است و به همین علت در جلسات مختلف کاری شرکت نمی کند. این خبر پس از آن منتشر شد که اعلام شد  وزیر کشور در جلسات کمیته‌های تخصصی ستاد مقابله با کرونا حضور نداشته است.
این خبر هم روز جمعه با واکنش مشاور وزیر کشور روبرو شد که گفت: یک یا دو نفر از اطرافیان رحمانی فضلی وزیر کشور به صورت خفیف به ویروس کرونا مبتلا شده بودند و او هم از جهت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و طبق توصیه کادر بهداشت امروز فعالیت‌های خود را به صورت مجازی پیگیری کرد. 
اما در کنار خبر ابتلای رحمانی فضلی به کرونا ، خبر دلخوری یا قهر او هم شنیده می شد. اگر خبر کرونا گرفتن او توسط خبرگزاری ها مخابره شده بود، اما خبر قهر او در فضای مجازی و بدون نقل منبع خاصی منتشر شد که آن هم تکذیب شد. مشاور رحمانی فضلی که این روزها نقش سخنگوی وزارت عریض و طویل کشور را بازی می کند ، درباره برخی از شایعات منتشر شده در فضای مجازی درباره دلخوری وزرای کشور و بهداشت و عدم حضور آن‌ها در جلسه پنجشنبه ۱۹ فروردین ماه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی کرونا با حضور و رییس جمهور نیز اظهار کرد: من درباره آقای دکتر نمکی اطلاع ندارم. اما در رابطه با آقای رحمانی فضلی وزیر کشور اصلا چنین چیزی صحت ندارد و او از هیچ فردی مانند رییس جمهور و سایر وزرا ناراحت نیست و کارها در شرایط انجام می‌شود.
وی انتشار چنین اخباری را ناشی از بداخلاقی‌هایی دانست که برخی رسانه‌ها و جریان‌ها با طرح آن‌ها به دنبال مشوش کردن فضای کشور در این شرایط هستند، عنوان کرد.
کد مطلب: 147507
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *