۱
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۳
اختلافات درباره شبیخون به عمارت «مار ئه لاگو» به حزب جمهوری‌خواه کشیده شد

نفوذی در خانواده ترامپ؟

هشدار حملات «تروریسم داخلی» در آمریکا صادر شد
جنجال درباره شبیخون پلیس‌فدرال آمریکا FBI به عمارت اسرار ترامپ در ویلای «مار ئه لاگو» همچنان رسانه‌های این کشور را قبضه کرده‌است. بحث و جدل‌ها درباره این اتفاق به جنگ لفظی میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان حامی «دونالد ترامپ» منجر شده‌است.
نفوذی در خانواده ترامپ؟
گروه‌بین‌الملل – علی ‌ودایع: جنجال درباره شبیخون پلیس‌فدرال آمریکا FBI به عمارت اسرار ترامپ در ویلای «مار ئه لاگو» همچنان رسانه‌های این کشور را قبضه کرده‌است. بحث و جدل‌ها درباره این اتفاق به جنگ لفظی میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان حامی «دونالد ترامپ» منجر شده‌است. اختلافات آنچنان جدی است که در میان محافظه‌کاران هم صداهایی در نقد اقدام ترامپ شنیده می‌شود.
به گزارش مردم سالاری آنلاین ،«لاری هوگان» فرماندار میانه روی جمهوریخواه مریلند این حملات را که از سوی هواداران جدی ترامپ در حزب جمهوریخواه مطرح شده «بیهوده» و «خطرناک» توصیف کرد. برخی از جمهوریخواهان بازرسی‌های پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) را با گشتاپو مقایسه کرده اند. آنها خواستار قطع بودجه اف بی آی هستند.
هوگان در مصاحبه با ای بی سی نیوز گفت، مقایسه پلیس فدرال با پلیس مخفی آلمان نازی که توسط «ریک اسکات» سناتور فلوریدا، انجام شد، «برای من بسیار نگران‌کننده است، این لفاظی‌ها خشونت آمیز است». «آسا هاتچینسون» فرماندار جمهوری‌خواه آلاسکا نیز ضمن تایید اظهارات هوگان گفت: اگر حزب جمهوریخواه به دنبال حمایت از دستگاه‌های مجری قوانین است
اف بی آی نیز جزو آن است. «لیز چنی»، نماینده جمهوری‌خواه کنگره و از اعضای عالی رتبه کمیته مجلس نمایندگان که در مورد حمله ۶ ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا تحقیق می‌کند، لفاظی‌های همکارانش را محکوم کرده و آن را «ناراحت کننده» خوانده است.
بحث نفوذی در خانواده ترامپ
فارغ از همه بحث‌ها ، بازار گمانه‌زنی درباره مخبر پلیس فدرال هم داغ است ؛ به راستی FBI از چه منبعی مطلع شده‌ که رئیس‌جمهوری سابق 20 جعبه شامل 11 دسته سند طبقه‌بندی شده سرّی را از کاخ سفید به ویلای «مار ئه لاگو» منتقل شده‌است. «مری ترامپ» برادرزاده رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در مصاحبه‌ای رادیویی در پاسخ به اینکه حدس می‌زند هویت جاسوس و خبرچین عمارت اسرار چه کسی می‌تواند باشد، به نام «جارد کوشنر» مشاور پیشین کاخ سفید اشاره کرد. کوشنر همسر ایوانکا ترامپ، دختر رئیس‌جمهوری پیشین آمریکاست.
براساس گزارش‌های وال استریت ژورنال و نیوزویک، «فرد خبرچین نه تنها از وجود اسناد محرمانه در ویلای مار ئه لاگو مطلع بوده بلکه دقیقا می‌دانسته آنها در کجا نگهداری می‌شوند.» در همین رابطه مری ترامپ گفت: باید از اینجا شروع کنیم که کلا چه کسی به این اسناد دسترسی داشته است. ممکن است کوشنر به دلیل سوء ظن یا مشکلات مربوط به معامله تجاری بزرگ خود با سعودی‌ها پس از ترک کاخ سفید به مقامات فدرال کمک کرده باشد. گفته می‌شود که آقاداماد ترامپ برای فرار یا تخفیف دردسر ، اقدام به همکاری با پلیس فدرال کرده‌است. «مایکل کوهن» وکیل پیشین ترامپ هم می‌گوید که او هم فکر می‌کند کوشنر یا یکی از فرزندان خود ترامپ فرد خبرچین باشند. کوهن گفت: «قطعا یک فرد از حلقه نزدیکان اوست.» شناسایی مخبر پلیس فدرال در خانواده ترامپ منجر به بروز یک شکاف بزرگ خواهد شد.
ترامپ همزاد احمدی‌نژاد
ترامپ در ایران یک همزاد به نام «محمود احمدی نژاد» دارد. رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا همانند رئیس‌جمهوری سابق ایران ، برای هر منتقدی به خصوص ساختار حاکمیتی خط و نشان می‌کشد. ترامپ در ابتدا وجود هرگونه سند محرمانه وطبقه بندی شده را کتمان کرد ، در ادامه مدعی شد در صورت درخواست رسمی اسناد را تحویل می‌داده است ؛ حالا خواهان بازگرداندن اسنادش شده‌است.
رئیس جمهوری سابق آمریکا در مطلبی در شبکه اجتماعی متعلق به خودش یعنی «تروث سوشال» نوشت: «عالی است! حالا فهمیدیم که اف.بی.آی طی حمله مشهورش به اقامتگاه «مار ئه لاگو» چندین جعبه حاوی اسناد مشمول حق محرمانگی رابطه وکیل و موکل و مشمول امتیازات اجرایی را که می‌دانستند نباید با خود ببرند، برده‌اند.»
ترامپ در ادامه این پستش نوشت: من محترمانه درخواست می‌کنم که این اسناد فورا به مکانی که آنها را از آنجا برداشته‌اند، بازگردانده شود. روز یکشنبه «فاکس نیوز» گزارش داد که FBI متهم است به این که در جریان بازرسی ویلای «مار ئه لاگو» برخی اسنادی را توقیف کرده که مشمول حق محرمانگی رابطه وکیل-موکل و حق محرمانگی مربوط به رئیس قوه مجریه بوده‌اند. از سوی دیگر، نیویورک تایمز به نقل از افراد آگاه گزارش کرد که وکیل ترامپ در ماه ژوئن در بیانیه‌ای کتبی اعلام داشته بود که این رئیس جمهور سابق آمریکا همه اسناد طبقه بندی شده مربوط به اقامتگاه مارالاگو را به دولت آمریکا بازگردانده است.
هشدار درباره تروریسم داخلی
ترامپ در میان حملات لفظی علیه پلیس فدرال و حاکمیت ایالات متحده ، رفتاری همانند ششم ژانویه که منجر به حمله و تسخیر کاپیتال شد ، اتخاذ می‌کند. یک مظنون مسلح به نام «ریکی والتر شیفر» پس از تلاش برای ورود به دفتر پلیس فدرال در سینسیناتی ایالت اوهایو و شلیک به سمت ماموران پلیس کشته شده است. نگرانی از «تروریسم داخلی» آنچنان جدی شده که پلیس فدرال آمریکا (FBI) و وزارت امنیت داخلی (DHS) بیانیه هشدارصادر کردند.شبکه خبری NBC NEWSدر گزارشی به نقل از منابع ناشناس، آورده است که به نهادهای فدرال توصیه شده که تهدیدات احتمالی علیه مجریان قانون از طریق رسانه‌های اجتماعی را زیر نظر بگیرند.
نهادهای فدرال همچنین در مورد وجود تهدید بالقوه استفاده از «بمب کثیف» (نوعی سلاح انفجاری که در آن از یک انفجار غیرهسته‌ای استفاده می‌شود و به دلیل آلوده کردن محیط به مواد رادیواکتیو گاه جزو سلاح‌های هسته‌ای به‌شمار می‌رود) در مقر پلیس فدرال و سایر تهدیدهایی که جنگ داخلی و شورش مسلحانه نامیده شده هشدار دادند و افزودند که این تهدیدها ممکن است شامل «اهداف، تاکتیک‌ها و تسلیحات خاص باشد. براساس بیانیه وزارت امنیت داخلی، گفته می‌شود حتی برخی اطلاعات شخصی مانند آدرس و هویت اعضای خانواده ماموران به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شده است. در این بیانیه، زمان برگزاری انتخابات میان دوره ای در نوامبر سال جاری (آبان) را برهه ای برای تشدید تنش‌ها دانسته است.
نگرانی اصلی نهادهای امنیتی آمریکا این است که ترامپ پس از محکومیت احتمالی و منع کاندیداتوری در انتخابات الکترال 2024 بازهم فرمان شورش صادر کند تا گروه‌های مسلح طرفدار «مرد دیوانه» همانند فیلم شوالیه تاریکی برمی‌خیزد The Dark Knight Rises گاتهام ، یعنی نیویورک و واشنگتن را به آتش می‌کشد.
کد مطلب: 171771
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *