۰
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
مردم سالاری آنلاین بررسی می کند:

تلاش اصولگرایان برای ماهی گرفتن از آب گل آلود اعتراضات

در شرایطی که برخی شهرهای کشور در ناآرامی به سر می برند و حالا بر همگان آشکار شده که معترضانی که در خیابانها تجمع می کنند، صرفا به دولت معترض نیستند، منتقدان دولت همچنان بر طبل انتقاد از دولت دولت می کوبند در صدد ماهی گرفتن از آب گل آلود هستند.
تلاش اصولگرایان برای ماهی گرفتن از آب گل آلود اعتراضات
در شرایطی که برخی شهرهای کشور در ناآرامی به سر می برند و حالا بر همگان آشکار شده که معترضانی که در خیابانها تجمع می کنند، صرفا به دولت معترض نیستند، منتقدان دولت همچنان بر طبل انتقاد از دولت دولت می کوبند در صدد ماهی گرفتن از آب گل آلود هستند.
به گزارش مردم سالاری آنلاین، پس از آنکه دعوت گروهی از اصولگرایان برای تشکیل تجمع بر ضد دولت در مشهد، به تجمعی تبدیل شد که خود برگزارکنندگان هم توان کنترل آن را نداشتند و خیلی زود به سایر شهرها سرایت کرد، آنها مشکلات اقتصادی را مهمترین عامل بروز این تنش ها معرفی کردند. اما منتقدان دولت، نقش خود را در بروز این انتقادات و اعتراضها نادیده گرفتند.
در تازه ترین واکنش ها، روزنامه جام جم ارگان سازمان صداوسیما امروز (سه شنبه) در تیتری خواستار ترمیم تیم اقتصادی کابینه شده است. ارگان صداوسیما در شرایطی این موضع گیری را مطرح کرده که از تشکیل کابینه، کمتر از شش ماه سپری می شود و مشخص است که ترمیم کابینه، نه در زمره مطالبات معترضان بوده و نه گرهی را باز می کند. این درحالیست که برخی نزدیکان طیف اصولگرا هم در انتقاد از عملکرد صداوسیما در روزهای اخیر، به کنایه، خواستار تعطیلی صداوسیما به جای فیلترینگ شبکه های اجتماعی شده اند! صداوسیما در مورد اعتراضات اخیر هم عملکرد مناسبی نداشت و باز به همان راهی رفت که در موارد دیگر همچون حوادث سال ۸۸ در آن حرکت می کرد.
از سوی دیگر، یکی از سایتهای افراطی نزدیک به اصولگرایان، پا را از این هم فراتر گذاشته و خواستار کنار گذاشتن روحانی شده است! به نظر می رسد اصولگرایان قصد دارند خود را در پشت انتقادات معترضان به مشکلات معیشتی و اقتصادی پنهان کنند. این درحالیست که به گواهی آمار و ارقام رسمی، اغلب شاخص های اقتصادی طی ۴ سال اخیر رشد خوبی داشته و علیرغم ویرانه هایی که دولت احمدی نژاد از اقتصاد بر جای گذاشته بود، مجموع حرکت دولت، در مسیر صحیح و مناسبی ارزیابی می شود. هرچند که برخی کارشناسان و صاحبنظران معتقدند، دولت علیرغم حرکت در مسیر صحیح، سرعن مناسبی در پیشبرد وعده ها ندارد و برای جلب رضایت عامه مردم لازم است سرعت بیشتری به اصلاحات اقتصادی دهد. اما با این وجود عملکرد دولت، به گونه ای نیست که پیکان اعتراضات معترضان خیابانی صرفا به سوی دولت باشد.
جرقه این اعتراضات، از تجمعات محدود مال باختگان موسسات مالی غیرمجاز زده شد که در دوران دولت مورد حمایت اصولگرایان رشد گسترده ای داشتند. در آن زمان نه تنها دولت وقت سکوت کرد بلکه حتی پس از برخورد دولت روحانی با موسسات مالی غیرمجاز، برخورد قاطعی با مدیران و موسسان این موسسات مالی از سوی دستگاه قضایی به عمل نیامد و همین امر دلسردی این مال باختگان را ایجاد کرد.
اما با این وجود اصولگرایان با متهم کردن دولت و القا این نظر که معترضان صرفا به دولت معترضند، قصد دارند ناکارآمدی های گذشته خود را پنهان کنند و خود را نقطه نجات مردم جا بزنند. این درحالیست که آنها یک بار داشته های خود را به آزمون گذاشتند و در این آزمون، چه در دولت، چه در مجلس و چه در شوراها مردود شدند و از سوی دیگر، خواسته های اغلب معترضان خیابانی، نشان می دهد که آنها به مجموعه ای از رفتارها و عملکردهای مسوولان معترضند که دولت بخشی از آن است.
اصولگرایان بهتر است به جای شانه خالی کردن از مسوولیت و گرفتن انگشت اتهام به سوی دولت، درس بزرگ این اعتراضات را به خاطر بسپارند که اگر مردم این بار از اصلاح طلبان و اعتدالیون ناامید شوند، به سوی آنها برنمی گردند و حاصل القا یاس و ناامیدی به مردم درباره اوضاع اقتصادی کشور که اصولگرایان و رسانه های آنها همچون روزنامه های کیهان، جام جم، جوان و .... و خبرگزاری هایی همچون فارس، تسنیم، مهر و در راس آنها صداوسیما ماههاست در دستورکار خود قرار داده اند، گسترش حرکتهای اعتراضی افراطی است که دود آن نه فقط به چشم هر دو جناح، بلکه به چشم مردم و کلیت نظام می رود.
 
کد مطلب: 80051
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *