۰
جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۷
پیکر حجت الاسلام و المسلمین حسینی تشییع شد

استاد اخلاقی که قربانی شهرت شد

درگذشت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر حسینی ، خداحافظی با روحانی مشهوری است که سالها با برنامه «اخلاق در خانواده » میهمان خانواده های ایرانی بود .
آخرین حضور علی اکبر حسینی در صداوسیما
آخرین حضور علی اکبر حسینی در صداوسیما
درگذشت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر حسینی، خداحافظی با روحانی مشهوری است که سالها با برنامه «اخلاق در خانواده » میهمان خانواده های ایرانی بود .
به گزارش مردم سالاری آنلاین، در دهه 60 که هنوز خبری از شبکه های مختلف تلویزیونی نبود ، این روحانی توانسته بود در یک برنامه مذهبی که به بررسی مشکلات خانوادگی می پرداخت ،  با چهره و بیان دلنشین خویش ، محبوبیت بسیاری کسب کند. این محبوبیت به اندازه ای بود که وی توانست  در سال 1371 و در انتخابات چهارمین دوره مجلس شورای اسلامی ، به عنوان نفر اول وارد مجلس شد .
اگر چه در دهه 70 افزایش شبکه ها و برنامه های تلویزیونی ، باعث شد «حسینی اخلاق در خانواده » دیگر به اندازه قبل دیده نشود اما همچنان حضور وی در تلویزیون برقرار بود و وی با تکیه بر محبوبیت و سابقه خویش توانست بار دیگر در سال 1375 به عنوان نماینده منتخب تهران انتخاب شود ؛ اما چند سال بعد ، شهرت، روی زشت خود را به او نشان داد و شایعه ای آنقدر انتشار عجیبی یافت که نه تنها ، وی دیگر در انتخابات مجلس وارد نشد بلکه صدا و سیما هم برنامه اخلاق در خانواده را قطع کرد تا به این ترتیب بر این شایعه ، بیش از پیش دامن بزند . سالها بعد یکی از مدیران تلویزیون توضیح داد که انتشار شایعه به اندازه ای قدرتمند بود که مسئولان تلویزیون چاره ای جز این کار نداشتند ! در واقع صداو سیمایی که
چند سال بعد ، شهرت، روی زشت خود را به او نشان داد و شایعه ای آنقدر انتشار عجیبی یافت که نه تنها ، وی دیگر در انتخابات مجلس وارد نشد بلکه صدا و سیما هم برنامه اخلاق در خانواده را قطع کرد تا به این ترتیب بر این شایعه ، بیش از پیش دامن بزند . سالها بعد یکی از مدیران تلویزیون توضیح داد که انتشار شایعه به اندازه ای قدرتمند بود که مسئولان تلویزیون چاره ای جز این کار نداشتند ! در واقع صداو سیمایی که باعث شده بود وی به آن درجه از شهرت و محبوبیت برسد ، با سوء تدبیر مدیرانش باعث شد که این استاد اخلاق از صحنه سیاست و رسانه حذف شود
باعث شده بود وی به آن درجه از شهرت و محبوبیت برسد ، با سوء  تدبیر مدیرانش باعث شد که این استاد اخلاق از صحنه سیاست و رسانه حذف شود و به  «مسجد فائق» در خیابان ایران بازگردد که از روزهای پیش از پیروزی انقلاب پیش نماز آنجا بود. خیابان ایران ، محله ای که حسینی در آنجا سکونت داشت ، شاید تنها جایی بود که مردمانش هنوز او را دوست داشتند و به شایعه دل نداده بودند .
در این سالها ، صدا و سیما یکبار دیگر در مرداد ماه 1391 او را به عنوان کارشناس به برنامه « تا نیایش» در شبکه پنجم دعوت کرد  اما باز هم معلوم نشد چرا این حضور چندان دوام پیدا نکرد !
امروز اول تیرماه 1397 ساکنین خیابان ایران پیکر پیش نمازی که بیش از پنجاه سال در مسجد فائق نماز خواند بود بر دوش خود تشییع کردند. در مراسم تشییع وی ، شخصیت هایی از جمله آیت‌الله امامی کاشانی ، حجت الاسلام ناطق نوری ،حجت الاسلام و المسلمین محسن مجتهد شبستری ، حجج اسلام سیدمجتبی و سید‌میثم خامنه‌ای، حسین فریدون ، حجت‌الاسلام مرتضی ادیب یزدی، غلامعلی حداد عادل و  سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی حضور داشتند . خاطره سیما و لحن دلنشین او سالها برای مردم باقی خواهد ماند و آنچه باید در سرایی دیگر رسیدگی شود داستان شایعه ای است که معلوم نیست چطور ساخته و پرداخته شد و بسیاری ندانسته بر گسترش آن کمک کردند .
 
کد مطلب: 89096
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *