حاج رضایی:

منتقدان گل محمدی کلاه خود را قاضی کنند

کارشناس فوتبال ایران ضمن اشاره به ادامه جنگ در لیگ برتر برای کسب عنوان قهرمانی گفت: طبیعی است وقتی یک تیم نتیجه نگیرد منتقدان زیادی هم پیدا می‌شوند. به گزارش مهر، در فاصله چهار هفته مانده به پایان رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر فاصله بین استقلال و پرسپولیس به ۶ امتیاز در بالای جدول رسیده است تا آبی‌پوشان پایتخت شانس بیشتری برای گرفتن جام نسبت به قهرمان پنج دوره متوالی این رقابت‌ها داشته باشند.
امیر حاج رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، بر خلاف بسیاری از پیش بینی‌ها قهرمانی زودهنگام استقلال تهران را رد کرد و تنها شانس این تیم را بیشتر از پرسپولیس دانست.
کارشناس فوتبال ایران با اشاره به ۶ امتیاز بیشتر استقلال نسبت به پرسپولیس گفت: هیچ چیز قطعی نشده است. فوتبال تنها ورزشی است که شبیه زندگی است. هیچ چیز نمی‌تواند به شما به طور قطع بگوید قهرمانی یک تیم زودتر از پایان مسابقات قطعی است.
وی در خصوص رفتار فرهاد مجیدی و یحیی گل محمدی در قبال این موضوع افزود: محاسبات ریاضی همه چیز را مشخص می‌کند نه پیش گویی‌ها. فکر می‌کنم مربی موفق کسی است که تا آخرین لحظه برای عکس گرفتن با جام قهرمانی رؤیا پردازی کند اما در واقعیت برای رسیدن به آرزوی خود و تیمش بجنگد.
شانس استقلال بیشتر است اما...
حاج رضایی تصریح کرد: شانس استقلال به مراتب بیشتر است اما تا وقتی سوت پایان در هفته پایانی زده نشده است نمی‌توان حرفی زد.
مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به روند باشگاه‌داری و همچنین نگاه نتیجه گرایی در فوتبال ایران تاکید کرد: فصل جاری لیگ برتر ایران باز هم فرسایشی بود. نتیجه‌گیری در فوتبال ایران فقط مربوط به زمین مسابقه نیست بلکه مشکلات مالی، مدیریتی و.. نیز در شرایط یک تیم تأثیر می‌گذارد. یک مربی خیال کاملا راحت برای پرداختن به مسائل فنی ندارد بلکه باید تمام هوش و حواس خود را صرف جنگیدن با مسائل بیرونی کند.
وی درباره خروجی اندک بازیکن از داخل مسابقات باشگاهی لیگ برتر ایران یادآور شد: حقیقت امر این است که من فوتبال ایران را با جزئیات دنبال نمی‌کنم. این موضوع هم ربطی به سطح فوتبال فنی ایران ندارد بلکه فرصت بیشتر خودم را برای فوتبال باشگاهی جهان می‌گذارم. با این حال آنچه به وضوح مشخص است عدم داشتن خروجی از دل مسابقات است. هیچ پیشرفت محسوسی وجود ندارد. اگر باشگاه‌های فوتبال خوب باشد نه تنها بازیکن و مربی برای رونمایی داریم بلکه داوران هم می‌توانند در فوتبال آسیا و جهان بدرخشند.
حاج رضایی ادامه داد: ما بیشتر پدیده یابی می‌کنیم نه پرورش استعداد. بر فرض مثال امیرحسین حسین زاده خیلی خوب عمل کرده است اما باز هم این موضوع به دیدگاه دراگان اسکوچیچ باز می‌گردد. لیگ پویا می‌تواند نه تنها بازیکن و مربی تولید کند بلکه داور هم از آن بیرون می‌آید. آنچه به طور کلی می‌بینیم خروج بسیار اندک از دل لیگ برتر ایران است.
پیدایش منتقد برای پرسپولیس
او درباره فشار فراوان روی یحیی گل محمدی به دلیل کاهش احتمال تکرار قهرمانی در لیگ برتر تاکید کرد: یحیی گل محمدی در دو فصل اخیر با پرسپولیس قهرمان شد. مگر می‌شود همیشه قهرمان ماند؟ منتقدان گل محمدی کلاه خودشان را قاضی کنند و ببینند چه اتفاقاتی برای یک مربی می‌افتد که به نایب قهرمانی نزدیک می‌شود و شاید قهرمان نشود. نمی‌توان گل محمدی را بدون اینکه در جریان مسائل ریز و درشت باشگاه نیستیم قضاوت کنیم. اگر یک تیم نتیجه نگیرد کاملا طبیعی است که همه منتقد می‌شوند. قرار نیست پرسپولیس همیشه جام را بالای سر ببرد. حاج رضایی در پایان گفتگو با خبرنگار مهر، به شرایط نامناسب فدراسیون فوتبال در فاصله ۶ ماه مانده تا شروع بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اشاره کرد و گفت: این اتفاق خبر خوبی نیست. ای کاش آقایان درک می‌کردند مطالبات مردم از تیم ملی ایران که به حق است را شناسایی کرده و به آنها بپردازد. ما تا جام جهانی فاصله بسیار کمی داریم اما فکر می‌کنم آقایان نمی‌دانند چه بازی‌های بسیار حساسی را پیش رو داریم.
حلالی: پرسپولیس قهرمان شده است!
همچنین پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید با توجه به بضاعت این تیم، دومی هم برای سرخ‌پوشان حکم قهرمانی دارد.
اسماعیل حلالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرایط پرسپولیس پیش از دیدار برابر سپاهان اظهار کرد: مقداری کار پرسپولیس سخت شده است. تعداد بازی‌ها کم شده و فاصله هم بیشتر شده است. در دیدار برابر ذوب‌آهن پرسپولیس بازی را بد شروع نکرد اما کمی بازیکنان در دقایق ابتدایی خوب نبودند. شاید بهتر بود خوب گرم کنند و بعد بازی شروع شود. در همان دقایق ابتدایی انگار بازیکنان سر در گم بودند و همین موضوع هم باعث شد فرصت گلزنی به حریف داده و دروازه پرسپولیس باز شود.
وی افزود: تعویض‌های اجباری و شرایط ابتدایی بازی و برخی دلایل باعث شد که پرسپولیس نتواند در دیدار برابر ذوب‌آهن نتیجه دلخواه خود را کسب کند. می‌توانستیم بهتر از این نتیجه بگیریم و بازی کنیم. وقتی هم امتیاز از دست می‌دهیم رقیب ما با شرایط بهتری بازی می‌کند و به پیروزی می‌رسد. شاید رو کاغذ بازی برابر شهرخودرو ساده بود اما کار برایشان سخت شده بود و اشتیاق به برد باعث شد در دقایق پایانی به گل برسند و دوباره فاصله با پرسپولیس را بیشتر کنند. او درباره مصاف پرسپولیس برابر سپاهان هم گفت: بازی‌های پرسپولیس و سپاهان همیشه جذاب و تماشایی بوده و برای پرسپولیس فینال بوده است. در این دیدار همیشه بازیکنان تلاش می‌کنند بهترین عملکرد خود را داشته باشند. ما دیگر راهی نداریم و باید در این بازی پیروز باشیم و خوشبین باشیم که استقلال امتیاز از دست بدهد. پرسپولیس در این فصل کمی بالا و پایین داشت و روند یکسانی را نداشت. اتفاقاتی رخ داد که همه آن مربوط به کادر فنی نیست. وقتی لیگ سه هفته تعطیل می‌شود، سخت است تیم را روی فرم نگه داشت. در این برخی تیم‌ها فرم مطلوبی بعد از تعطیلی نداشتند.
حلالی همچنین گفت: برای مصاف برابر سپاهان اینگونه نیست که از ابتدا به حمله کنید. برد سپاهان شوخی نیست و باید استراتژی درستی داشته باشید. این تیم بازیکنان و کادر فنی خوبی دارد. در لیگ قهرمانان آسیا هم سپاهان بهتر از رقبا بود اما روی اشتباهات فردی ضربه خورد. در این بازی اگر پرسپولیس بی محابا بازی کند آسیب می‌بیند و باید سعی کند با یک برنامه درست به میدان برود و روی فرصت‌ها به حریف ضربه بزند.
او ادامه داد: از نظر من الان هم پرسپولیس قهرمان شده است. همیشه گفته‌ام که با توجه با بازیکنانی که پرسپولیس از دست داده و تغییرات مدیریتی و با این بضاعت تیم ما نتایجی گرفته که اگر دوم هم شود یعنی قهرمان شده است. ما بازیکنان با کیفیتی از دست دادیم و بازیکنان معمولی جذب کردیم. اگر می‌خواهیم قهرمان شویم، باید ببینیم چه عواملی داریم. ما تیم قوی‌تری داشتیم اما چند بازیکن خوب را از دست دادیم و بعد بازیکنان معمولی جذب کردیم.