پنجشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۱

تخت گاز

شاسی بلند گران قیمت و فناورانه چینی با امضای هواوی!

آیتو ام7 خودروی تازه چینی است که در بازار این کشور از 46690 تا 55450 دلار قیمت گذاری می‌شود. آیتو ام7 به مدت 4 سال یا معادل 100 هزار کیلومتر گارانتی می‌شود.
خودرو از منظر ابعاد برابر با 5020 میلیمتر در طول، 1945 میلیمتر در عرض و 1775 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز 2820 میلیمتر است. ارتفاع از سطح زمین 150 میلیمتر و وزن خالص آن با توجه به تریم 2340 و 2450 کیلوگرم محاسبه شده است.
در بخش پیشرانه 2 آپشن پیش روی مشتریان قرار دارد تا این هیبریدی خاص را خریداری کنند. همانطور که در معرفی ام5 اشاره شد، هواوی از کلاس ICE استفاده می‌کند که تپنده بنزینی توربوشارژ نقشی در به حرکت درآوردن چرخ‌ها ندارد بلکه به عنوان ژنراتور در خدمت قوای الکتریکی سیستم است.
اینجا تنوع تریم در قدرت موتورهای الکتریکی شکل می‌گیرد، بدین ترتیب که نمونه پایه با تک موتور الکتریکی 203 کیلوواتی برابر با 272 اسب بخار خروجی، تریم میان رده با 2 موتور 330 کیلوواتی برابر با 442 اسب بخار خروجی دارد.
توسعه بخش‌های الکترونیک و سیستم سرگرمی این محصول کاملا برعهده هواوی بوده است.
تریم پرچمدار از بسته باتری 40 کیلووات ساعت استفاده می‌کند که برای پیمایش 150 کیلومتر در حالت الکتریکی خالص کافی است.
زمانی که انرژی باتری تمام شود این خودرو بدون مشکل می‌تواند 900 کیلومتر را طی کند زیرا موتور درون سوز انرژی مورد نیاز بخش الکتریکی را تامین می‌کند. ظرفیت باک این خودرو نیز برابر با 60 لیتر اعلام شده است.
سیستم ترمز در تمامی چرخ‌ها دیسکی است و رینگ‌های آلومینیومی در اندازه 20 و 21 اینچی ارائه می‌شود.
آیتو ام7 فضای کابین بسیار باکیفیتی را همراه با فناورانه‌های هواوی ارائه می‌دهد. صندلی‌های ردیف دوم کاپیتانی نیز حس لوکش این محیط را کاملا افزایش داده است.
از امکانات کابین می‌توان به نمایشگر بزرگ لمسی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر، سیستم تهویه اتوماتیک با دسترسی اختصاصی تنظیمات برای ردیف عقب، استارت دکمه ای، نمایشگر هداپ، پوشش چرم، درب صندوق عقب الکتریکی باز/بسته بدون دخالت دست، نورپردازی 128 رنگ داخلی، پورت یو اس بی تایپ-سی، ناوبری ماهواره ای، پشتیبانی از فرمان‌های صوتی، تنظیم الکتریکی صندلی‌ها به همراه حافظه، استراحتگاه دست هر دو ردیف، صندلی ردیف سوم، اسکای روف پانورامیک الکتریکی، آینه‌های الکتریکی مجهز به گرم کن/ حافظه/ ریورز/ تاشوی خودکار، برف پاک کن عقب، سنسور باران و... اشاره کرد.