چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱

رویداد

تمجید امیرعبداللهیان از روابط ایران و عراق

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: روابط ایران و عراق در ابعاد رسمی و مردمی در جایگاه ممتازی قرار دارد و مشورت‌ها و همکاری‌های فیمابین در سطوح مختلف برای تقویت و ارتقاء مناسبات ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، جمعی از اندیشمندان، اساتید دانشگاه، صاحبنظران، تحلیلگران و فعالان رسانه‌ای کشور عراق امروز سه‌شنبه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کردند.
در این نشست امیرعبداللهیان ضمن تاکید بر اهمیت روابط برادرانه و رو به توسعه میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، آثار مثبت این روابط بر منافع دو کشور و دو ملت و همچنین منطقه را برشمرد.
وزیر امور خارجه تأکید کرد: روابط ایران و عراق در ابعاد رسمی و مردمی با توجه به اراده سیاسی مشترک و نیز اشتراکات دینی، تاریخی و فرهنگی دو ملت در جایگاه ممتازی قرار دارد و مشورت‌ها و همکاری‌های فیمابین در سطوح مختلف برای تقویت و ارتقاء مناسبات ادامه دارد.
میهمانان عراقی حاضر در این دیدار نیز ضمن تشکر از وزیر امور خارجه کشورمان برای فراهم شدن فرصت این دیدار، دیدگاه‌ها و نیز سؤالات خود را در خصوص موضوعات مختلف بویژه روابط میان دو کشور ایران و عراق بیان کردند.

تاکید ایران و ارمنستان بر ضرورت ثبات در قفقاز

علی باقری و مناتسکان صفریان معاونان وزارت خارجه ایران و ارمنستان ضمن بحث و تبادل نظر درباره روابط دو جانبه و تحولات منطقه ای بر ضرورت برقراری صلح و ثبات در منطقه قفقاز جنوبی و تقویت همکاری‌های درون منطقه‌ای تاکید کردند. به گزارش روز دوشنبه ایرنا، علی باقری در این دیدار گسترش همه جانبه همکاری‌های تهران و ایروان را به نفع دو ملت و در راستای تقویت ثبات و امنیت در منطقه قفقاز جنوبی دانسته و عزم و اراده جدی جمهوری اسلامی ایران جهت گسترش بیش از پیش این همکاری‌ها را مورد تاکید قرار داد.
صفریان نیز با قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی کشورش و بیان اراده ارمنستان جهت توسعه همکاری‌های دو کشور، خصوصا در حوزه‌های اقتصادی و تجاری، ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور به روند خوب رو به رشد خود ادامه دهد.