چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱

فشار «ایلان ماسک» به کارمندان توییتر برای حمایت از ترامپ

«ایلان ماسک» پس از خرید شبکه اجتماعی توئیتر و انجام یک نظرسنجی در بازگرداندن حسات توئیتری دونالد ترامپ، اکنون پس از بازکردن این حساب و رسیدن تعداد دنبال کنندگان (Followers) حساب توئیتری وی در اندک زمانی به بیش از ۸۷ میلیون، متهم به اجبار کردن کاربران توئیتر به دنبال کردن حساب ترامپ شد.
نشریه آمریکایی نیوزویک با پرداختن به این خبر نوشت: بسیاری از کاربران توئیتر پس از بازشدن حساب توئیتری دونالد ترامپ از اینکه متوجه شده‌اند ناخواسته و بدون اطلاع آنها در فهرست دنبال کنندگان این حساب توئیتری قرار گرفته‌اند، معترض شده و ایلان ماسک متهم به اجبار کردن کاربران به دنبال کردن حساب توئیتری ترامپ شد.
حساب توئیتری ترامپ رسما روز شنبه گذشته (۲۸ آبان ماه ۱۴۰۱) بدنبال نظرسنجی که توسط ایلان ماسک رئیس تازه توئیتر بعمل آمد، بازگردانده شد، حساب توئیتری ترامپ در مدیریت قبل و به دنبال حمله (تروریستی) ۶ ژانویه به عمارت کنگره و با این بیم که وی با استفاده از این شبکه اجتماعی دست به تحریک اغتشاشات بیشتری در آمریکا بزند، بطور دائم تعلیق شده بود. بنابراین گزارش اکنون پس از چند روز از بازگرداندن حساب تعلیق شده رئیس جمهور سابق آمریکا، شماری از کاربران متوجه شده‌اند که علی‌رغم اینکه خود خواسته باشند و یا این کار را انجام داده باشند، دنبال کننده حساب توئیتری ترامپ شده‌اند، در همین رابطه «استفانی وینستون ولکف»
(Stephanie Winston Wolkoff)، دوست و مشاور ارشد سابق ملانیا ترامپ بانوی اول پیشین آمریکا و نویسنده کتاب خاطرات ملانیا ایلان ماسک را متهم کرد که او را مجبور به دنبال کردن حساب ترامپ کرده است. ولکف در حساب توئیتری خود در اعتراض به این موضوع نوشت: من نه می خواهم که دونالد جی ترامپ را دنبال کنم و نه خواهم کرد، اما یک نفر، (ایلان ماسک)؛ مرا جزو دنبال کنندگان ترامپ قرار داده است.
این گزارش می افزاید با وجود بازگشت حساب توئیتری ترامپ در روز شنبه گذشته، تا روز سه‌شنبه هیچ پست جدیدی از ترامپ دراین حساب دیده نشده و وی همچنان در شبکه اجتماعی مختص به خود موسوم به «تروث» (Truth Social) به نوشتن مطلب ادامه می دهد، شمار کاربران توئیتری که وی را دراین حساب دنبال می‌کنند هم اکنون بیش از ۸۷میلیون کاربر رسیده درحالی که شمار دنبال کنندگان وی در شبکه اجتماعی خود تنها حدود ۴.۵ میلیون کاربر است.