چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱

اخبار کوتاه

شکایت از مادر به اتهام آدم‌ ربایی

پسر جوانی که 12 ساعت در یک کمپ ترک اعتیاد حبس شده بود با شکایت به پلیس مدعی شد به دستور مادرش و از سوی دایی‌هایش ربوده شده است.به گزارش رکنا، چند روز قبل پسر جوانی به پلیس مراجعه کرد و از مادرش به اتهام آدم‌ربایی شکایت کرد.پسر 22 ساله گفت: دانشجوی کامپیوتر هستم و مدتی قبل پدر و مادرم از هم جدا شدند. برادرم با پدرم زندگی می‌کرد و من با مادرم، اما من و مادرم خیلی با هم اختلاف داشتیم. او خیلی مرا اذیت می‌کرد. بدون اجازه او حق آب خوردن نداشتم تا اینکه یک روز دایی‌هایم را اجیر کرد مرا به زور از خانه بدزدند و به کمپ ترک اعتیاد ببرند و بستری کنند در حالی که اصلاً معتاد نیستم.آنها مرا 12 ساعت در آنجا حبس و شکنجه کردند. هرچه به آنها می‌گفتم معتاد نیستم و تمام اینها نقشه است اما کسی به حرفم گوش نمی‌داد. در نهایت پنهانی و بدون اینکه کسی متوجه شود به وکیل خانوادگی‌مان زنگ زدم و او فوراً خودش را به کمپ رساند. با ورود وکیل‌مان به کمپ و آزمایش اعتیاد موفق شد مرا از آنجا نجات دهد.با شکایت پسر جوان، به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران، مادر او به دادسرا احضار شد، اما زن میانسال در تحقیقات منکر شد و گفت: پسرم مدتی بود با من اختلاف داشت و این آدم‌ربایی و حبس در کمپ را به گردن من انداخته است تا از من انتقام بگیرد. به دستور بازپرس جنایی تحقیقات در رابطه با این موضوع و احضار دایی‌هایش ادامه دارد.

قتل برادر معتاد در دفاع از پدر و مادر

مرد جوان برای دفاع از پدر و مادرش، ناخواسته برادر معتادش را به کام مرگ کشاند.به گزارش رکنا، ساعت 9 شب یکشنبه مأموران کلانتری 160 خزانه در تماس با بازپرس محمدجواد شفیعی از درگیری مرگباری خبر دادند.با گزارش این خبر، تیم جنایی راهی محل حادثه شده و با جسد مرد جوان که با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود مواجه شدند. عامل این جنایت که برادر مقتول بود گفت: در آرایشگاه کار می‌کنم اما برادرم نه‌تنها بیکار بود بلکه اعتیاد شدیدی هم به مواد مخدر داشت. خیلی سعی کردیم که ترک کند، اما بی‌فایده بود.چندین بار او را به کمپ ترک اعتیاد بردیم ولی هر بار بعد از ترخیص از کمپ به سراغ مواد می‌رفت. او ادامه داد: برادرم خیلی پدر و مادرم را اذیت می‌کرد تا از آنها پول بگیرد.حتی با همسایه‌ها نیز درگیر می‌شد و اگر کسی حرفی می‌زد با چاقو به جان آنها می‌افتاد. روز حادثه برای مصرف مواد پول می‌خواست و خانواده‌ام که توانایی تأمین هزینه‌های او را نداشتند، به او پول ندادند. سر همین مسأله دوباره شروع به داد و فریاد کرد و چاقویی برداشت تا به پدر و مادرم آسیب برساند.من که به خاطر رفتارهای برادرم خیلی عصبانی بودم برای دفاع از پدر و مادرم چاقو را از دستش گرفتم و از شدت خشم به او چند ضربه زدم. اصلاً متوجه نمی‌شدم که چکار می‌کنم. به خودم که آمدم او خونین روی زمین افتاده بود. خیلی پشیمان شدم و با اورژانس تماس گرفتیم اما گفتند که برادرم فوت کرده است.

واژگون شدن کشتی تانزانیایی در بندر پارس

رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران منطقه ویژه پارس از حادثه واژگونی کشتی تانزانیایی در بندر خدماتی پارس خبر داد.ابراهیم غریبی اظهار کرد: صبح دیروز کشتی آنیل متعلق به کشور تانزانیا در در اسکله شماره ۹ بندر خدماتی پارس دچار حادثه شد.به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، وی اضافه کرد: این کشتی در حین بارگیری ۹۱ کانتینر ۲۷ تنی به دلیل چیدمان غلط کانتینرها واژگون شد.رئیس HSE ارشد منطقه ویژه پارس افزود: در دقایق اولیه این حادثه نیروهای امدادی و آتش نشانی سازمان منطقه ویژه پارس در محل اسکله ۹ حاضر شدند و تمامی خدمه این کشتی در سلامت کامل بوده که اسکان داده شدند.

مرگ هولناک پاکبان زرندی

شهردار زرند گفت: صبح دیروز یک خودرو با کارگر تنظیف شهرداری این شهر برخورد کرد که موجب مرگ وی شد.به گزارش رکنا؛ علی ضــیاءالـدینی افزود: پاکبان زرندی به تجهیزات هشداردهنده مجهز بوده و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز این موضوع را تایید کرده است.رئیس راهنمایی و رانندگی شهرستان زرند نیز که به بیان جزییات بیشتری از این حادثه اشاره کرده است افزود: صبح دیروز یکی از کارگران خدماتی شاغل در شهرداری زرند حین کار در خیابان امام خمینی (ره ) روبروی شهدای محراب این شهر بر اثر حادثه برخورد با خودرو سواری دچار حادثه و جراحت شدید شد.سرگرد علی عبدالعلی‌زاده با بیان اینکه پاکبان جان‌باخته حدود ۴۰ سال سن داشت ادامه داد: متاسفانه کارگر مذکور بر اثر شدت ضربه وارد در بیمارستان جان خود را از دست داد.وی علت وقوع حادثه را بی توجهی به جلو از سوی راننده خودرو سواری اعلام کرد .

تصادف مرگبار کامیون با سرویس مدرسه

مسئول روابط عمومی اورژانس مشهد گفت: متاسفانه روز سوم بهمن ماه برخورد یک دستگاه کِشنده حامل بار آهن(کامیون) با یک دستگاه خودروی سواری پژو آردی که سرویس مدرسه بود، منجر به مصدوم شدن چهار دانش‌آموز و فوت یک دانش‌آموز دیگر شد.به گزارش رکنا؛ محمد علیشاهی اظهار کرد: در حادثه ناگوار تصادف یک دستگاه کِشنده حامل بار آهن(کامیون) با یک دستگاه خودروی سواری سرویس مدرسه که در بلوار پیامبر اعظم(ص) مشهد اتفاق افتاد یک دانش‌آموز در صحنه فوت کرد و چهار دانش‌آموز دیگر به دلیل صدمات وارده با ۲ دستگاه آمبولانس به بیمارستان طالقانی اعزام شدند.وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان حادثه دیده پسر بودند، افزود: این دانش‌آموزان محصل در مقطع ابتدایی یکی از مدارس منطقه تبادکان مشهد بودند که در مسیر برگشت از مدرسه این حادثه ناگوار برایشان اتفاق افتاد.

حکم جالب حیوان آزار تالشی صادر شد

فردی که اقدام به بستن و کشیدن یک قلاده سگ زنده در پشت خودرو بر روی آسفالت در سطح شهر کرده بود پس از شناسایی از طریق استعلام شماره پلاک خودرو و همکاری پلیس راهور و طرح شکایت و پیگیری‌های حقوقی دستگیر و تحویل مقامات قضایی گردید.به گزارش رکنا از گیلان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تالش با اعلام این خبر گفت: این فرد با انجام این عمل موجبات ترویج خشونت و جریحه دار کردن اذهان عمومی از طریق شکنجه و آزار حیوان را فراهم کرده بود که پس از دریافت گزارش و مستندات مربوطه با انجام اقدامات حقوقی و طرح شکایت، فرد مورد نظر شناسایی و دستگیر شد.رامین شیلاتی در ادامه افزود: نظر به اقرار صریح متهم در جلسه دادرسی و به استناد ماده ۶۷۹ قانون مجازات اسلامی و دستور مقام قضایی شخص حیوان آزار موظف گردید به مدت یکسال هر 2 هفته یک بار با راهنمایی و نظارت اداره حفاظت محیط زیست و واحد اجرای احکام کیفری، نسبت به ارائه خدمات عمومی رایگان در محل نگهداری و تیمار حیوانات اقدام نماید.

توقیف خودروی قاچاق ۱۰۰ میلیارد ریالی در کرمان

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان کرمان از کشف یک دستگاه خودروی لندکروز v8 قاچاق به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال در کرمان خبر داد.حوادث رکنا: سرهنگ میرحبیبی با اشاره به کشف یک دستگاه خودرو قاچاق به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال اظهار کرد: این خودرو از شهرستان میناب استان هرمزگان، به سمت تهران در حرکت بوده است که با هوشمندی ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی توقیف می‌شود.وی افزود: متهمان با جعل اسناد و تغییر در محکوکات، اقدام به قاچاق این خودرو کرده بودند که تا کنون در این رابطه چهار نفر به اتهام قاچاق سازمان یافته دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند.

شلیک مرگبار به مدیر سابق کارخانه شیر پگاه

فرمانده انتظامی خرم‌آباد، گفت: مدیر سابق کارخانه شیر پگاه لرستان به ضرب گلوله کشته شد.به گزارش رکنا از لرستان، سرهنگ نبی اله قاسمی اظهار داشت: غروب 3 بهمن ماه امسال، «حشمت اله بهرامی» مدیر سابق کارخانه شیر پگاه لرستان هنگامی که از کارخانه خارج می‌شود، توسط افراد ناشناس به ضرب گلوله به قتل می‌رسد.وی، عنوان کرد: بلافاصله پلیس در محل حاضر شد، در حال حاضر موضوع از طریق کارگاهان پلیس آگاهی به صورت ویژه تحت بررسی است.