عربستان میزبان تمرین بین‌المللی «رماح النصر ۲۰۲۳»

وزارت دفاع عربستان اعلام کرد که نیروهای شرکت کننده در تمرین بین المللی «رماح النصر ۲۰۲۳» (پیکان پیروزی ۲۰۲۳) در مرکز تمرین هوایی پایگاه «ملک عبدالعزیز» در شرق این کشور برای اجرای این تمرین مستقر شدند.
وزارت دفاع عربستان با اعلام این خبر در حساب کاربری خود در توییتر افزود: تمام واحدهای نیروهای مسلح، وزارت گارد ملی و ریاست امنیت کشور عربستان در این تمرین شرکت می‌کنند. نیروهایی از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به همراه واحدهایی از آمریکا، بریتانیا، پاکستان، یونان و اردن در این تمرین شرکت دارند.
امارات، سلطنت عمان و کویت هم به عنوان ناظر در این تمرین حضور خواهند داشت. برپایه این گزارش، مرکز هوایی پایگاه نظامی «ملک عبدالعزیز» یکی از مراکز هوایی پیشرو با توانایی بالا برای آموزش خدمه هوایی، فنی و پشتیبانی در موقعیت‌های مشابه جنگ‌های مدرن است.
در فوریه سال گذشته نیز عربستان تمرین «رماح النصر ۲۰۲۲» را با شرکت نیروهایی از آمریکا، بحرین و پاکستان برگزار کرده بود. هدف از این تمرین، افزایش همکاری‌های نظامی میان کشورهای شرکت کننده، ارتقای آمادگی رزمی، تبادل تجربیات و افزایش هماهنگی نظامی و عملیاتی بین تمامی نیروهای شرکت کننده عنوان شده است. این درحالی است که کشورهای سلطنت عمان و امارات نیز از فردا مانور مشترکی را تحت عنوان «تعاون ۳» برگزار می‌کنند.