تقلای صدراعظم آلمان برای مدیریت تنش با روسیه

صدراعظم آلمان در گفت‌وگویی و به دنبال اظهارات اخیر بوریس جانسون مبنی بر تهدید شدن از طرف پوتین، گفت که رییس‌جمهوری روسیه در هیچ‌ یک از تماس‌های تلفنی، وی و آلمان را تهدید نکرده است.
به گزارش راشاتودی، اولاف شولتس صدر اعظم آلمان در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی بیلد آم زونتاگ (Bild am Sonntag)، ارسال کمک‌های نظامی به اوکراین را در راستای حفاظت از «نظام صلح اروپا» اعلام کرد.
وی در این گفت‌وگو بدون اشاره به دخالت‌ها و سیاست‌های جنگ‌طلبانه غرب در جنگ اوکراین، مسکو را مقصر درگیری‌های دانست و ادامه داد: ما و متحدانمان با هماهنگی‌ نزدیک، تجهیزات نظامی از جمله تانک‌ها را در اختیار کی‌یف قرار می‌دهیم تا بتوانند از خود در برابر روسیه دفاع کنند.
ماه گذشته، شولتس اعلام کرد که برلین ۱۴ تانک لئوپارد ۲A۶ را از انبار ارتش این کشور (بوندس ور) به اوکراین می‌دهد. آمریکا نیز وعده داد تعدادی تانک‌ آبرامز ام۱ را اواخر سال جاری برای کی‌یف ارسال کند.
وی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات اخیر پوتین مبنی بر اینکه برلین بار دیگر مسکو را با تانک‌های لئوپارد تهدید کرده و به کمک طرافداران هیتلر به دنبال جنگ با روسیه در اوکراین است،‌ آن را یک مقایسه تاریخی نادرست خواند و گفت که پوتین به دنبال توجیه حمله به اوکراین است.