خط و نشان مدودف درباره حمله به کریمه

رئیس شورای امنیت روسیه در اظهاراتی هشدارگونه اعلام کرد چنانچه کی‌یف قصد حمله به شبه جزیره کریمه را داشته باشد، مسکو می‌تواند از بازدارندگی هسته‌ای خود استفاده کند.
به گزارش نیوزویک، «دیمیتری مدودف» گفت: چنانچه اوکراین تلاش کند کنترل کریمه را دوباره به دست بگیرد، مسکو ممکن است از توان بازدارندگی هسته ای خود استفاده کند. این مقام ارشد روسیه اظهارات فوق را دیروز (شنبه) در گفت و گو با یک روزنامه‌نگار روسی بر زبان آورد و افزود: هرگونه حمله اوکراین به کریمه با واکنش‌های تلافی جویانه پاسخ داده خواهد شد.
به نوشته این نشریه، اظهارات این چهره نزدیک به «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه درحالی است که مسکو با وجود ارتش عظیم خود در نبرد با کی‌یف همچنان به نتیجه مورد نظر دست نیافته است. هنگامی که پوتین حمله به اوکراین را در تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (۵ اسفند ۱۴۰۰) آغاز کرد، هدف او یک پیروزی سریع بود، اما دفاع دور از انتظار اوکراین با کمک‌های نظامی غرب، سرعت دستاوردهای نظامی کرملین را کند کرده و تاکنون این امکان را برای کی‌یف فراهم کرده است تا هزاران مایل از سرزمین‌های اشغالی خود را بازپس گیرد.
از همین رو برخی ناظران پیش‌بینی کرده‌اند که ارتش اوکراین می‌تواند کریمه را که در سال ۲۰۱۴ به روسیه ملحق شد، هم پس بگیرد.