دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
اعتراضات علیه نخست‌وزیر صهیونیستی ادامه دارد

تهدید نتانیاهو به ترور توسط خلبان اسرائیلی

«زئیف راز» خلبان ارتش رژیم صهیونیستی که در حمله این رژیم به تاسیسات هسته ای عراق در سال ۱۹۸۱ مشارکت داشت، گفت که «اگر نتانیاهو به اجرای برنامه‌های اصلاحات قضایی خود که یک «کودتا» است، ادامه دهد، باید ترور شود.»
این افسر ذخیره که از مخالفان سیاست‌های کابینه نتانیاهو است، اضافه کرد که «اگر نخست وزیر به قدرت دیکتاتوری دست یابد، او و وزیرانش باید کشته شوند».
حزب لیکود که ریاست آن را نتانیاهو عهده دار است در واکنش به این اظهارات در بیانیه ای اعلام کرد که «اقدامات تحریک آمیز علیه نتانیاهو اوج دیوانگی است. دعوت زئیف راز برای ترور نخست وزیر و وزیرانش ما را شوکه کرد، (دستگاه امنیت داخلی) شاباک و پلیس اسرائیل باید فورا او و دیگران را که علیه نتانیاهو اقدامات تحریک آمیز انجام می‌دهند، بازداشت کند.»
پلیس اسرائیل نیز پس از افزایش دامنه چنینی اظهاراتی علیه کابینه نتانیاهو در بیانیه ای اعلام کرد که «هرکس چنین سخنانی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کند، مورد بازجویی قرار خواهد گرفت.»
پلیس صهیونیستی اعلام کرد که «با اقدامات تهدیدآمیز و تحریک کننده، مماشات نخواهد کرد و اگر ثابت شود که شخصی مرتکب جرمی شده لایحه کیفرخواست علیه او صادر خواهد شد.»
«یائیر لاپید» از سران اپوزیسیون و مخالف کابینه نتانیاهو ضمن حمایت از تداوم اعتراضات علیه کابینه گفت: «تمام دوستداران اسرائیل را به تظاهرات و اعتراض و آمدن به خیابان دعوت می‌کنم، اما به شرط آنکه از قانون محافظت شود و اعتراض‌ها به سمت خشونت نرود.»
منابع خبری شنبه شب گزارش دادند، ده‌ها هزار نفر علیه کابینه نخست وزیر رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی تظاهرات کردند.
دامنه تظاهرات اعتراضی هفتگی علیه نتانیاهو شنبه شب گسترش یافت و ده‌ها شهر از شمال تا جنوب فلسطین اشغالی از جمله تل آویو، حیفا، قدس اشغالی، بئر السبع، ریشون لتسیون و هرتزلیا صحنه تظاهرات علیه کابینه راست افراطی بودند.
بر اساس این گزارش، هزاران نفر شنبه شب در میدان «هبیما» شهر تل آویو تجمع کرده و علیه نتانیاهو و تلاش‌های کابینه او برای تضعیف دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی اعتراض کردند. همچنین ده‌ها هزار نفر نیز در راهپیمایی اعتراضی به سمت خیابان «کابلان» در تل آویو شرکت داشتند.
برگزار کنندگان تظاهرات در تل آویو اعلام کردند که شمار شرکت کنندگان در تظاهرات این هفته، بیشتر از تظاهرات شنبه گذشته بود.
این تظاهرات‌ها در سایه جدال شدید بین ائتلاف کابینه راست افراطی به ریاست نتانیاهو و جناح اپوزیسیون به ریاست لاپید برگزار شده است.
سران اپوزیسیون رژیم صهیونیستی اصلاحات قضایی کابینه نتانیاهو را برای تضعیف دستگاه قضایی و تلاش نتانیاهو برای جلوگیری از محاکمه خود به خاطر سه پرونده فساد مالی و رشوه خواری می‌دانند و معتقدند که اینگونه اقدامات کابینه نتانیاهو، رژیم صهیونیستی را به سمت درگیری و جنگ داخلی و فروپاشی تدریجی سوق خواهد داد.