سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

عامل ربودن نوزاد 5 ماهه در صحن امام خمینی(ره) دستگیر شد

زن جوان که کودک 5 ماهه را ربوده بود به دام پلیس افتاد.به گزارش رکنا، چند روز قبل دختربچه 5 ماهه ای در صحن حرم امام خمینی ربوده شد و بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و در چند ساعت دختر بچه 5 ماهه را پیدا کرده و تحویل پدر و مادرش دادند.با گذشت چند روز ا از این ماجرا حالا زن جوان که نوزاد 5 ماهه را ربوده بود با تحقیقات کارآگاهان اداره آگاهی به دام افتاد.
این زن 37 ساله پس از دستگیری اعتراف کرد که نوزاد برای اینکه به عنوان کودک کار از او استفاده کند ربوده بود و تحقیقات در این پرونده هم چنان ادامه دارد.کارآگاهان در تحقیقات پی بردند که این زن یکی از سارقان سابقه دار است که در اطراف ترمینال جنوب و صحن امام خمینی (ره) دست به سرقت می‌زده است که در این مرحله حدیث 5 ساله را برای استفاده از کودکان کار ربوده بود.
مادر و پدر حدیث 5 ماهه برای انجام جراحی عموی حدیث به تهران آمده بودند اما فکرش را هم نمی‌کردند بعد از اینکه چند روزی در پله های بیمارستان خسته شدند، حالا مجبور شوند به خاطر فاجعه پیش آمده راهی پله های پلیس آگاهی تهران شوند.مادر حدیث در توضیح این اتفاق می‌گوید: وقتی به تهران آمدیم راهی حرم امام خمینی شدیم و 2 شب آنجا خوابیدیم.
من از نگرانی اینکه نکند کسی فرزندم را بدزد، چشم بر هم نگذاشتم اما شب سوم از شدت خستگی خوابم برد.
حدیث هم کنارم خوابیده بود اما یکدفعه چشم باز کردم و با اضطراب از جا پریدم چون دخترم کنارم نبود.پدر و مادر حدیث موضوع را به پلیس اطلاع دادند و با تلاش کارآگاهان 11 پلیس آگاهی تهران سرانجام حدیث به آغوش مادرش برگشت.سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: با وقوع ربوده شدن یک نوزاد 11 ماهه در صحن مطهر امام خمینی(ره) موضوع رسیدگی به پرونده، در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، زوج جوان که برای زیارت از استان خوزستان به صحن مطهر مراجعه کرده به دلیل غفلت این خانواده، نوزاد 11 ماهه توسط فردی ناشناس ربوده شده است.
سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی عنوان کرد: بنابرحساسیت موضوع، کارآگاهان خیلی زود تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند و با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی متوجه شدند یک زن ناشناس هنگامی که زوج جوان حواسشان نبوده نوزاد را ربوده و به سرعت صحن مطهر را ترک کرده است.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ متذکر شد: کارآگاهان در نخستین گام با اقدامات اطلاعاتی گسترده هویت متهم را شناسایی کردند و متوجه شدند او با نوزاد ربوده شده در حال حرکت به سمت مرکز تهران است.این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: بررسی‌های تخصصی کارآگاه ادامه داشت تا اینکه مشخص شد، متهم به دلیل اینکه متوجه شده است پلیس به دنبال او بوده نوزاد را در یکی از محله‌های مرکزی تهران رها کرده و متواری شده است.
سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی با بیان اینکه کارآگاهان در کوتاه‌ترین زمان ممکن نوزاد ربوده شده را پیدا کردند و با دستور مقام قضایی تحویل خانواده‌اش دادند، خاطرنشان کرد: تحقیقات تکمیلی در رابطه با دستگیری متهم پرونده با جدیت ادامه دارد.